STATKI I OKRĘTY   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

Tematyka szkutnicza, marynistyczna, okręty, statki, historia, dokumentacja, linki do ciekawych stron itp...

Uwaga! W tym dziale NIE WPISUJEMY postow "kartonowych".



 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1 
28-04-16 08:51  [zapowiedź] 21 numer specjalny MODELARSTWA OKRĘTOWEGO
syjek 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 2
 

Dwudziesty pierwszy numer specjalny czasopisma "MODELARSTWO OKRĘTOWE" ukaże się ok. 10 maja.



Będzie on zawierał:

Plany modelarskie w skali 1:100 brytyjskiego 12-działowego kutra mieczowego z 1790 roku HMS "TRIAL".



Była to eksperymentalna jednostka zbudowana w Plymouth przez kmdr Johna Schanka. Charakteryzowała się posiadaniem trzech opuszczanych mieczy, co umożliwiało jej poruszanie sie po bardzo płytkich wodach (z podniesionymi mieczami). Kuter operował na wodach Kanału La Manche i Morzu Północnym aż do 1810 roku, bardzo dobrze sprawując się w roli okrętu zwalczającego korsarzy, szmuglerów i przemytników. W pełni dowiódł słuszności koncepcji Schanka dla jednostek mających działać w rejonie płycizn, blisko brzegów. Bardzo ładna, ciekawa i nietypowa jednostka!
http://collections.rmg.co.uk/collections/objects/66111.html

- Okręt patrolowy OP-204 proj. 9 (typ "Oksywie") w 3D.



Plany tego okrętu zostaną zamieszczone w 64 nr. MODELARSTWA OKRĘTOWEGO, a teraz na 10 stronach A4 publikujemy doskonałe wizualizacje 3D tej jednostki w wykonaniu Jacka Krzewińskiego.

- Kanadyjska korweta HMS "Agassiz" w skali 1:100 - raport z budowy

- Trałowce typu "Bathurst" - malowania. Druga część dwuodcinkowego cyklu pokazującego malowania tych trałowców.



- Mistrzostwa Polski klas “C” NAVIGA Oleśnica 2016.

- Modele kartonowe w skali 1:200 polskich okrętów podwodnych ORP "SOKÓŁ" i ORP "DZIK".




Modele naszych "strasznych bliźniaków" w skali 1/200 zaprojektowane przez Bartłomieja Miazgę, co gwarantuje najwyższą jakość opracowania.
Z wycinanki można wykonać dwa modele obu okrętów, dodatkowo wybierając wersję malowania: śródziemnomorską lub atlantycką.

Zapraszamy do lektury.

--
Pozdrawiam
Sylwek

KONCERN modelarski MO ;-)
Speedway Fan ORZEŁ ŁÓDŹ

 
17-05-16 20:38  Odp: [zapowiedź] 21 numer specjalny MODELARSTWA OKRĘTOWEGO
tinatin   

Sylwek, dziś już 17 maja, a w empiku jeszcze nie ma numeru specjalnego...Co jest...?

 
18-05-16 09:25  Odp: [zapowiedź] 21 numer specjalny MODELARSTWA OKRĘTOWEGO
syjek 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 2
 

Tygodniowy obsuw, przepraszam.
Jutro powinien już być.

--
Pozdrawiam
Sylwek

KONCERN modelarski MO ;-)
Speedway Fan ORZEŁ ŁÓDŹ

 
19-05-16 19:06  Odp: [zapowiedź] 21 numer specjalny MODELARSTWA OKRĘTOWEGO
Jakub 

Na Forum:
Relacje w toku - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 7
 

Syjku, możesz napisać na podstawie jakich planów będą opublikowane plany : Okrętu patrolowego OP-204 proj. i kto będzie ich autorem? Ciekawi mnie to bardzo bo całkiem niedawno szukałem tych planów i w trakcie poszukiwań dotarłem do samego źródła...czyli do stoczni.

 
19-05-16 19:36  Odp: [zapowiedź] 21 numer specjalny MODELARSTWA OKRĘTOWEGO
syjek 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 2
 

Autorem planów jest oczywiście Jacek Krzewiński.

--
Pozdrawiam
Sylwek

KONCERN modelarski MO ;-)
Speedway Fan ORZEŁ ŁÓDŹ

 
20-05-16 19:54  Odp: [zapowiedź] 21 numer specjalny MODELARSTWA OKRĘTOWEGO
Jakub 

Na Forum:
Relacje w toku - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 7
 

Dziękuję za odpowiedź. Zapytam jednak raz jeszcze o pierwszą część pytania, na którą nie otrzymałem odpowiedzi. Czy mógłbyś zapytać autora wizualizacji na podstawie jakich planów ją stworzył i z którego roku eksploatacji przedstawia okręt? Jest to o tyle dla mnie ważne że w stosunku do planów stoczniowych z 1958 roku które posiadam są dość duże rozbieżności. Oczywiście wiadomo że okręty tego typu były modernizowane stąd pytanie stan na który rok owa wizualizacja przedstawia okręt?

Post zmieniony (20-05-16 19:55)

 
21-05-16 09:04  Odp: [zapowiedź] 21 numer specjalny MODELARSTWA OKRĘTOWEGO
syjek 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 2
 

Jacek czyta to forum więc myślę, że odpowie.

--
Pozdrawiam
Sylwek

KONCERN modelarski MO ;-)
Speedway Fan ORZEŁ ŁÓDŹ

 
21-05-16 15:34  Odp: [zapowiedź] 21 numer specjalny MODELARSTWA OKRĘTOWEGO
jkrzew   

Cześć!
Plany i wizualizacja pokazują jednostkę w 1958 r. Przed modernizacją polegającą na zmianie kształtu nadbudówki i przesunięciu masztu w kierunku rufy. Czy można liczyć na zapoznanie się z planami, o których wspomina "Jakub"? Moja baza to plan ogólny widok z boku nr 9-4-00-6 z dnia 30.08.1958 r.; Plan ogólny widok na pokład 9-4-00-7 z dnia 30.08.1958 r; linie teoretyczne kadłuba nr 9-4-10-1.. Pozdrawiam
jkrzew

--

Post zmieniony (21-05-16 15:47)

 
21-05-16 20:39  Odp: [zapowiedź] 21 numer specjalny MODELARSTWA OKRĘTOWEGO
Jakub 

Na Forum:
Relacje w toku - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 7
 

Witam
Jacku, widzę że dysponujesz tymi samymi planami i również w "okrojonej" wersji.Pytając o rok miałem na myśli właśnie kształt nadbudówki :). Teraz rozwiałeś moje wątpliwości. Dziękuję za odpowiedź.

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1Strony:  1 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024