STATKI I OKRĘTY   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

Tematyka szkutnicza, marynistyczna, okręty, statki, historia, dokumentacja, linki do ciekawych stron itp...

Uwaga! W tym dziale NIE WPISUJEMY postow "kartonowych".



 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 
17-07-15 20:49  Budowa ORP "ORZEŁ" HALIŃSKI 1:200 "ORZEŁ"
Arkadius44 

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Witam , jestem właśnie w trakcie sklejania "Orła" z wyd.Halińskiego , który był razem z ORP "Wicher" Myślałem że to będzie szybki model , ale niestety srodze się zaskoczyłem .

Szkielet jest tak skomplikowany , że prawie mi omdlały ręce podczas wycinania wręg .
Nie wiem czy dobrym pomysłem było naklejenie ich na bristol 2 mm:) Sam sobie narobiłem bigosu . Podczas pasowania wręg oraz wzdłużnic kadłuba napotkałem na kilka problemów .

Mianowicie , cholernie trudno było je wyciąć`, i porobić dobrze te nacięcia którymi się dociska do kilu . Niektóre musiałem przyciąć , niektóre sztukować, straszna babranina. Jestem trochę zniechęcony , jutro dam kilka fotek jak to wygląda teraz . Na razie wszystko jest spasowane na "sucho" i jakoś to pokracznie wygląda . Jednak większe okręty lepiej się skleja , ponieważ
i wręgi i części są większe:)

P.S jutro będą zdjęcia to sami ocenicie, pozdrawiam

 
19-07-15 13:27  Odp: Budowa ORP "ORZEŁ" HALIŃSKI 1:200 "ORZEŁ"
Arkadius44 

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Panowie , mam prośbę , czy ktoś kto już robił ten model, może mi powiedzieć czy miał takie trudności z tym pieprzonym szkieletem :( Jakaś masakra po prostu ! W ogóle kadłub jakiś niesymetryczny mi się wydaję:( i jakaś dziwna szpara od wręgi 1 do 4 która ma być , ale po co ? Czy może ktoś pomóc?

 
19-07-15 13:34  Odp: Budowa ORP "ORZEŁ" HALIŃSKI 1:200 "ORZEŁ"
stary 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 4
Galerie - 1


 - 2

P.S jutro będą zdjęcia to sami ocenicie

Jednak te foty by się przydały żeby cokolwiek ocenić.

--
Ukończone
HMCS AGASSIZ
Okręt WOP
Holownik portowy
KOMINTERN ciągnik gąsienicowy






 
19-07-15 13:51  Odp: Budowa ORP "ORZEŁ" HALIŃSKI 1:200 "ORZEŁ"
Arkadius44 

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

stary napisał:

>
> Jednak te foty by się przydały żeby cokolwiek ocenić.
>
> --

Będą , dzisiaj raczej nie ale jutro postaram się dać.

 
19-07-15 20:30  Odp: Budowa ORP "ORZEŁ" HALIŃSKI 1:200 "ORZEŁ"
marek1 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 13
Galerie - 5


 - 14

Witam,mam ten model ,szkielet jak szkielet,nie pamiętam specjalnych trudności ,trzeba pasować jak każdy model,Haliński należy do tych ,których modele raczej są dobrze spasowane, ,u mnie do poprawy są linki,pozdrawiam Marek



--
W budowie | R17 Halny Błyskawica 44 | IJN Hiei

Ostatni obiekt westchnieńWarspite] Modele pozaregulaminoweŻaglowce
Garland

Trałowceproj 254
Ostatnie moje zabawy starym 'RC"Prdro Gual

R/G Kuter Elko 80 I Statek Ewa I Czołg T55A I Statek Ratowniczy R 27 Cyklon I Schnellboot S132 WAK I Ścigacz S2 I ORP Dragon i ORP Dzik I ORP Grom 1940 I kuter Vosper 72 I ORP Garland

 
20-07-15 13:47  Odp: Budowa ORP "ORZEŁ" HALIŃSKI 1:200 "ORZEŁ"
Arkadius44 

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Witaj , a powiedz mi czy robiłeś go w standarcie? czy piankowałeś i szpachlowaleś? Bo bardzo ładnie wygląda , ja mam krowie żebry ale sklejam go w standarcie bez żadnych pianek i szpachli.

 
20-07-15 14:36  Odp: Budowa ORP "ORZEŁ" HALIŃSKI 1:200 "ORZEŁ"
marek1 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 13
Galerie - 5


 - 14

Witam,ja starałem się oddać podział blach ,dla tego wypełniłem kadłub styrodurem,nie szpachlowałem tylko małowałem,oryginalne kolory nie bardzo mi odpowiadały,dzisiaj bym nie malował.Wczoraj przejrzałem skany bo jak wiesz jest z Wichrem.Szkielet kadłuba musi być z 1mm {**]nadbudówka z 0.5 {*}Trzeba trochę przestrzegać zaleceń projektanta,powodzenia w budowie,pozdrawiam Marek

--
W budowie | R17 Halny Błyskawica 44 | IJN Hiei

Ostatni obiekt westchnieńWarspite] Modele pozaregulaminoweŻaglowce
Garland

Trałowceproj 254
Ostatnie moje zabawy starym 'RC"Prdro Gual

R/G Kuter Elko 80 I Statek Ewa I Czołg T55A I Statek Ratowniczy R 27 Cyklon I Schnellboot S132 WAK I Ścigacz S2 I ORP Dragon i ORP Dzik I ORP Grom 1940 I kuter Vosper 72 I ORP Garland

 
20-07-15 16:26  Odp: Budowa ORP
Arkadius44 

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 




Kadłub mi sie zwichrował:( cholernie widoczne krowie żebra



- Rozeschnęły się paski dna i kadłuba i zrobiła się dziura

W ogóle kaplica klej puszcza jakby to była woda???? a przecież niby to Butapren. Więcej nie robię podwodniaków:) wolę większe okręty. Do dupy , nie wyszło mi :( bywa



Post zmieniony (20-07-15 16:39)

 
20-07-15 17:19  Odp: Budowa ORP "ORZEŁ" HALIŃSKI 1:200 "ORZEŁ"
Ryszard 



Na Forum:
Relacje w toku - 20
Galerie - 33


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 9

Witam,
Kilka drobnych uwag:
- relację z budowy powinieneś zamieścić nie w tym dziale a w "Forum Modelarzy Kartonowych" z oznacznikiem [R]
- rozumiem Twoje zdenerwowanie i zniechęcenie do dalszej budowy ale to w niczym nie usprawiedliwia byś używał takiego słownictwa (nie cytuję)
- proponuję wybrać za poradą doświadczonych kolegów okrętowców prostszy model na którym poćwiczysz technikę budowy, klejenie szkieletu itp. itd.
- wydaje mi się, że wręgi szkieletu podkleiłeś na za cienką tekturą
Nie kleję okrętów/statków ale prócz Butaprenu do wręg używam do wszystkiego kleju Magic Puzzle.
Życzę powodzenia,
Pozdrawiam

 
20-07-15 18:57  Odp: Budowa ORP "ORZEŁ" HALIŃSKI 1:200 "ORZEŁ"
Arkadius44 

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Witaj , masz rację , pozdrawiam
p.s ale ja już skleiłem niejeden okręt, co prawda miałem kilka lat przerwy, ale czyżbym tak wyszedł z wprawy?

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024