STATKI I OKRĘTY   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

Tematyka szkutnicza, marynistyczna, okręty, statki, historia, dokumentacja, linki do ciekawych stron itp...

Uwaga! W tym dziale NIE WPISUJEMY postow "kartonowych".



 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 
31-03-16 13:45  [Literatura] OW 56 - Kamuflaże okrętów U.S. Navy cz. I - 1940-1942
El Comandante 
moderator




Na Forum:
Relacje z galerią - 6
Galerie - 12
 

Kupiłem dzisiaj w Empiku numer specjalny wydawnictwa Okręty Wojenne, zatytułowany "Kamuflaże okrętów U.S. Navy cz.I - 1940-1942". Autorem tekstu jest nasz kolega z forum, Grzegorz Nowak. Na wstępie autor zaznaczył że jest to część pierwsza z czterech. W środku dużo ciekawych zdjęć, plansz barwnych, opisy różnych rodzajów kamuflażu. Pozycja obowiązkowa dla zainteresowanych tematyką U.S. Navy.

Jestem w pracy więc zdjęć nie zrobię ale znalazłem stronę wydawcy z okładką i przykładowymi stronami: http://okretywojenne.pl/ow/katalog/?aid=17&ctid=153

--
>> El Comandante - dla znajomych Renia <<
GEKOn

 
01-04-16 21:38  Odp: [Literatura] OW 56 - Kamuflaże okrętów U.S. Navy cz. I - 1940-1942
SAW 

 

Pozycja obowiązkowa. Kupię napewno.
Pozdrawiam

--

 
04-04-16 10:45  Odp: [Literatura] OW 56 - Kamuflaże okrętów U.S. Navy cz. I - 1940-1942
Fantom Model   

Wydawnictwo: 
Zapowiedzi i nowości


Mam takie uwagi do opracowania, mam nadzieję, że MacGregor się nie pogniewa i będzie jeszcze chciał ze mną rozmawiać...

- po co umieszczać wzory kamuflażu w jednolitym kolorze? Szkoda miejsca, wystarczyłoby jedno zdjęcie z podpisem, ze okręt pomalowany w całości na kolor Navy Blue jakiś,, Na przykład ostatnia plansza , krążownik Northampton, rzuty na dwie burty w jednolitym kolorze.. Przecież nawet ten okret można było przedstawić w trochę ciekawszym malowaniu z imitacją fali na dziobie.

- wszędzie tam gdzie jest rzut na jedną burtę lub nie ma rzutu od góry warto by podać: malowanie drugiej burty symetrycznme, nieznane, pokład w kolorze xxx. itp..

- jest sporo zdjęć okretów w ciekawym kamo, ale nie pokazancy na planszach. Czy można dla komplety dodawać przynajmniej zdjęcie z drugiej strony, jeżeli nie da się dodać rysunku? Mój faworyt to niszczyciel USS Farenholt :-)

- niebieskie dachy na USS Nevada?? Bardzo ciekawe, nie wiedziałem, Ale domyślam się, ża to malowanie sprzed Pearl Harbor? Może warto byłoby jeszcze dla jasności dać powiedzmy Arizona na 7.12.1041?

Na koniec taka uwaga o samym wydaniu. Wiem, że o cenie się nie dyskutuje ale jednak... Pozycja za cienka (dosłownie).. Inne monografie z tej serii mają z grubsza dwa razy więcej stron w tej samem cenie..

Pozdrawiam i czekam na kolejne części.. :-)

--
wydawca przez małe "w"

 
04-04-16 14:56  Odp: [Literatura] OW 56 - Kamuflaże okrętów U.S. Navy cz. I - 1940-1942
MacGregor 



Na Forum:
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Drogi Fantomie, jako odbiorca i kupujący masz pełne prawo do głoszenia takich opinii i MacGregor, jak go znam, będzie na pewno się do Ciebie odzywał:-)

Ale...

