STATKI I OKRĘTY   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

Tematyka szkutnicza, marynistyczna, okręty, statki, historia, dokumentacja, linki do ciekawych stron itp...

Uwaga! W tym dziale NIE WPISUJEMY postow "kartonowych".



 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 41 z 83Strony:  <=  <-  39  40  41  42  43  ->  => 
07-09-17 14:29  Odp: [Dyskusja]Modernizacja PMW czy likwidacja ?
Akra 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 5


 - 2

W szczecińskiej stoczni Parnica jest remontowany "normalny" okręt desantowy. Wygląda na solidny remont, bo już jakiś czas tam stoi.

 
07-09-17 19:25  Odp: [Dyskusja]Modernizacja PMW czy likwidacja ?
ROBO 

 - 10

....aaaaaa,właśnie miałem pytać który to tam sterczy ? Było tyle luda na żaglach,że już nie miałem ani chęci ,ani sił się tam wciskać ...

--
---
Nie jestem rasowym modelarzem ,ale czasem se dłubie w kartonie ...robo

 
08-09-17 10:16  Odp: [Dyskusja]Modernizacja PMW czy likwidacja ?
Akra 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 5


 - 2

Nie wcisnąłbyś się, bo stocznia jest trochę oddalona od portu, w którym stały okręty. Nawet ja z moją portową przepustką nie mam wstępu do tej stoczni - no chyba, żeby akurat stał tam jakiś nasz statek, ale jakoś nam nie po drodze z nimi (trochę mała głębokość).

Mijam okręt codziennie - bardzo blisko - jadąc po łukowatym moście, i nijak nie można tam stanąć, aby zrobić fotkę. Maszt z antenami cały jest osłonięty nieprzezroczystą folią, rozpiętą na wielkim rusztowaniu w kształcie prostopadłościanu. Cały okręt będzie pomalowany, bo widać pokryte minią liczne miejsca na kadłubie i nadbudówce, na których była rdza.

Tak, wiem że dawna stocznia Parnica obecnie nazywa się Pomerania, ale że leży nad kanałem o nazwie Parnica, nadal dosyć powszechnie używa się starej nazwy.

 
08-09-17 18:26  Odp: [Dyskusja]Modernizacja PMW czy likwidacja ?
ROBO 

 - 10

...zdaje się,że jak jechałem tramwajem ,to widziałem kawałek desantowca..

W ŚWINOUJŚCIU spotkałem ORP Lublin,Kraków i Gniezno...

--
---
Nie jestem rasowym modelarzem ,ale czasem se dłubie w kartonie ...robo

 
10-09-17 13:51  Odp: [Dyskusja]Modernizacja PMW czy likwidacja ?
Najger 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 7
Galerie - 5
 

To ten "normalny" okręt desantowy remontowany w Parnicy/Pomeranii:



Po śladzie na burcie można odczytać że to ORP Poznań.



Wcześniej w tym miejscu był remontowany ORP Lublin, a jak by zerknąć na Google Earth to widać, że stał tam też ORP X. Czernicki. Nie wiedziałem, że stocznia ta tak często remontuje nasze okręty, choć pewnie już to się skończy, bo skoro pośrednio MON przez PGZ ma teraz 4 stocznie to tam pewnie już będą zlecane naprawy.

Na przeciwko remontowanego ORP Poznań stał Strażak 25, z moich informacji wiem, że czeka on na złomowanie, a szkoda, mogło by go przejąć jakieś muzeum.



--
"Si vis pacem para bellum"

 
11-09-17 08:13  Odp: [Dyskusja]Modernizacja PMW czy likwidacja ?
Akra 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 5


 - 2

On ci to. Że też nie pomyślałem żeby podjechać tam, gdzie TY...

Fakt że w przeszłości dosyć pojawiały się tam nasz okręty i wcale nie jestem pewny, czy nadal tak nie będzie, bo stocznie przez PGZ "kupione" ("kupione" bo państwowa firma po prostu przejęła państwowe stocznie) nie są znowu takie hop do przodu.

