STATKI I OKRĘTY   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

Tematyka szkutnicza, marynistyczna, okręty, statki, historia, dokumentacja, linki do ciekawych stron itp...

Uwaga! W tym dziale NIE WPISUJEMY postow "kartonowych".



 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 59 z 83Strony:  <=  <-  57  58  59  60  61  ->  => 
29-04-18 00:58  Odp: [Dyskusja]Modernizacja PMW czy likwidacja ?
komandor 

 

Waldek K napisał:

> Komandor, jak Ci idzie zapoznawanie się z materiałami, które podlinkowałem? Jakieś refleksje nad
> swoimi wcześniejsymi wpisami dot. SMW? Chyba nie, bo dalej mącisz i wylewasz swoje frustracje.
> Jakbyś nie zauważył, to umowa na budowę Albatrosa i Mewy została już podpisana i to z tą samą
> prywatną stocznią, która zbudowała Kormorana.
> Może byś lepiej kolego jakiś model zbudował?
>
> --
>
> Post zmieniony (28-04-18 23:19)


Przeczytałem materiały, które podlinkowałeś, poza tymi na FB, bo nie używam.
W zasadzie nie ma tam nic, co w sposób merytoryczny przeczyłoby temu co napisałem. Oczywiście, stanowisko SMW jest do przewidzenia. Ja jednak znam tą historię (i parę innych) z innej perspektywy i kilku źródeł.
Niestety niektórym trudno jest w sposób logiczny poprzeć własną teorię o poszkodowanej stoczni, którą niszczą politycy.
Modeli zbudowałem trochę, chociaż pod względem jakości i ilości nie mogę się równać z tutejszą czołówką. W ostatnim czasie z braku czasu nie buduję. Jednak tego typu przytyk od osoby z tak marnym dorobkiem jak Twój, jest trochę nie miejscu.

 
29-04-18 14:18  Odp: [Dyskusja]Modernizacja PMW czy likwidacja ?
Waldek K 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 2
Galerie - 4
 

Daleki jestem id robienia przytyków. Zastanawiam się jednak na jakiej podstawie oceniasz mój dorobek?
:-) Zostawmy to już lepiej...

--

Post zmieniony (29-04-18 14:31)

 
03-05-18 01:33  Odp: [Dyskusja]Modernizacja PMW czy likwidacja ?
ROBO 

 - 10

komnadorze @

- coś tak sie tych związkowców przyczepił ?

--
---
Nie jestem rasowym modelarzem ,ale czasem se dłubie w kartonie ...robo

 
23-05-18 14:15  Odp: [Dyskusja]Modernizacja PMW czy likwidacja ?
Najger 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 7
Galerie - 5
 

Na paradzie okrętów 3 FO z okazji przekazania dowództwa można było zobaczyć, że Tryton z powrotem jest już zamontowany na Kaszubie, oraz płynącego ORP Orła.
https://www.facebook.com/permalink.php?story_fbid=2134548783251986&id=100000906567813

Na tegorocznych Dniach Morza 8-10 czerwca w Szczecinie będzie można zobaczyć i zwiedzać okręt podwodny ORP Sęp, ORP Śniardwy i ORP Kontradmirał X. Czernicki oraz żaglowce i oldtimery.

--

Post zmieniony (23-05-18 14:16)

 
24-05-18 08:35  Odp: [Dyskusja]Modernizacja PMW czy likwidacja ?
vwsmok 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 10


 - 2

Grupa: QWKAK

Orzeł na wodzie?! Znaczy idzie ku sprawności?
W końcu jakaś dobra wiadomość w temacie PMW :-)

--

Post zmieniony (24-05-18 08:35)

 
24-05-18 10:06  Odp: [Dyskusja]Modernizacja PMW czy likwidacja ?
Najger 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 7
Galerie - 5
 

vwsmok - na razie Orzeł jest w pełni sprawnym okrętem nawodnym - takim powiedzmy dziwnie wyglądającym kutrem torpedowym ;-)
Kiedy będzie w pełni sprawnym okrętem podwodnym to jeszcze nie wiadomo:-(

--
"Si vis pacem para bellum"

 
24-05-18 10:12  Odp: [Dyskusja]Modernizacja PMW czy likwidacja ?
vwsmok 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 10


 - 2

Grupa: QWKAK

Rozumiem, ale były opinie, że nie warto nawet wybierać tej piany, tylko od razu do huty z nim.
No to cieszy fakt, że sam płynie. Znaczy może jeszcze go zobaczę z Helu jak daje nura.
:-)

--
w budowie:
Oslabja 1:200 (Nawarin modyfikowany) ; Whippet; Nieuport
Galerie:
Citroen H czyli QWKAKowóz falisty || Renault-Mgiebrow || HMVS Cerberus (96%) || Dufaux C.2 || SPAD A.2 || Camel Karo || CWS T-1 ||
Luftwaffe - "bezswastycznie" || Fokker D.VII, 15 Eskadra Myśliwska, 1920 r. || Sopwith Camel, Otto Kissenberth, Jasta 23 || AEC Dorchester, Libia 1941 r.

 
24-05-18 10:29  Odp: [Dyskusja]Modernizacja PMW czy likwidacja ?
Najger 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 7
Galerie - 5
 

Tak, są tacy co chcieli by, abyśmy byli jak najsłabsi i rozsiewają, jak to się teraz mówi takie "fake newsy" - z pożaru jednej skrzynki elektrycznej od razu zrobić katastrofę i okręt tylko na złom.
Myślę, że niedługo będziesz mógł zobaczyć tego nura ;-)

--
"Si vis pacem para bellum"

 
25-05-18 00:38  Odp: [Dyskusja]Modernizacja PMW czy likwidacja ?
ROBO 

 - 10

..a właśnie niedawno czytałem o Kaszubie:

Od poniedziałku na wodach Zatoki Gdańskiej operują okręty rakietowe ORP Piorun i ORP Grom. Do ćwiczących jednostek dołączyła później korweta ZOP ORP Kaszub. Jednostki prowadzą strzelania artyleryjskie do celów nawodnych i powietrznych[...]ORP Kaszub strzelania artyleryjskie prowadzi z trzech rodzajów armat: AK-176, ZU-23-2M oraz uniwersalnej 35 mm armaty morskiej Tryton..


http://www.defence24.pl/sily-zbrojne/marynarka-wojenna/szkolenie-ogniowe-na-morzu

- ciekawe jaki powód był zdjęcia Trytona ?


PS.niech Orzeł wraca na łowy...:)

--
---
Nie jestem rasowym modelarzem ,ale czasem se dłubie w kartonie ...robo

 
25-05-18 15:21  Odp: [Dyskusja]Modernizacja PMW czy likwidacja ?
Najger 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 7
Galerie - 5
 

ROBO - jedyny logiczny powód zdjęcia Trytona i jego ponowny montaż na Kaszubie to jakieś modyfikacje/poprawki.
Tryton to prototyp, który był testowany na Kaszubie, testy się zakończyły, pewnie trochę potrwało zebranie wniosków i opracowanie jakiś poprawek lub modyfikacji, których nie dało rady zrobić na okręcie tylko u producenta. Teraz pewnie jeszcze będą- czy już się odbywają końcowe testy po tych zmianach/modyfikacjach.
Ciekawostką jest osłona lufy, która raz się pojawia a innym razem jest zdejmowana, teraz też jej nie ma.

--
"Si vis pacem para bellum"

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 59 z 83Strony:  <=  <-  57  58  59  60  61  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024