STATKI I OKRĘTY   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

Tematyka szkutnicza, marynistyczna, okręty, statki, historia, dokumentacja, linki do ciekawych stron itp...

Uwaga! W tym dziale NIE WPISUJEMY postow "kartonowych".



 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 4Strony:  <=  <-  1  2  3  4  -> 
26-12-15 17:31  Odp: [Pytanie] Radziecki trałowiec projekt 254, polskie oznaczenie typ T 61
ukp   

"to dodatek który się przeniósł do życia za pomocą dziennikarzy, komentatorów radiowo-telewizyjnych"
"Co do LWP i LMW, to sprawa jest jasna: posługują się tym ci sami, którzy mając na myśli Suchoj i Nieustraszimyj, piszą Sukhoi i Neustrashimyy"

Przepraszam, ale piszecie głupoty: LWP istniało oficjalnie, LMW - nigdy z czymś takim nie spotkałem się (byłem w MW w latach 70-tych).

Porównania z transliteracją polską i angielską - nie rozumiem.

Pozdrawiam ukp

--
Na razie pilny obserwator, ale relacja/galeria tuż, tuż

 
26-12-15 18:36  Odp: [Pytanie] Radziecki trałowiec projekt 254, polskie oznaczenie typ T 61
mardru   

No no nie sądziłem że tak szybko pójdzie, pod kpt. Wiśniewskim pływałem. Co do kolegi ukp to słusznie przepraszasz , oficjalnie nigdy wojsko nie miało w nazwie ludowe. Przykład proszę bardzo, klamry marynarzy zawsze miały tłoczenie M.W. plus oczywiście kotwica a ludowe to są stroje np. kujawski. Pięknie jest powspominać. Czekam z niecierpliwością na model wszak lata lecą :) Nie mogę się powstrzymać groźba usunięcia ale co mi tam. Czy aby kolega ukp nie był przypadkiem apaczem że takie ma skojarzenia.

 
26-12-15 19:24  Odp: [Pytanie] Radziecki trałowiec projekt 254, polskie oznaczenie typ T 61
Agzaim Bar Tholo 



Na Forum:
Relacje z galerią - 22
Galerie - 4
 

Sprzeczac sie nie bede, jak sa inne zrodla to poprosze
Oficjalnymi nazwami sił zbrojnych w Polsce w tych okresach były: od 29 lipca 1944 roku (rozkaz nr 1 Naczelnego Dowódcy WP gen. Michała Roli-Żymierskiego i Szefa Sztabu płk. Mariana Spychalskiego o utworzeniu Wojska Polskiego z połączenia Polskich Sił Zbrojnych w ZSRR (1943-1944) i Armii Ludowej)[3] do 1952 roku Wojsko Polskie, następnie Siły Zbrojne Rzeczypospolitej Polskiej, a od 1952: Siły Zbrojne Polskiej Rzeczypospolitej Ludowej. Nazwy Siły Zbrojne PRL i Wojsko Polskie używane były zamiennie.

W latach czterdziestych na podobnych zasadach używano również nazwy „Odrodzone Wojsko Polskie” (por. np. M.P. 1947 nr 19 poz. 41)[4].

Nazwa „ludowe Wojsko Polskie” używana była powszechnie od lat 50. XX w. przez władze państwowe i propagandę oraz piśmiennictwo tego okresu w celu podkreślenia związku z panującym w państwie ustrojem[a]. Niemniej jednak nie była nazwą oficjalną.


Apacz hahaha pamietam z opowiesci.

--
imagination+extrapolation

 
27-12-15 12:46  Odp: [Pytanie] Radziecki trałowiec projekt 254, polskie oznaczenie typ T 61
ukp   

Z LWP - rzeczywiście, przesadziłem. Resztę podtrzymuję.
Apacz - ?

