STATKI I OKRĘTY   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

Tematyka szkutnicza, marynistyczna, okręty, statki, historia, dokumentacja, linki do ciekawych stron itp...

Uwaga! W tym dziale NIE WPISUJEMY postow "kartonowych".



 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1 
08-05-16 20:18  [Literatura] British Warship Recognition Volume 1
Adrian(a-graph) 



Na Forum:
Galerie - 9
 

Na rynku pojawila sie nowa pozycja dla fanow Royal Navy aczkolwiek to calkiem inna ksiazka
niz inne ...bo ani nie do czytania ani nie posiada zadnych zdjec......oprocz 3 na wewnetrznej stronie
okladki ale to tak dla checy.Ksiazka jest wielka jesli chodzi o format...wieksza niz A3 przez co nie bardzo nadaje sie na klasyczna polke i to jest w zasadzie jedyny minus tej ksiazki.Jest to album recznie wykonanych
szkicow autorstwa Perkinsa na podstawie zdjec i wlasnych obserwacji.Pokazuje wszystkie roznice oraz przebudowy i modyfikacje brytyjskich pancerniklow i krazownikow liniowych
do 1939 roku.Ksiazka moze sie okazac bardzo pomocna przy identyfikacji okretow,okresu w ktorym dane zdjecie powstalo a ktore chcemy przeanalizowac albo najzwyklejszych roznic
pomiedzy okretami blizniaczymi.Sa rowniez pokazane roznice kominow,ich oznakowanie(pasy i okapowanie),modyfikacje masztow i topow itp..Wszystko wyglada jak w oryginale bo jest to po prostu reprodukcja kolorowa szkicow w naturalnej skali.
Jest to pierwszy tom z osmiu!!! Niedlugo wyjda krazowniki pancerne itd. Bedzie to naprawde niezla kolekcja.Material calkiem przydatny dla projektantow albo po prostu dla
ludzi "dociekajacych".Dla mnie pozycja obowiazkowa ale czy dla kazdego tzw.milosnika to juz nie mnie oceniac.Ponizej pare jak zwykle slabej jakosci fotek z zawartosci.








--
Royal Navy first !!!

 
09-05-16 12:14  Odp: [Literatura] British Warship Recognition Volume 1
Waldek K 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 2
Galerie - 4
 

O mamuniu, ale cudeńko! A ileż ten tom ma stron i ile zawiera sylwetek? O cenę nawet nie pytam...

--
Najlepsza skala to...? 1:100!!!
W budowie: PT-109 i PT-171 , USS Emmons
Free papermodel LCP(S)

 
09-05-16 22:24  Odp: [Literatura] British Warship Recognition Volume 1
Adrian(a-graph) 



Na Forum:
Galerie - 9
 

Stron jest mniej wiecej 180...na kazdej zwykle 2-3 sylwetki.....niektore strony maja tylko rysunki masztow albo kominow ale zakladam ze ponad 200?...cena normalna 50 funtow ale na amazonie o co najmniej jedna trzecia mniej jak zwykle....
I tak polecam.......te nastepne 7 tomow tez hahaha.....

--
Royal Navy first !!!

 
10-05-16 11:39  Odp: [Literatura] British Warship Recognition Volume 1
Janisz 

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Cholera ubiegłeś mnie......... miałem też to wstawić.
Bez wątpienia świetna książka warta nabycia.

--
Janisz
---------------------
Verbum nobile debet esse stabile. (łac.)

Przysłowie staropolskie: Słowa honoru należy dotrzymywać.

 
11-05-16 09:54  Odp: [Literatura] British Warship Recognition Volume 1
Waldek K 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 2
Galerie - 4
 

Mam ważenie, że to jedna z tych książek, które może i się modelarsko nie za bardzo przydadzą (jeśli się nie buduje seriami modeli w 1:1200), ale za to można się w nią wpatrywać całymi tygodniami :-).
Czy jest tam coś napisane, o czym będą kolejne tomy? A szczególnie, czy będzie "drobnica"?

--
Najlepsza skala to...? 1:100!!!
W budowie: PT-109 i PT-171 , USS Emmons
Free papermodel LCP(S)

 
11-05-16 10:32  Odp: [Literatura] British Warship Recognition Volume 1
yanis 

Na Forum:
Galerie - 1


 - 3

Dzięki, Adrian, za takie informacje! Choć z drugiej strony przez czytanie takich newsów stan konta bankowego niebezpiecznie maleje :)

--
-------------------------------------------------
Modelarstwo teoretyczne opanowałem do perfekcji.

 
11-05-16 13:02  Odp: [Literatura] British Warship Recognition Volume 1
Adrian(a-graph) 



Na Forum:
Galerie - 9
 

Drobnica bedzie na koncu....gdzies w okolicach 7 tomu...poprawie nieco swoj wpis..w drugim tomie sa "armoured ships" oraz okrety lotnicze
czyli glownie lotniskowce I to juz w te wakacje.....w 3 tomie krazowniki pancerne...I w kolejnych niszczyciele,lekkie krazowniki itd. Ja sie ciesze ze beda rowniez zrobione
okrety warsztatowe I pomocnicze bo to ogolnie rzadkosc a calkiem fajne lajby tam mieli.

--
Royal Navy first !!!

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1Strony:  1 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024