Zgodziłem się na opracowanie kamuflaży U.S.Navy ulegając namowom Jarosława Malinowskiego za honorarium, za jakie zapewniam Cię, nie chciałoby Ci się palcem kiwnąć. Na marginesie - honorarium, którego dotąd nie otrzymałem. Wykonanie planszy barwnej w taki sposób, jak ja to widzę i prezentuję zajmuje mi od 3 do 5 dni pracy. Nie chciałem, aby to były tylko schemaciki malowania, zależało mi na tym, aby były to pełne i poprawne względem danego okresu rysunki konkretnych okrętów, aby modelarze mieli podstawę do wszelkich konwersji czy waloryzacji. Przy ilości 14 plansz barwnych w tym numerze musiałbym pracować bez wytchnienia około 70 dni. A gdzie czas na tekst, przygotowanie opisów do zdjęć i inne? Miałem na tak naprawdę dwa tygodnie, które rozciągnęły się niemal do miesiąca. Nie byłem w stanie wykonać 14 nowych plansz barwnych, dlatego jest ich tylko kilka a kilka z nich są ilustracjami z publikowanych wcześniej artykułów na łamach czasopism. Taka była zresztą sugestia J. Malinowskiego, aby w pewnej mierze iść na łatwiznę w taki sposób. Stąd plansze z jednolitym malowaniem Cushinga czy Northamptona. Na pokazanie obu burt niektórych okrętów nie miałem już czasu. Niestety, podobnie będzie przy cz. 2 i 3. Cz. 4 wykona w całości inny autor, bowiem poświęcona ona będzie jednostkom (jak ja to nazywam) "szuwarowo-bagiennym" czyli wszelkiej drobnicy U.S.Navy. Ja nie czuję tego tematu, a jest ktoś, kto zna się na tym o wiele lepiej.

Tak więc policzcie ile jest plansz barwnych, ile czasu na to trzeba i ile za te stracone dni powinienem "skasować" w przeliczeniu na dzień pracy. A mój dzień pracy to nie jest 8 godzin, bo czasem bywa i 14 godzin spędzonych przy komputerze kosztem rodziny...

zdjęcia? Cóż. Wydawca nie publikuje zdjęć, do których nie ma prawa do ich publikacji. Stąd brak zdjęć pokazujących "drugie" burty. Do Farenholt istnieją zdjęcia prawej burty, ale trzeba byłoby zeskanować je nap z "Warship Pictorial" a do tego praw wydawca nie ma. Stąd taki a nie inny dobór zdjęć.

Numer jest "cienki" - owszem. Kosztuje 45 zł - owszem. Nie wiem, jak kalkuluje wydawca, nie wiem, jaki ma budżet, to nie moje sprawy. Ale wydaje mi się, że kosztują w druku te plansze kolorowe, bo monografie, które są grubsze i w tej samej cenie nie mają koloru wewnątrz, a jedynie na okładce.

Pozdrawiam,
Grzegorz Nowak

--
MacGregor

 
04-04-16 15:55  Odp: [Literatura] OW 56 - Kamuflaże okrętów U.S. Navy cz. I - 1940-1942
Fantom Model   

Wydawnictwo: 
Zapowiedzi i nowości


Drogi MacGregorze..

Oczywiście kwestie honorariów nie są mi znane. Koszty druku, zwrot kosztów dla wydawcy itd. także. Ja jako hobbysta i inne osoby zaglądające do tego działu zapewne kupią tą i kolejne monografie... Ale jeżeli jest tak jak piszesz, to nasze hobby zmierza nie w tą stronę.. Owszem będzie to szło przez chwilę siłą "rozpędu". Ale podejście "ilość za jakość" będzie powodowało powolne odchodzenie zawiedzionych klientów...

Może właściwszą drogą są takie monografie jak w Modelarstwie Okrętówym ostatnio, przedstawijące węższą działkę ale dokładniej, tak jak Hunty czy Casablanki?

Nadal czekam na kolejne części. Mam nadzieję , że może jednak uda się uwzględnić jakieś uwagi nie kosztujące wiele pracy albo dodać kilka nowych plansz..

