STATKI I OKRĘTY   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

Tematyka szkutnicza, marynistyczna, okręty, statki, historia, dokumentacja, linki do ciekawych stron itp...

Uwaga! W tym dziale NIE WPISUJEMY postow "kartonowych".



 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1 
01-01-16 16:44  [Pytanie] Typy Wickes i Clemson
Max 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1
 

Będą to właściwie dwa pytania. Na zdjęciu pierwszym jeden z elementów zaznaczony strzałką , jak wyczytałem na amerykańskim forum modelarskim to windbreaker czyli coś w rodzaju wiatrochronu. I tu pytanie - jak to niby działało?



I drugie pytanie. Czy zaznaczony element , to jakiś stelaż na pociski do działa?



--

Post zmieniony (01-01-16 16:47)

 
07-01-16 11:53  Odp: [Pytanie] Typy Wickes i Clemson
Waldek K 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 2
Galerie - 4
 

Oznaczony przez Ciebie strzałką element wiatrochronu był, zdaje się na zawiasach i można go było podnieść tak, żeby część wklęsła była ustawiona do przodu, co musiało odchylać strugę powietrza w górę.
Co do drugiego zdjęcia, to nie mam pojęcia co to jest...

--
Najlepsza skala to...? 1:100!!!
W budowie: PT-109 i PT-171 , USS Emmons
Free papermodel LCP(S)

 
08-01-16 09:35  Odp: [Pytanie] Typy Wickes i Clemson
Teledzin   

Ten element wiatrochronu mógł być rozkładany podczas rejsu w warunkach sztormowych i chronić okna pomostu przed bryzgami fal. Na szybach nie widać wycieraczek.
To moje przypuszczenia.

--
Sklejam, bo lubię...

 
08-01-16 13:17  Odp: [Pytanie] Typy Wickes i Clemson
Max 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1
 

Jak widać te zaokrąglone blachy mocowane są na śrubach z nakrętkami motylkowymi - co chyba miało za zadanie ułatwić odkręcanie/przykręcanie.
Co do tego stelażu to znalazłem też takie zdjęcie:

Tu stelaże są przy kominie nr 3 , a w prawym dolnym rogu widać okryte plandeką działo.
Znalazłem też zdjęcia , na których w stelażach widać cylindryczne pojemniki. Więc moim zdaniem słuzyły one na amunicję do dział.

Dzięki koledzy za odzew.

--
Pozdrawiam-Max - Marek

W budowie - Fuchu Maru skala 1/200
Gotowe -USS Michael Monsoor , JMSDF Hyuga

 
12-01-16 09:21  Odp: [Pytanie] Typy Wickes i Clemson
mardru   

Jak na mój rozum to w/w stelaże powinny być na pojemniki z amunicją. Coś w rodzaju tuby , wskazuje to jednakowa średnica /przód tył/. Była by to ochrona amunicji przed warunkami atmosferycznymi . Jednakowoż mogę się mylić.

 
12-01-16 23:21  Odp: [Pytanie] Typy Wickes i Clemson
AC   

Może masz rację, że zastępowało to parki amunicyjne. Ale było by to kłopotliwe urządzenie, bo warunkach bojowych mocno spowalniało by podawanie pocisków, bo wymagało by rozluźnienia obejm zacisków przed akcją. Co jest raczej trudno przewidywalne, i wymaga czasu. Ale jest faktem, że tak to wygląda. Ciekawe, bo nie typowe.

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1Strony:  1 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024