STATKI I OKRĘTY   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

Tematyka szkutnicza, marynistyczna, okręty, statki, historia, dokumentacja, linki do ciekawych stron itp...

Uwaga! W tym dziale NIE WPISUJEMY postow "kartonowych".



 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 4Strony:  <-  1  2  3  4  ->  => 
16-07-17 00:56  Odp: Statki XXXL w polskich portach.
Piotr D. 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 4
Galerie - 20


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 6


 - 4

Nie rozumiem dlaczego starasz się mi dogryzać, ale jeśli poprawia Ci to samopoczucie to bardzo się cieszę. Miłego "trzepania". W samotności. Bez urazy rzecz jasna.

--
pozdrawiam
Piotr


 
16-07-17 07:40  Odp: Statki XXXL w polskich portach.
Halogen 

Na Forum:
Galerie - 1
 

Miało być tak pięknie, a jest jak zawsze : (
Napiszę tak - cała ta niepotrzebna dyskusja powstała ponieważ pytający nie zadał w odpowiedni sposób pytania, gdyby napisał - czy można do tego tematu wstawiać zdjęcia również statków o mniejszych gabarytach to by było wszystko jasne.
Oczywiście od razu można było zadać pytanie, ale soooo chodzi ? Aleeeeee już wyjaśniam dlaczego pytanie nie padło.

Swego czasu w istniejącym do dzisiaj temacie Piotr D. napisał pod moim adresem delikatnie mówiąc stek bzdur i mając tamtą sytuację na uwadze profilaktycznie nie podjąłem tematu, obawiając się że może coś jest na rzeczy.
Jak widać i tak powstał zupełnie niepotrzebny dym, ale jak znam życie szybko się rozwieje.

Na kartonbau.de jest temat, gdzie wstawiane są zdjęcia z wpłynięć i wypłynięć statków i nie widzę problemu, aby założyć temat "Statki w Szczecinie", a ten temat pozostawić dla rzeczywiście gigantów mórz i oceanów, które wpływają do polskich portów .

http://www.kartonbau.de/forum/schiffe-auf-der-elbe-aktuelle-bilder-vom-14-juli-2017-originals-and-other-forms-of-modelling/board14-just-for-fun/t32426-f35/

 
16-07-17 10:30  Odp: Statki XXXL w polskich portach.
Piotr D. 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 4
Galerie - 20


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 6


 - 4

Widzisz, nie była to zdradziecka prowokacja. Co do tego steku bzdur - polemizowałbym, ale tego nie zrobię, bo nie mam dowodów. To co kiedyś archiwizowałem na płytach cd jest nie do odczytania, dlatego ze smutkiem muszę przyznać Ci rację - dym się rozwiał i temat uważam za zamknięty. Ty wiesz swoje, ja wiem swoje i tyle.

Wracając do pytania - bez prowokacji - np. panamaxy też mogą być? Albo mniejsze ale też duże np powyżej 30000 GT albo 200 m?

--
pozdrawiam
Piotr


 
16-07-17 12:45  Odp: Statki XXXL w polskich portach... i inne też : )
Halogen 

Na Forum:
Galerie - 1
 

Zrozum Piotrze, że ja po prostu po twoim zapytaniu jak to się kiedyś mówiło "dmuchałem na zimne". Po prostu pomyliły ci się osoby - zdarza się.

Co do tego tematu to zacząłem z tzw. grubej rury, bo i akurat takie statki wpływały do polskich portów.
Masz życzenie ty, czy ktokolwiek inny wstawiać tu zdjęcia różnych statków - OK w sumie po co rozdrabniać tematy - ja tylko dopiszę i inne też : ))))))))

 
20-07-17 21:04  Odp: Statki XXXL w polskich portach... i inne też : )
Halogen 

Na Forum:
Galerie - 1
 

Wpłynięcia to wpłynięcia, ale som i wypłynięcia cieszące oko : )))))))
http://biznes.trojmiasto.pl/Zaglowiec-z-gdanskiej-stoczni-dla-szkoly-w-Algierii-n114776.html

 
24-07-17 14:04  Odp: Statki XXXL w polskich portach... i inne też : )
Piotr D. 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 4
Galerie - 20


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 6


 - 4

Może nie olbrzym, ale też ciekawy.

http://www.portalmorski.pl/porty-logistyka/36402-najsilniejszy-ciezarowiec-wkrotce-w-szczecinie-zaladuje-wielka-suwnice-ze-stalkonu

--
pozdrawiam
Piotr


 
28-07-17 10:26  Odp: Statki XXXL w polskich portach... i inne też : )
Piotr D. 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 4
Galerie - 20


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 6


 - 4

Kilka zdjęć Fairmastera.




Statek robi wrażenie, zwłaszcza jego masywne żurawie mające udźwig 900 ton na maksymalnym wysięgu (dla porównania największy żuraw w porcie ma udźwig 45 ton).

--
pozdrawiam
Piotr


 
28-07-17 10:42  Odp: Statki XXXL w polskich portach... i inne też : )
Ryszard 



Na Forum:
Relacje w toku - 20
Galerie - 33


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 9

DOR każdego z nich to 1500 t a w tandemie 3000 t !
Istny diabeł !

 
01-08-17 18:52  Odp: Statki XXXL w polskich portach... i inne też : )
Halogen 

Na Forum:
Galerie - 1
 

Robi wrażenie ten " sportowiec" wagi ciężkiej, czekamy na kolejne ciekawostki statkowe : ))))))

Od dłuższego czasu obserwuję sobie trasę kolejnej dostawy gazu płynącą gazowcem " Al-Hamla ", ostatnio zawinął do duńskiego portu, ale już 3 sierpnia można go będzie zobaczyć w gazoporcie w Świnoujściu https://www.vesselfinder.com/pl/vessels/AL-HAMLA-IMO-9337743-MMSI-538002922

 
01-08-17 20:49  Odp: Statki XXXL w polskich portach... i inne też : )
SZKUTNIK 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
 

Ahoj!
Al-Hamla. To już prawie 10 lat jak odbieraliśmy ją ze stoczni. Oj były jaja z odbiorem. Wesoło było. Już podczas pierwszej podróży zgubiła kotwicę w Singapurze. Nigdy bym nie pomyślał, że przypłynie kiedyś do Polski

--
Pozdrawiam SZKUTNIK
szkutnik-model@wp.pl
Tel. 728 103 661

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 4Strony:  <-  1  2  3  4  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024