STATKI I OKRĘTY   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

Tematyka szkutnicza, marynistyczna, okręty, statki, historia, dokumentacja, linki do ciekawych stron itp...

Uwaga! W tym dziale NIE WPISUJEMY postow "kartonowych".



 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 25 z 83Strony:  <=  <-  23  24  25  26  27  ->  => 
02-01-17 14:03  Odp: [Dyskusja]Modernizacja PMW czy likwidacja ?
JoBox   

Waldek K napisał:
> Dlaczego, chcesz użyć akurat WOT do "tłumienia zamieszek"? Jeśli w ogóle jednostek podległych MON, to dlaczego nie np. WS?
> Ja już nawet nie zapytam o jakie "zamieszki" Ci chodzi i kto miałby je wywołać oraz na ile uczestników byś je obliczał :-D

Waldek, to nie ja napisałem o używaniu WOT do "tłumienia zamieszek" lecz komandor :)
Przy okazji: patrząc na pierwszy link w Twoim podpisie to chyba gramy w jednej drużynie więc nie musisz posądzać mnie o niecne zamiary ;)

> ale jak się udaje wzmocnić naszą armię, to chyba jednak wypadałoby się cieszyć bez względu na to czy ministrem jest Macierewicz, Siemoniak, Klich, Komorowski, Zemke itd.

Cieszyłbym się gdyby to wzmocnienie pozwoliło nam stać się silniejszym od Rosji. Jednak trochę rakiet to za mało a jeśli USA dogadają się z Rosją to zostaniemy sami bez karty przetargowej...

Agzaim Bar Tholo napisał:

> Naoglądał się jeden z drugim TVN, Onetu i GW - i powtarza bzdury, zamiast myśleć samodzielnie..

Pudło, kolego, pudło. Czyżby samodzielne myślenie zawiodło i podsunęło "jedynie słuszne" skojarzenie ;) Nie oglądam i nie czytam ww. merdiów :) Podobnie jak kolega, domyślam się. Oprócz nich istnieją inne normalne.
A mój wpis dot. jedynie używania argumentów a nie emocji, np.:

> Flota idzie na dno, bo nie przyda się do tłumienia zamieszek jak WOT

Powyższe zdanie jest prawdziwe, flota jest mniej przydatna niż WOT do tłumienia zamieszek. Można tylko dyskutować czy obecna władza w takim celu tworzy WOT....

--

 
02-01-17 14:46  Odp: [Dyskusja]Modernizacja PMW czy likwidacja ?
Agzaim Bar Tholo 



Na Forum:
Relacje z galerią - 22
Galerie - 4
 

Ależ nie miałem Ciebie na myśli pisząc o TVN i pozostałych mediach podających jedyną prawdę :) całą dobę.
Napisałem tak dla tego, że akurat ten pomysł o tłumieniu zamieszek przez WOT był nagłaśniany przez te właśnie media wspierające opozycję tzw. totalną i został gładziutko połknięty przez tzw. lemingów. takich właśnie jak komandor.

A myślenie samodzielne? Wystarczy samodzielnie pomyśleć i poszukać aktów prawnych. Np. dowiemy się wtedy jaki akt prawny (obowiązujący od wczoraj) reguluje WOT i jak ten akt prawny wyglądał wcześniej.
Gdy poszukamy głębiej, to dowiemy się jakie inne akty prawne regulują użycie i na jakich prawach Sił Zbrojnych na terenie kraju - a jest to ustawa z okolic 2010r.

Ale do tego trzeba myśleć i szukać - nie zjadać papki medialnej.

Co do JSSM to Sz. Kol. Waldemar już zaorał "komandora".

--
imagination+extrapolation

 
03-01-17 13:18  Odp: [Dyskusja]Modernizacja PMW czy likwidacja ?
Najger 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 7
Galerie - 5
 

To może ja aby trochę rozładować dyskusję mam takie przemyślenie:
czy sensowne było by uzbrojenie naszych przyszłych Mieczników (pomijam gdybanie czy powstaną czy nie) w 2 rodzaje pocisków woda-woda RBS 15 MkIII i NSM. Oba mają inny rodzaj naprowadzania, więc możliwe było by przeprowadzenie bardziej efektywnego ataku przy odpaleniu 2 różnych pocisków do tego samego celu.
Rozumiem, że będzie to droższe, bo mniejszą partię pocisków będzie się zamawiać u dwóch producentów, oraz dochodzi zintegrowanie sensorów okrętu z dwoma innymi efektorami, ale chyba znacząco wzrasta skuteczność ataku. Wiem, że teraz raczej nikt tego nie stosuje, ale nasze Osy i Tarantule miały pociski naprowadzane 2 różnymi metodami, lecz była to trochę inna epoka "wojny na morzu".

--
"Si vis pacem para bellum"

 
03-01-17 16:49  Odp: [Dyskusja]Modernizacja PMW czy likwidacja ?
Agzaim Bar Tholo 



Na Forum:
Relacje z galerią - 22
Galerie - 4
 

Rakiety P21 i P22 to takie same konstrukcje za wyjątkiem różnych głowic(sposobu) naprowadzania.

NSM i RBS to różne rakiety, posiadające różne oprogramowanie, inne możliwości konfiguracji lotu, być może inne zasilanie, na pewno inne przyłącza i sposoby montażu kontenerów, różne procedury przygotowania, sprawdzenia itp.
Ma to sens na jednym okręcie?

