STATKI I OKRĘTY   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

Tematyka szkutnicza, marynistyczna, okręty, statki, historia, dokumentacja, linki do ciekawych stron itp...

Uwaga! W tym dziale NIE WPISUJEMY postow "kartonowych".



 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 31 z 83Strony:  <=  <-  29  30  31  32  33  ->  => 
26-04-17 17:18  Odp: [Dyskusja]Modernizacja PMW czy likwidacja ?
Adrian(a-graph) 



Na Forum:
Galerie - 9
 

.......jednostka zbudowana w 1914roku...WOW!!!...;-)

--
Royal Navy first !!!

 
26-04-17 20:46  Odp: [Dyskusja]Modernizacja PMW czy likwidacja ?
yak   

Za życia Wilhelma II, cara Mikołaja, Franciszka Józefa...

 
28-04-17 19:05  Odp: [Dyskusja]Modernizacja PMW czy likwidacja ?
ROBO 

 - 10

[...]Australijskie ministerstwo obrony potwierdziło, że Polska wyraziła zainteresowanie zakupem dwóch używanych fregat typu Adelaide. Na razie szczegóły procesu wycofywania tych jednostek są jednak opracowywane, nie podjęto też decyzji dotyczącej zgody na sprzedaż okrętów.[...]

http://www.defence24.pl/586763,australijski-mon-polska-zainteresowana-dwoma-adelaide

--
---
Nie jestem rasowym modelarzem ,ale czasem se dłubie w kartonie ...robo

 
03-05-17 12:23  Odp: [Dyskusja]Modernizacja PMW czy likwidacja ?
Agzaim Bar Tholo 



Na Forum:
Relacje z galerią - 22
Galerie - 4
 

Ta barka to rzeczywiście ciekawostka. Rosjanie mają w czynnej służbie równie wiekową jednostkę:
https://en.wikipedia.org/wiki/Kommuna-class_salvage_vessel

--
imagination+extrapolation

 
05-05-17 09:53  Odp: [Dyskusja]Modernizacja PMW czy likwidacja ?
Akra 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 5


 - 2

ROBO - znalazłem tam takie oto zdanie:

"Mogą one wykorzystywać pociski przeciwlotnicze Standard SM-2MR i ESSM (te ostatnie odpalane są z wyrzutni pionowych), a z ich pokładów mogą operować cięższe śmigłowce, w tym S-70B-2 Sea Hawk."

Jeśli w ogóle dojdzie do kupna, to ciekaw jestem czy obejmie także jakąś sensowną liczbę Standardów i ESSM, czego wcale nie jestem pewny. Żeby nie wyszło ze wyrzutnie będą, a pociski nie...

A poza tym czy mamy jeszcze jakieś śmigłowce nadające się do współpracy z fregatami? "Tysięcy" dronów (no dobra, w końcu będzie 20-30) nie biorę pod uwagę!

 
05-05-17 13:01  Odp: [Dyskusja]Modernizacja PMW czy likwidacja ?
ROBO 

 - 10

Akra napisał:

> ROBO - znalazłem tam takie oto zdanie:
>
> "Mogą one wykorzystywać pociski przeciwlotnicze Standard SM-2MR i ESSM (te ostatnie odpalane są z
> wyrzutni pionowych), a z ich pokładów mogą operować cięższe śmigłowce, w tym S-70B-2 Sea Hawk."
>
> Jeśli w ogóle dojdzie do kupna, to ciekaw jestem czy obejmie także jakąś sensowną liczbę Standardów
> i ESSM, czego wcale nie jestem pewny. Żeby nie wyszło ze wyrzutnie będą, a pociski nie...
>
> A poza tym czy mamy jeszcze jakieś śmigłowce nadające się do współpracy z fregatami? "Tysięcy"
> dronów (no dobra, w końcu będzie 20-30) nie biorę pod uwagę!


- jeśli chodzi o mnie ,to jestem - pesymistą - my mamy jedną wadę narodową : "kombinatorstwo" ,i jak czegoś nie wykombinejszyn ,to jesteśmy chorzy !
Wszystko możliwe,że wezmiemy gołe okręty z myślą ,że kiedyś[czytaj:nigdy] je dozbroimy ...
W każdym razie jestem bardzo ciekawy jak ,to wyjdzie...

PS.widzisz,moje zdziwienie budził fakt budowy jednego Kormorana zamiast od razu zamówić całą serię - okręt jest udany ,ale ani widu ,ani słychu o kolejnych...
Oby się nie okazało,że to kolejne stado nielotów [vide Gawrony]...

pzdr.

--
---
Nie jestem rasowym modelarzem ,ale czasem se dłubie w kartonie ...robo

 
19-05-17 17:49  Odp: [Dyskusja]Modernizacja PMW czy likwidacja ?
Łosiu 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 3
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Znalezione na fejsie,
https://drive.google.com/file/d/0BwGMmzmGRkkmT1BJZUVUMkh1TVU/view
udostępnione w sieci za zgodą autora.

--
Się robi: coś...
skończone ORP Błyskawica 1:300 MO , OS2U Kingfisher 1:33 Orlik , Nowgorod 1:200 Pro-Model , Kamow A-7 1:33 Orlik , TKS 1:25 GPM , Od2 1:25 Modelik

 
20-05-17 12:21  Odp: [Dyskusja]Modernizacja PMW czy likwidacja ?
Najger 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 7
Galerie - 5
 

W dniach 01-03.06.2017 w Szczecinie i Świnoujściu będzie można zobaczyć (a część zwiedzić) okręty biorące udział w tegorocznym BALTOPSIE:
http://www.defence24.pl/597976,40-okretow-na-baltyku-ruszaja-cwiczenia-baltops-2017
Takiej armady to jeszcze chyba w moim mieście nie było ;-)

--
"Si vis pacem para bellum"

 
22-05-17 10:58  Odp: [Dyskusja]Modernizacja PMW czy likwidacja ?
ROBO 

 - 10

Najger napisał:

> W dniach 01-03.06.2017 w Szczecinie i Świnoujściu będzie można zobaczyć (a część zwiedzić) okręty
> biorące udział w tegorocznym BALTOPSIE:
> http://www.defence24.pl/597976,40-okretow-na-baltyku-ruszaja-cwiczenia-baltops-2017
> Takiej armady to jeszcze chyba w moim mieście nie było ;-)
>
> --


- w Sierpniu będziesz miał drugą armadę :)



ŁOSIU@
Na temat "Gawrona/Ślązaka " - już tyle powiedziano ,że po prostu słów już brak....ręce opadają !

--
---
Nie jestem rasowym modelarzem ,ale czasem se dłubie w kartonie ...robo

 
23-05-17 13:05  Odp: [Dyskusja]Modernizacja PMW czy likwidacja ?
Piotr D. 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 4
Galerie - 21


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 6


 - 4

Taka ciekawostka.

http://facet.interia.pl/militaria/news-macierewicz-okrety-podwodne-musza-byc-wyposazone-w-samoloty,nId,2396930#utm_source=fb&utm_medium=fb_share&utm_campaign=fb_share&iwa_source=fb_share

--
pozdrawiam
Piotr


 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 31 z 83Strony:  <=  <-  29  30  31  32  33  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024