STATKI I OKRĘTY   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

Tematyka szkutnicza, marynistyczna, okręty, statki, historia, dokumentacja, linki do ciekawych stron itp...

Uwaga! W tym dziale NIE WPISUJEMY postow "kartonowych".



 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 
16-01-18 20:38  USS Slater - dokumentacja - pomoc->relacja
JAPS 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Cześć wam. Od dawna chodzi mi po głowie projekt niszczyciela USS Slater. Istnieje i super wygląda w kamuflażu.Zakupiłem sobie plany Walkowiaka z USA i planuje budowę scratch czyli od podstaw. Plany myślałem że są lepsze. Brak detali itp. W sieci mnóstwo zdjęć owych detali itp więc żaden kłopot ale brak wymiarów itp. Maże nacie jakieś rysunki , plany niszczycieli typu Cannon. Póki co rozrysowany szkielet do wycięcia laserowego. Może uda się potem jakiś projekt z tego zrobić jako model kartonowy.
Dziękuje za pomoc.

--

Post zmieniony (21-01-18 22:56)

 
17-01-18 10:04  Odp: USS Slater - dokumentacja - pomoc
Waldek K 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 2
Galerie - 4
 

Akurat okręty amerykańskie miały typowe (jednakowe) wyposażenie. Najwięcej znajdziesz w Modelarstwie Okrętowym i ew. w Modelarzu. Zawsze możesz korzystać z planów wyposażenia innych okrętów. Jeśli czegoś nie znajdziesz, napisz konkretnie czego potrzebujesz.
Co do poszczególnych fragmentów okrętu (np. nadbudówki), to obawiam się, że i tak będziesz musiał sobie sam porozrysowywać szczegóły w oparciu o mniej szczegółowe plany oraz zdjęcia. Stronę https://www.ussslater.org/tour/decks/index.html oczywiście znasz? Masz tam całkiem niezłe rysunki pokładów, które są doskonałym punktem wyjścia do dalszego rysowania. Warto też sobie zweryfikować plany Walkowiaka z rysunkami, które znajdziesz na tej stronie.
Co do modelu: jaka skala? Będzie relacja?
Edit: Jeszcze to:
http://drawingdatabase.com/wp-content/uploads/2016/02/swearer.gif
typ Buckley: https://archive.hnsa.org/doc/plans/de701.pdf

--

Post zmieniony (17-01-18 10:19)

 
17-01-18 10:25  Odp: USS Slater - dokumentacja - pomoc
JAPS 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Cześć Waldemar. Tak. Wiem że Naszczescie mieli standardowe na wielu okretach. Korespondencję mam z tym muzeum ale przysłali tylko plan ogólny. Tak. Relacja będzie. Rysuje w autocadzie i rhino. Wycinanie laserem. Będę robił chyba z kolegą. Może ukaże się w jakimś wydawnictwie. A czy podeslalbyc np rys na hedghoga. Wyrzutnie burtowe bomb. Zrzutnue rufowe mk9 itp. Reszta chyba do ogarnięcia. Mam monografiie uss england. Bardzo podobny ale inny typ. Wyposażenie takie samo prawie. Podpieram się tym. Zobaczymy jak pójdzie. Szkielet zlecony do wycięcia. Typowy. Dzielone wręgi na wodnicy i pełna wodnica.
Dla siebie skala 1:50 a model w wydaniu 1:100
--

Post zmieniony (17-01-18 11:02)

 
17-01-18 13:14  Odp: USS Slater - dokumentacja - pomoc
Waldek K 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 2
Galerie - 4
 

Podeślij maila, to wyślę Ci rysunki w autocadzie wyrzutni burtowych (K-gun). Potrzebujesz wczesną z żurawikiem i stojakami wokół, czy późną z jednym dużym stojakiem?
Zrzutnię rufową mam tylko Mk3, Hedgehoga nigdy dokładnie nie rysowałem.

Na relację czekam niecierpliwie. Przy tych podziałkach będziecie potrzebowali dużo zacięcia, żeby doprowadzić temat do końca. Model w 1:100 kupię na pewno :-)

--
Najlepsza skala to...? 1:100!!!
W budowie: PT-109 i PT-171 , USS Emmons
Free papermodel LCP(S)

 
17-01-18 14:27  Odp: USS Slater - dokumentacja - pomoc
Gdaś 

 

Witam , podaj maila

--
uszanowanko gdaś

 
17-01-18 18:30  Odp: USS Slater - dokumentacja - pomoc
JAPS 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Maile wysłane. Dziękuję za pomoc. Pozdrawiam.

--
Modelarz okrętowiec

 
21-01-18 22:55  Odp: USS Slater - dokumentacja - pomoc
JAPS 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

hej.

Z pomocą siły wyższej udało mi się zrobić coś takiego jak poniżej.
Teraz kolej na nadbudówki i wały napędowe.


--
Modelarz okrętowiec

 
25-01-18 16:00  Odp: USS Slater - dokumentacja - pomoc->relacja
JAPS 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Dodałem nadbudówki
Wolno idzie bo się przy okazji uczę Rhino


--
Modelarz okrętowiec

 
26-01-18 00:53  Odp: USS Slater - dokumentacja - pomoc->relacja
Waldek K 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 2
Galerie - 4
 

Dobrze wygląda! Fajnie, że dajesz relację z modelowania cyfrowego. Prędkością się nie przejmuj, jak ma być dobrze, to nie może być szybko ;-)
Będziesz najpierw robił cały model cyfrowy, a dopiero później "w papierze", czy też zamierzasz robić równocześnie w "wirtualu" i "realu"?

--
Najlepsza skala to...? 1:100!!!
W budowie: PT-109 i PT-171 , USS Emmons
Free papermodel LCP(S)

 
26-01-18 09:44  Odp: USS Slater - dokumentacja - pomoc->relacja
JAPS 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Hej Waldek

Coś mi się pozmieniało w Renderze i ciemne wyszło. Bedę robił raczej pol na pol.

Pozdr

--
Modelarz okrętowiec

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024