STATKI I OKRĘTY   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

Tematyka szkutnicza, marynistyczna, okręty, statki, historia, dokumentacja, linki do ciekawych stron itp...

Uwaga! W tym dziale NIE WPISUJEMY postow "kartonowych".



 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 3Strony:  1  2  3  ->  => 
17-03-17 08:22  [Literatura] Nowe opracowanie Anatomy Yamato
Paragraf 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Taka mała ciekawostka dla fanów japońskiej marynarki wojennej. Nakładem wydawnictwa Conway ukażę się wkrótce nowe opracowanie Anatomy Yamato. Jak wynika z opisu, jest to wydanie poprawione, uzupełnione o nowe informacje o okręcie. W opracowaniu znajdują się także rendery autorstwa Stefana Dramińskiego. Książkę można nabyć zarówno w wersji analogowej jak i cyfrowej.

http://www.bloomsbury.com/us/search?q=yamato&Gid=1

--

Post zmieniony (17-03-17 08:23)

 
17-03-17 08:35  Odp: [Literatura] Nowe opracowanie Anatomy Yamato
Pit Blank 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 3
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 4

Ksiazke mozna juz zamowic na nagielskim amazonie.
Do mnie juz leci i moze w nastepnym tygod niu bede mial.

--
Yamata i Bismarki czekaja w kolejce ...

 
17-03-17 14:06  Odp: [Literatura] Nowe opracowanie Anatomy Yamato
ChrissBis 

Na Forum:
Relacje w toku - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Jest sporo zmian w stosunku do poprzedniej wersji. Potem będzie nowe AoS o Takao i Fuso.

--
Sklejacz

 
17-03-17 14:06  Odp: [Literatura] Nowe opracowanie Anatomy Yamato
Adrian(a-graph) 



Na Forum:
Galerie - 9
 

Ja dostalem ksiazke dzisiaj ale powiem szczerze ze jakos az takiego szalu nie ma.Ale zapodam wiecej cos wieczorem.

--
Royal Navy first !!!

 
18-03-17 13:46  Odp: [Literatura] Nowe opracowanie Anatomy Yamato
NEPTUNIA   

Dzisiaj na spokojnie przegladnalem ksiazke I mam znacznie lepsze zdanie niz wczoraj.Jest to totalne nowe spojrzenie
na te pancerniki bo warto dodac ze pelny tytul brzmi Anatomy of the ship battleships Yamato and Musashi.Pokazane sa wszystkie zmiany w poszczegolnych
okresach czasu a takze wszystkei roznice w detalach pmiedzy dowma okretami z ktorych ja sobie czasem nie zdawalem do konca sprawy.Jest t skrzyzowanie
starej Anatomii z renderami 3D.Widac ze materialy byly zbierane przez dlugie lata oraz to ze same rysunki pochodza z roznych okresow czasu wykonania.Czasem rysunki
sa rysowane super cienka linia,czasem strasznie gruba a czasem wygladaja jak robione przez kalke techniczna co moze byc nieco dziwne.Praktycznie kazda czesc okretu I poszczegolne
detale sa odwzorowane I w 2D I 3D co bardzo pomaga zrozumiec wyglad poszczegolnych elementow co przy jak zawsze skomplikowanych okretach japonskich jest bardzo pomocne..Mam czasem
jednak wrazenie ze momentami tego 3D jest za duzo. Widac ogromny wklad wlozony w sam model 3D ale wydaje mi sie ze samo 3D jest miejscami jakies blade.Stefan Draminski mimo ze jst jednym z wiodacych
polskich 3D ship modellerow niestety w mojej opiniii nie robi najlepszych renderow I wyglada to nieco jak przez mgle.Nie potrafie tego jakos okreslic ale wole wizualizacje Waldka Goralskiego czy chociazby Mariusza Motyki. Jakos
wiecej w nich glebi.Wydaje mi sie ze jest to najlepsze opracowanie tego/tych okretow I chyba tak zostanie na dlugi czas.Majac te ksiazke nie trzeba nic wiecej do budowy super modelu. Ksiazka jest pozycja obowiazkowa.
Jesli to prawda ze maja wyjsc nowe opracowania Takao I Fuso oznacza to nic wiecej jak kolejne wydatki a nie kazdy lubi kupowac jeszcze raz to samo....no ale pewnie tak sie skonczy I bedzie kolejna pozycja na polce.
Ponizej kilka zrzutow,naprawde rysunkow I renderow jest tyle ze nie warto tutaj wstawiac wiecej.Uczta dla oka.







...mam tez nadzieje ze te wszystkie niewiadome,ktore pojawialy sie od jakiegos czasu odnosnie tych okretow jak wykonczenie rufy czy tez pancerz boczny w przedniej czesci zostaly rozwiazane ;-)

--
http://www.neptunia-hobbies.com

 
21-03-17 18:48  Odp: [Literatura] Nowe opracowanie Anatomy Yamato
Pit Blank 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 3
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 4

Ja tez mam od wczoraj i ogolnie mi sie podoba.
Oprocz teog co napisal przedmowca wszystkie znane zdjecia sa w formie kolorowej.

--
Yamata i Bismarki czekaja w kolejce ...

 
23-03-17 18:57  Odp: [Literatura] Nowe opracowanie Anatomy Yamato
SZKUTNIK 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
 

Ahoj!

Mamy nowe opracowanie książki, to teraz by się przydało nowe opracowanie modelu kartonowego :-)

--
Pozdrawiam SZKUTNIK
szkutnik-model@wp.pl
Tel. 728 103 661

 
23-03-17 19:48  Odp: [Literatura] Nowe opracowanie Anatomy Yamato
Spychacz 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

...tym bardziej, że w tej chwili na rynku nie ma już żadnego opracowania tego okrętu.

Pozdrawiam.

--
Relacja: ARIZONA
Relacja z galerią: NAGATO , FUSO
Galeria: RICHELIEU , KING GEORGE V
Slayer \m/

 
23-03-17 21:33  Odp: [Literatura] Nowe opracowanie Anatomy Yamato
SZKUTNIK 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
 

Ahoj!

Nie ma na rynku..... to wznowią :-)

--
Pozdrawiam SZKUTNIK
szkutnik-model@wp.pl
Tel. 728 103 661

 
24-03-17 19:27  Odp: [Literatura] Nowe opracowanie Anatomy Yamato
Spychacz 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Pytanie kiedy i czy z uwzględnieniem najnowszych informacji na temat okrętu. Bismarck to podobnie gorący temat, a niedostępny jest już chyba od ponad roku.

Pozdrawiam.

--
Relacja: ARIZONA
Relacja z galerią: NAGATO , FUSO
Galeria: RICHELIEU , KING GEORGE V
Slayer \m/

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 3Strony:  1  2  3  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024