--
imagination+extrapolation

 
03-01-17 23:27  Odp: [Dyskusja]Modernizacja PMW czy likwidacja ?
komandor 

 

Agzaim Bar Tholo napisał:

> leż nie miałem Ciebie na myśli pisząc o TVN i pozostałych mediach podających jedyną > prawdę :) całą dobę.
> Napisałem tak dla tego, że akurat ten pomysł o tłumieniu zamieszek przez WOT był > > > nagłaśniany przez te właśnie media wspierające opozycję tzw. totalną i został > > >gładziutko połknięty przez tzw. lemingów. takich właśnie jak komandor.

> A myślenie samodzielne? Wystarczy samodzielnie pomyśleć i poszukać aktów >
> prawnych. Np. dowiemy się wtedy jaki akt prawny (obowiązujący od wczoraj) reguluje > > WOT i jak ten akt prawny wyglądał wcześniej.
> Gdy poszukamy głębiej, to dowiemy się jakie inne akty prawne regulują użycie i na jakich > prawach Sił Zbrojnych na terenie kraju - a jest to ustawa z okolic 2010r.

> Ale do tego trzeba myśleć i szukać - nie zjadać papki medialnej.

> Co do JSSM to Sz. Kol. Waldemar już zaorał "komandora".
>
> --

Twoja próba wywyższania się, teksty o lemingach, TVN, "zaoraniu" i wmawianie innym jaki to jesteś samodzielnie myślący razi po oczach spraniem głowy mediami typu niezależna.pl, Trwam etc
Kiedyś ktoś powiedział, żeby nie dyskutować z idiotą, bo sprowadzi dyskusję do swojego poziomu i pokona doświadczeniem. Tak też uczynię w Twoim przypadku, bo jak widać argumentów żadnych przytoczyć nie potrafisz.
Podczas tworzenia WOT ludzie mający choć trochę pojęcia o armii i współczesnym polu walki zastanawiali się nad sensem takiego wynalazku, który nie ma najmniejszego znaczenia przy naszym położeniu geograficznym i ukształtowaniu terenu. Ponadto, WOT jako jedyny rodzaj sił podlega bezpośrednio pod szefa MON i obecna władza nie chciała zapisu o zakazie użycia tej jednostki przeciwko obywatelom Polski. Takie dwie cechy świadczą o jednym i każdy choć trochę rozumujący ma świadomość, do czego miałyby one służyć. Ponadto, to dawanie broni do rąk ludziom, którzy obecnie rzucają kamieniami w kebaby i tym podobnym.
Pomijam sens rozkładania budżetu MON na kolejny rodzaj sił, gdzie amatorom po weekendowych kursach chcą dawać nowoczesne wyposażenie za grubą kasę.
Kupowanie rakiet, które mimo znacznego zasięgu są liczebnie bez znaczenia, za ciężką kasę, to też dyskusyjny zakup. Po co kupować rakiety o takim zasięgu, można się domyśleć. Lepiej kupić więcej rakiet w wersji A, przez co zwiększy się skuteczność ewentualnej obrony, nie dając jednocześnie podstaw do zarzutów o działania prowokacyjne.
Liczenie na braci Amerykanów w razie problemów pozostawiam takiej elicie intelektualnej jak Agzaim Bar Tholo.

--

 
04-01-17 07:39  Odp: [Dyskusja]Modernizacja PMW czy likwidacja ?
Agzaim Bar Tholo 



Na Forum:
Relacje z galerią - 22
Galerie - 4
 

Już ci raz napisałem. Poczytaj akty prawne, wtedy zabieraj głos. Poczytaj też o historii OTK i WOT, żebyś nie wychodził na idiotę i nie powtarzał bezmyślnie tego co zjadłeś.

Może wtedy zostaniesz ekspertem i będziesz mógł celnie w punkt miażdżyć na "niezależna" i "trwam".

Chcesz kilka pytań kontrolnych?

--

Post zmieniony (04-01-17 07:46)

 
04-01-17 12:53  Odp: [Dyskusja]Modernizacja PMW czy likwidacja ?
ROBO 

 - 10

Przypominam,że to wątek o PMW a nie WOT-ach i zamieszkach !

--
---
Nie jestem rasowym modelarzem ,ale czasem se dłubie w kartonie ...robo

 
04-01-17 13:16  Odp: [Dyskusja]Modernizacja PMW czy likwidacja ?
Agzaim Bar Tholo 



Na Forum:
Relacje z galerią - 22
Galerie - 4
 

Słusznie ROBO.
Ale jak widzisz niektórym okręty kojarzą się w ten sposób, a nie daj borze żebyśmy mieli OP z rakietami o zasięgu ~1000km. To dopiero prowokacja!

--
imagination+extrapolation

 
04-01-17 13:36  Odp: [Dyskusja]Modernizacja PMW czy likwidacja ?
JoBox   

Agzaim Bar Tholo napisał:

> a nie daj borze

Opcja "Podgląd" przed wysłaniem jest bardzo przydatna ;)

 
04-01-17 14:14  Odp: [Dyskusja]Modernizacja PMW czy likwidacja ?
Agzaim Bar Tholo 



Na Forum:
Relacje z galerią - 22
Galerie - 4
 

Ale ja nie chcialem napisać "nie daj Boże", aby imienia na daremno czy jakośtam :)

--
imagination+extrapolation

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 25 z 83Strony:  <=  <-  23  24  25  26  27  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024