STATKI I OKRĘTY   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

Tematyka szkutnicza, marynistyczna, okręty, statki, historia, dokumentacja, linki do ciekawych stron itp...

Uwaga! W tym dziale NIE WPISUJEMY postow "kartonowych".



 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Poprzednie wiadomości  |  Następne wiadomości 
 Strona 1 z 1 
08-08-16 19:40  wykonanie i montaż relingów z drutu
janek   

Może to nie w tym miejscu, ale chce sie przedstawic i Wszystkich gorąco powitać. Mam na imię janek i 58 wiosen za sobą...Kiedys było wedkarstwo,a wcześniej popęłniłem kilka modeli plastikowych i kartonowych(staaaare czasy).Teraz chce wrócic do plasikowych okrętów (wiem,jest takie forum,ale nie wszystko na raz,zarejestruje sie i tam po nauki ilekcje ale po powrocie,więc dopiero w paźzdierniku). Zaczynam od Waszego(no,teraz chyba juz mego forum), gdyż te informacje które tu są zawarte są mi jakos bardziej przeystepne, a zbieram i czytam gdzie sie tylko da...
problem mam na razie jeden...Przeczytałem chyba wszystko co jest na forach polskojezycznych,Wasze cenne uwagi i rady również, a jednak nie mogę sobie z tym poradzic w żaden sposób. Mówie o wykonywaniu relingów,drabinek itd z drutu i ich klejeniu oraz montazu na modelu. Mam na poe od kolegi resztki jakiegos plastikowego oketu w skali 1:200,w zasadzie to sam pokład. Na nim próbuję robić relingi z dutu,konkretnie z miedzi. Podkreslam,że mówię o klejeniu,a nie lutowaniu. Muszę to opanować by zacząc mysleć na poważnie o tej zabawie na dłuższe lata. Warsztat w zasadzie skompletowałem. No więc problem jest taki: próbowałem robić siatkę na kartonie i tak kleic słupki z poprzeczkami na różne gluty. Druty przetarte papierem ściernym,mimo to kleje tego za nic nie chca trzymać. Zdejmuje z rami i zaczyna sie to rozpadać zanim doniosę do modelu.Próbowałem wiercić pokład srednicą o,r (taki sam drut) i kleic słupki wikolem,klejami CA.Każdy trzeba trzymac by wyschło, problem z zachowaniem pionu. Jeśli nawet kilka sie uda zrobic ok, nie wychodzi mi nijak klejenie do nich poprzeczek(znów teb cholerny klej...)Niby nie jestem sklerotykiem,ręce tez mi sie nie tresą, niby sie naczytałem na ten temat ile wlezie...i nie daje rady. Błagam,pomóżcie,podajcie jakiś dobry sposób jak najlepiej zrobić sam reling, oddzielnie czy od razu na pokładzie, jakim konkretnie klejem to kleic do siebie i jakim do plastiku...POMOCY...

--
Modelarstwo to wyższa szkoła jazdy

 Odpowiedz na tę wiadomość  |  Tematy/Start  |  Wyświetlaj płasko   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 

 Tematy Autor Odsłon Data
 wykonanie i montaż relingów z drutu  nowe
janek 1937 08-08-16 19:40
 Odp: wykonanie i montaż relingów z drutu  nowe
janek 359 09-08-16 14:04
 Odp: wykonanie i montaż relingów z drutu  nowe
Fantom Model 255 09-08-16 16:58
 Odp: wykonanie i montaż relingów z drutu  nowe
janek 270 09-08-16 18:16
 Odp: wykonanie i montaż relingów z drutu  nowe
Ryszard 261 09-08-16 21:55
 Odp: wykonanie i montaż relingów z drutu  nowe
kronos25 591 27-08-16 15:14

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024