STATKI I OKRĘTY   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

Tematyka szkutnicza, marynistyczna, okręty, statki, historia, dokumentacja, linki do ciekawych stron itp...

Uwaga! W tym dziale NIE WPISUJEMY postow "kartonowych".



 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 2Strony:  <-  1  2 
09-08-17 12:18  Odp: "Dunkierka"
yak   

No tak, powinni dodać KC-135 i wybuchnąć go. Ale to tylko w wersji kolekcjonerskiej :-)

 
12-08-17 13:17  Odp: "Dunkierka"
Teledzin   

Od osób częściej odwiedzających kino dowiedziałem się, że Ch. Nolan - reżyser Dunkierki ma taki sposób na filmy, że toczą się jednocześnie w trzech wymiarach.
Tak samo nakręcił Dunkierkę.
Co do Spitów, którym nie kończy się paliwo, to przy pierwszym pokazaniu w filmie każdej z historii (żołnierza, jachtu, spitów) jest podpis z czasem - każdy jest inny. Oglądałem ten film raz (i wystarczy) ale zwróciłem na to uwagę. Tak więc spity wg. podpisów wylatują na patrol gdy jacht jest w pobliżu brzegów Dunkierki - chronologicznie koniec filmu, ale pokazane prawie na początku.

--
Sklejam, bo lubię...

 
12-08-17 14:07  Odp: "Dunkierka"
Halogen 

Na Forum:
Galerie - 1
 

Christopher Nolan warto sobie poczytać o jego twórczości http://newonce.net/2017/07/christopher-nolan-wszystko-co-musicie-wiedziec-przed-premiera-dunkierki/

 
12-08-17 20:27  Odp: "Dunkierka"
Petrov 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 24
Galerie - 19


 - 16

Obejrzałem ten film trochę z przypadku, ale nie żałuję ani grosza wydanego na bilet.
Nie będę tutaj pastwił się nad nieścisłościami fabularnymi, bo nie posiadam odpowiedniej wiedzy. Zostawię to ortodoksom.
W kwestii samego filmu - dla mnie bomba. Dźwięk (muzyka zgrana z akcją - ciągłe napięcie, bardzo działały na wyobraźnię - REWELACJA). Przedstawienie historii w różnych płaszczyznach czasowych i z różnych perspektyw - dla mnie ogromny plus dla filmu. Po prostu interesująca realizacja, właśnie nie pozwalająca się nudzić. Od filmów wojennych odrzucało mnie zawsze walanie się flaków na prawo i lewo, wszechobecna czerwień itd. Tak, wiem, zaraz zostanę zarzucony kontrargumentami, że TAK BYŁO. OK. Było. Wiem. I sama wiedza mi wystarcza, nie muszę oglądać tego na ekranie. Wystarczy mi wyobraźnia. W tym filmie nie było trzeba wylać hektolitrów sztucznej krwi, a kończyny nie fruwały na wszystkie strony. Było kilka scen drastyczniejszych, ale wszystko w granicach mojej przyswajalności. Okrucieństwo wojny było ukazane. Wystarczająco. I tu kolejny plus dla filmu w mojej ocenie.
I ostatnia rzecz, którą zauważyłem po czasie. Mianowicie.Standardowa moralizatorska mowa (w filmie w formie artykułu w gazecie), jak to "będziemy walczyć, bronić, poświęcimy wszystko w obronie, nie damy wrogom nas stłamsić" itd itp. I następna scena - kamera na minę żołnierza właśnie uratowanego z tytułowej Dunkierki, które wystarczają za komentarz. Majstersztyk.

--
54323031

 
12-08-17 20:31  Odp: "Dunkierka"
wottek 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 3
Galerie - 15


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 11

Byłem. Widziałem. Polecam. Co do paliwa i pocisków to czasowo się zgadza i paliwo się kończy kiedy powinno. Na angielskim forum gość policzył ilość strzałów i też się zgadza ilość amunicji zużytej ;-)
A co braku chronologii, to dla mnie to rozwiązanie czasowe jest świetne! Zresztą na początku była informacja gdzie toczy się akcja: Woda, Powietrze, Molo.

Pzdr!
W.

--
Na warsztacie: | HM Bark Endeavour [SY] (25%) | Cutty Sark [MM] (10%)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 2Strony:  <-  1  2 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024