STATKI I OKRĘTY   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

Tematyka szkutnicza, marynistyczna, okręty, statki, historia, dokumentacja, linki do ciekawych stron itp...

Uwaga! W tym dziale NIE WPISUJEMY postow "kartonowych".



 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 
18-04-17 19:42  Titanic Fly Moldel
ramzes9009 

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Witam,chciałbym zrobić coś innego - pobrałem model z internetu z myślą ,by zrobić go jeszcze większego, czy jest możliwość powiększenia statku do a4 jednej wręgi potem poszycia ? Jakim programem to najlepiej zrobić , co o tym sądzicie ,chce ,by statek był jeszcze większy niż o oryginale - zamysł, jest taki,by każda wręga była na a4 -a poszycie każdy element na a4 - jak to zrobić ? kominy itp ?
chodzi mi o takie coś :

http://www.titanic-model.com/dc/user_files/10951.jpg

http://aftitanic.free.fr/nouvelles/Imgp2165.jpg

Post zmieniony (18-04-17 19:50)

 
18-04-17 23:12  Odp: Titanic Fly Moldel
ramzes9009 

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Wie ktoś może jak skale powiększyć

 
19-04-17 20:19  Odp: Titanic Fly Moldel
marek1 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 13
Galerie - 5


 - 14

Witam,,idziesz do punktu ksero lub tam gdzie drukują w formacie A, u mnie ostatnio chcieli 8 PLN za sztukę


http://www.titanic-model.com/dc/user_files/10951.jpg iiiiiii http://aftitanic.free.fr/nouvelles/Imgp2165.jpg

--
W budowie | R17 Halny Błyskawica 44 | IJN Hiei

Ostatni obiekt westchnieńWarspite] Modele pozaregulaminoweŻaglowce
Garland

Trałowceproj 254
Ostatnie moje zabawy starym 'RC"Prdro Gual

R/G Kuter Elko 80 I Statek Ewa I Czołg T55A I Statek Ratowniczy R 27 Cyklon I Schnellboot S132 WAK I Ścigacz S2 I ORP Dragon i ORP Dzik I ORP Grom 1940 I kuter Vosper 72 I ORP Garland

 
22-04-17 11:02  Odp: Titanic Fly Moldel
vansen 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Pobraleś model z internetu... Brawo Ty... Chwal się tak dalej tym...
Poza tym- już w 1:200 roboty z tym modelem jest tyle, że szok... Mój egzemplarz jest na etapie kończenia podposzycia. Robię go w sumie drugi raz, pierwszy się zwichrował. Ale oba modele były kupione. Na tym forum wspieramy wydawców i projektantów, często naszych forumowych kolegów. Mogłeś przynajmniej się nie chwalić piractwem...

Post zmieniony (22-04-17 11:09)

 
22-04-17 12:29  Odp: Titanic Fly Moldel
ramzes9009 

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Nie chodzi o piractwo- jeżeli da się to powiększyć zakupie oryginał , chciałem tylko sprawdzić czy części się nie rozejdą podczas tak dużego powiększenia .

 
22-04-17 13:31  Odp: Titanic Fly Moldel
vansen 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Da się. Idziesz do punktu xero. Bierzesz przykładowy arkusz z wręgami, mierzysz, mówisz ile ma mieć docelowo i obsługa, jeśli jest ogarnięta, potrafi sobie wyliczyć procent powiększenia. Następnie robią próbny arkusz, mierzysz sobie kontrolnie. Obsługa może zmienić format druku, ja tak xerowałem Hiei z MM-a ze skali 1:300 do 1:200, druknęli mi na A3. Powiększa się normalnie, jeżeli tylko obsługa dopilnuje, żeby każdy arkusz odbijać z tym samym procentem powiększenia. Pozdro.

 
22-04-17 16:03  Odp: Titanic Fly Moldel
ramzes9009 

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Wiadomo, boję się,że coś się rozejdzie, małe elementy z "pixelują się "

 
24-04-17 09:28  Odp: Titanic Fly Moldel
vansen 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Zrób próbę, inaczej się nie przekonasz.

 
24-04-17 14:12  Odp: Titanic Fly Moldel
ramzes9009 

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Już zrobiłem, dziś ją będę kleił .

 
24-04-17 15:04  Odp: Titanic Fly Moldel
TLB 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 3


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 13


 - 3

Tak się zastanawiam, bo o ile z powiększeniem nie ma problemu, o tyle z wycinaniem już będzie. Weź pod uwagę fakt, że jeżeli powiększasz jakąś część to czarne kreski od naszkicowanych części tez zwiększają swoją grubość... w konsekwencji, po "złym" wycięciu danych elementów możesz trafić na braki np. w poszyciu. A na kolosie, który ma 140cm bez powiększania, po powiększeniu, które chcesz zrobić pewnie ok 300 cm będzie miał, rozjedzie Tobie się cały kadłub... Próbuj,życzę powodzenia. Fajnie by było relację zobaczyć...

--
Feci quod potui faciant meliora potentes...

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024