Pozdrawiam
ukp

--
Na razie pilny obserwator, ale relacja/galeria tuż, tuż

 
27-12-15 18:44  Odp: [Pytanie] Radziecki trałowiec projekt 254, polskie oznaczenie typ T 61
Agzaim Bar Tholo 



Na Forum:
Relacje z galerią - 22
Galerie - 4
 

Oj Kolego :)

Apacz=Czerwony=Komuch.
To oni (zgodnie z cytatem z wiki) posługiwali się nazwami typu LWP.

A co to ma wspólnego z angielską transliteracją rosyjskiego w języku polskim?

Otóż Sukhoi i LMW to nieomylny znak obecności kompletnego ignoranta. W j.polskim i polskiej historii takich rzeczy po prostu nie ma

--

Post zmieniony (27-12-15 18:50)

 
27-12-15 19:02  Odp: [Pytanie] Radziecki trałowiec projekt 254, polskie oznaczenie typ T 61
ukp   

Z taką nazwą komucha, muszę przyznać, jeszcze nie spotkałem się.

"Otóż Sukhoi i LMW to nieomylny znak obecności kompletnego ignoranta. W j.polskim i polskiej historii takich rzeczy po prostu nie ma"
Z tym zgadzam się w 100%.

Ale nie zaśmiecajmy wątku.

Pozdrawiam
ukp

--
Na razie pilny obserwator, ale relacja/galeria tuż, tuż

 
29-12-15 13:48  Odp: [Pytanie] Radziecki trałowiec projekt 254, polskie oznaczenie typ T 61
marek1 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 13
Galerie - 5


 - 14

Witam,tu moja próba wykonania, pomniejszyłem MM do skali 1 : 200,model ma przedstawiać ORP Żubr -601,pozdrawiam Marek



-- dla mnie ten jest prześliczny ale w 1 :500 http://s1212.photobucket.com/user/pawlo100/media/Tralowiec%20bazowy%20ORP%20Zubr/Strona222.jpg.htmla ten bardzo pracochłonny i wielkihttp://forums.airbase.ru/2009/01/t85638--morskoj-tralschik-pr-254-254k-254m-254a.html

Post zmieniony (29-12-15 16:02)

 
30-12-15 18:54  Odp: [Pytanie] Radziecki trałowiec projekt 254, polskie oznaczenie typ T 61
mardru   

Ta 601-nka jest super. Z tego co pamiętam to szalupa była na lewej burcie a na prawej był bączek. Pływaki na zielono a pokład w szarym morskim.Tratwy ratunkowe w pojemnikach nad nr. burtowym. Inne działka na śródokręciu, to tak na szybko. Jeszcze jedno te uwagi dotyczą jak dyw. stacjonował w Świnoujściu. Na Helu mogło być inaczej.Model miodzio jak na tą skale, można wybaczyć proporczyk na rufie zamiast Bandery :) Ta dwusetka zapowiada się na niczego sobie.

 
31-12-15 12:21  Odp: [Pytanie] Radziecki trałowiec projekt 254, polskie oznaczenie typ T 61
marek1 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 13
Galerie - 5


 - 14

Witam,w nr 2 i 3 /1958 są planyhttp://www.bembridge.com.pl/cms.php?lid=pl&gid=234,pierwszego typu na zdjęciu jest T 62,no..pozdrawiam Marek

--
W budowie | R17 Halny Błyskawica 44 | IJN Hiei

Ostatni obiekt westchnieńWarspite] Modele pozaregulaminoweŻaglowce
Garland

Trałowceproj 254
Ostatnie moje zabawy starym 'RC"Prdro Gual

R/G Kuter Elko 80 I Statek Ewa I Czołg T55A I Statek Ratowniczy R 27 Cyklon I Schnellboot S132 WAK I Ścigacz S2 I ORP Dragon i ORP Dzik I ORP Grom 1940 I kuter Vosper 72 I ORP Garland

 
31-12-15 15:43  Odp: [Pytanie] Radziecki trałowiec projekt 254, polskie oznaczenie typ T 61
Agzaim Bar Tholo 



Na Forum:
Relacje z galerią - 22
Galerie - 4
 

Całkiem ładna jakość i rozdzielczość.

--
imagination+extrapolation

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 4Strony:  <=  <-  1  2  3  4  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024