STATKI I OKRĘTY   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

Tematyka szkutnicza, marynistyczna, okręty, statki, historia, dokumentacja, linki do ciekawych stron itp...

Uwaga! W tym dziale NIE WPISUJEMY postow "kartonowych".



 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1 
18-03-16 12:35  [zapowiedź] 63 numer MODELARSTWA OKRĘTOWEGO
syjek 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 2
 

Witajcie

Sześćdziesiąty trzeci numer czasopisma "MODELARSTWO OKRĘTOWE" ukaże się ok. 4 kwietnia.



Zobaczycie w nim między innymi:

Plany modelarskie w skali 1:200 (część druga) niemieckiego pancernika SMS "BADEN".
Autor: Krzysztof Gdański




- Plany w skali 1:400 rosyjskiego krążownika I klasy z 1917 roku „Oleg”.



- Grafikę 3D i plany radarów US Navy



- Pancerniki typu "IOWA" - monografia modelarska cz. 1

- Pływanie w klasach F2, F4 i DS

- Uzbrojenie historycznych żaglowców: Amerykańskie działo Dahlgrena na lawecie Marsilly

- Pinka genueńska w skali 1:58 - raport z budowy

- Malowanie amerykańskich lotniskowców eskortowych typu "CASABLANCA", cz. 4.

A poza tym nowości, recenzje i inne ciekawe artykuły

Zapraszamy do lektury najnowszego numeru.

--
Pozdrawiam
Sylwek

KONCERN modelarski MO ;-)
Speedway Fan ORZEŁ ŁÓDŹ

 
18-03-16 16:37  Odp: [zapowiedź] 63 numer MODELARSTWA OKRĘTOWEGO
Tomasz 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
 

Cieszy że się pojawia wątek US Navy :) pozycja obowiązkowa z tego tytułu

 
01-04-16 21:31  Odp: [zapowiedź] 63 numer MODELARSTWA OKRĘTOWEGO
SAW 

 

Świetne tematy dla mnie najbardziej interesujący to artykuł o Iowach. Ciekawi mnie jak autor przedstawi te monografie modelarskie, czy bedzie to tylko lista czy może pokusi się o jakąś ocenę. Kilka lat temu kupiłem plany papierowe i E-booka o USS Missouri z Floating Drydock. Nie wiem czemu ale są one dla mnie jakimś wyznacznikiem jak ten okręt wyglądał w czasie wojny. Modele na podstawie nich zbudowane są piękne. Mam kilka obcojęzycznych pozycji o Iowach.
Niestety nawet w naszych rodzimych Grafikach 3D o USS Iowa i USS Missouri są małe śmieszne błędy. Jest jeszcze książeczka z planami z serii Topdrawings wydawnictwa Kagero, lecz plany szczególnie kadłuba i pokładu są inne niż te w Floating Drydock. Nie mogę się doczekać na te artykuły o IOWACH.

--

 
09-04-16 02:33  Odp: [zapowiedź] 63 numer MODELARSTWA OKRĘTOWEGO
SAW 

 

Witam ponownie, tak się złożyło że post pod postem, wybaczcie. Numer 63 przeczytany, jak zawsze trzyma poziom. Artykuł o Pancernikach Typu IOWA bardzo ciekawy. Autorem jest nasz forumowy kolega MacGregor. Wielkie brawa że się za to zabrał, przedstawił wiekszość publikacji na temat tych okrętów jak i plany i modele kartonowe łacznie z ich błędami i niedoskonałościami. Nie do końca mogę się zgodzić z opinią o poprawności modelu GPM z roku 2005, choć przyznaję poziom graficzny, szczegółowość jak i instrukcja i wszystkie rysunki są na najwyższym poziomie. Najważniejsze że model jest sklejalny i prezentuje się znakomicie.

O moich zastrzeżeniach pisałem kilka lat temu.
http://www.konradus.com/forum/read.php?f=12&i=17033&t=17027&page=1
http://fow.pl/forum/viewtopic.php?f=22&t=7394


Ja pokażę jeszcze dwie pozycje które posiadam.

Jedna to mała książeczka o USS Wisconsin BB 64 ( wiele zdjęć z różnych okresów i planik w skali 1:1500)
Druga to płyta CD ze zdjęciami ( z mojej strony nie polecam...w latach 90tych byłby to hit, lecz teraz można te fotki znaleźć w sieci)


W kolejnej części o Iowach tematem będą modele plastikowe i mam nadzieje przeczytamy też o dodatkach fototrawionych i żywicznych gdyż pojawiło się tego mnóstwo.

Jeszcze raz, artykuł i temat pierwsza klasa...dzięki MacGregor.


Pozdrawiam Mariusz... kolekcjoner i czytelnik Modelarstwa Okrętowego od początku ;-)

--

Post zmieniony (09-04-16 02:38)

 
09-04-16 09:25  Odp: [zapowiedź] 63 numer MODELARSTWA OKRĘTOWEGO
syjek 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 2
 

Dzięki Mariusz za uzupełnienie.
Tego właśnie oczekujemy z Grzesiem, aby modelarze dorzucali "od siebie" do publikowanych monografii :-)

Do zobaczenie w tym roku w Telford... chyba... ;-)

--
Pozdrawiam
Sylwek

KONCERN modelarski MO ;-)
Speedway Fan ORZEŁ ŁÓDŹ

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1Strony:  1 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024