Np. stocznia w Szczecinie. Pod koniec czerwca postawili na pochylni kawałek stępki pod prom i... cisza. Prace nad robieniem projektu statku praktycznie zamarły.
Jedna z działających tam spółek potrzebuje pochylni żeby zbudować na niej kadłub (bodajże jakiegoś dużego jachtu), ale leżący martwo stos blachy ją blokuje. Firma prosi o odblokowanie pochylni i zrobienie jej miejsca do pracy, ale wątpię czy z czysto politycznych powodów to jest możliwe do zrobienia. Kupa rdzewiejącej blachy leży zatem nadal na pochylni uniemożliwiając w tym miejscu działanie innym...

Post zmieniony (11-09-17 08:15)

 
29-09-17 18:30  Odp: [Dyskusja]Modernizacja PMW czy likwidacja ?
ROBO 

 - 10

Gawron odlatuje dalej ...

http://www.defence24.pl/671144,dalsze-opoznienie-w-oddaniu-patrolowca-slazak

--
---
Nie jestem rasowym modelarzem ,ale czasem se dłubie w kartonie ...robo

 
25-10-17 19:16  Odp: [Dyskusja]Modernizacja PMW czy likwidacja ?
Łosiu 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 3
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

No i problem z Orłem. Dzisiaj piszą że we wrzesniu miał pożar. Przy gaszeniu trochę go zalali i teraz nie wiadomo czy się będzie opłacało remontować :-((((((((

--
Się robi: coś...
skończone ORP Błyskawica 1:300 MO , OS2U Kingfisher 1:33 Orlik , Nowgorod 1:200 Pro-Model , Kamow A-7 1:33 Orlik , TKS 1:25 GPM , Od2 1:25 Modelik

 
25-10-17 22:24  Odp: [Dyskusja]Modernizacja PMW czy likwidacja ?
ROBO 

 - 10

...jakieś fatum wisi nad PMW :(

--
---
Nie jestem rasowym modelarzem ,ale czasem se dłubie w kartonie ...robo

 
26-10-17 08:39  Odp: [Dyskusja]Modernizacja PMW czy likwidacja ?
Akra 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 5


 - 2

Wirtualna Polska, wczoraj 17:03

OGIEŃ NA OKRĘCIE PODWODNYM ORP ORZEŁ. CZY TO KONIEC JEDNOSTKI?

Na pokładzie okrętu podwodnego Marynarki Wojennej RP doszło do pożaru. To może oznaczać koniec służby "Orła".

Do zdarzenia doszło podczas nocnych prac na okręcie we wrześniu br. Pożar wybuchł podczas rozładowywania akumulatorów. Ogień miał być na tyle intensywny, że okręt zalano pianą gaśniczą Pożar udało się opanować, ale w rezultacie zalane zostało wyposażenie i urządzenia jednostki. Na razie nie wiadomo jeszcze, jaka jest skala uszkodzeń i kiedy ORP "Orzeł" będzie mógł wrócić do służby.

- Została powołana główna komisja awarii okrętowych. Wyjaśnienia w tym kierunku prowadzi też Żandarmeria Wojskowa z Gdyni. Na jej wniosek powołano biegłych z zakresu pożarnictwa i energetyki, którzy przygotowują ekspertyzy. Dopiero po wyjaśnieniu przyczyn zdarzenia będzie można określić zakres naprawczych prac do wykonania i szacować, kiedy okręt wróci do eksploatacji - mówi kmdr por. Czesław Cichy w komentarzu dla Defence24.pl.

ORP "Orzeł" był w stanie remontu od 2014 roku. Najnowszy okręt podwodny Marynarki Wojennej (zwodowany w 1985 roku) miał pozostawać w suchym doku tylko przez 9 miesięcy, ale podczas wychodzenia z niego uległ awarii. Zahaczył burtą o element konstrukcji. Jeśli skutki pożaru okażą się na tyle poważne, że okręt zostanie wycofany ze służby, to "najmłodszymi" okrętami podwodnymi MW RP zostaną jednostki typu Kobben wybudowane w latach 60.

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 41 z 83Strony:  <=  <-  39  40  41  42  43  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024