A póki co nadal pozostanę przy swojej ulubionej flocie. Widzę, że Royal Navy rządzi nie tylko morzami, ale także i w kamuflażach. Jak na największą flotę, to US Navy wiele pomysłów na malowania nie miała ;-)

Pozdrawiam
Artur

--
wydawca przez małe "w"

 
04-04-16 16:52  Odp: [Literatura] OW 56 - Kamuflaże okrętów U.S. Navy cz. I - 1940-1942
MacGregor 



Na Forum:
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Ja mam cichą nadzieję, że to co robię w tej chwili z kamuflażami w 3 częściach będzie fundamentem do tego, aby w przyszłości powstała solidna książka. Może i sam ją wydam, nie wiem, bo chyba żaden wydawca się nie odważy. Ale to "śpiew przyszłości", jeśli pożyję jeszcze trochę.

Twoje sugestie postaram się uwzględnić, w przypadku okrętów malowanych w całości Sea Blue czy Navy BLue będę pokazywał jedną burtę.

Rozumiem, że jesteś rozkochany we flocie Brytyjczyków, ja niestety stawiam ją dopiero na 3 miejscu. Polemizowałbym z Tobą na temat "pomysłów na malowanie" okrętów. Mam wrażenie, że lubiąc Royal Navy po prostu znacznie lepiej zgłębiłeś wiedzę o kamuflażach tej floty niż US Navy. Zapewniam Cię, że ilość schematów, malowań, wersji itp moim zdaniem przerasta Royal Navy, choćby i dlatego, że Amerykanie mieli okrętów po prostu więcej...

--
MacGregor

 
09-04-16 21:27  Odp: [Literatura] OW 56 - Kamuflaże okrętów U.S. Navy cz. I - 1940-1942
jeremiasz   

Odnośnie ceny i stosunku cena/jakość mam dokładnie przeciwne przemyślenia.

Uważam, że warto tę książkę nabyć drogą kupna, właśnie dla tych plansz barwnych.
Inne publikacje OW były grubsze przy podobnej cenie właśnie dlatego, że kolorowych stron było raptem 4 (najczęściej okładki)
A tutaj mamy kilkanaście kolorowych stron, świetnie wydrukowanych, co więcej, większość w skali 1:700 czy 1:400 a nie "niewiadomojakiej".

Ale chodzi mi też coś innego jeszcze.
O ile publikacji około okrętowych wydaje się parę tytułów, to publikacje ocierające się o modelarstwo okrętowe w naszym kraju to naprawdę rzadkość.

Powinniśmy naszymi portfelami wspierać każdą taką działalność, ponieważ jeżeli ktoś decyduje się wydawać pismo o tak niszowej treści, to z pewnością nie robi tego z chęci zysku, a raczej z czystej pasji.

Tak trzymaj Grzegorzu, dzięki wielkie!

pozdrawiam

ps. mam nadzieje, że w końcu dostaniesz honorarium bo jeżeli nie, to proponuje jakąś akcje mailową z zapytaniami do wydawcy.

--

 
12-04-16 23:14  Odp: [Literatura] OW 56 - Kamuflaże okrętów U.S. Navy cz. I - 1940-1942
MacGregor 



Na Forum:
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Dzięki Jeremiaszu za dobre słowo, honorarium nadal brak...

--
MacGregor

 
13-04-16 11:29  Odp: [Literatura] OW 56 - Kamuflaże okrętów U.S. Navy cz. I - 1940-1942
Jakub 

Na Forum:
Relacje w toku - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 7
 

Grzegorz, sprawdź pocztę.

 
14-04-16 11:30  Odp: [Literatura] OW 56 - Kamuflaże okrętów U.S. Navy cz. I - 1940-1942
Waldek K 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 2
Galerie - 4
 

Grzesiu, sprawę honorarium załatw może bezpośrednio z wydawcą. Nie wiem, czy tutaj jest najlepsze miejsce...

Koledzy miejcie, proszę na uwadze, że tak niszowe wydawnictwo, z jeszcze bardziej niszowym numerem, musi kosztować znacznie więcej niż "Życie na gorąco", albo "Świat seriali", pomimo to współtworząc taki numer, kokosów się raczej nie zarabia. To raczej aktywność w rodzaju hobby (zamiast zbudować model, zrobię rysunki do numeru) ze zwrotem kosztów za prąd zjedzony przez komputer i małą "miską ryżu" do zjedzenia przez autora.

--
Najlepsza skala to...? 1:100!!!
W budowie: PT-109 i PT-171 , USS Emmons
Free papermodel LCP(S)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024