STATKI I OKRĘTY   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

Tematyka szkutnicza, marynistyczna, okręty, statki, historia, dokumentacja, linki do ciekawych stron itp...

Uwaga! W tym dziale NIE WPISUJEMY postow "kartonowych".



 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 3Strony:  <=  <-  1  2  3 
08-06-13 18:54  Odp: ORP ORZEŁ Prawdopodobnie odnaleziony :)
zadziora   


Koledzy nie można było tak od razu :) a nie urządzać jakieś dziwne sprzeczki w moim wątku czego sobie nie życzę :)

Wracając do sprawy to niestety należało brać pod uwagę taką możliwość że jeszcze nie będzie to Nasz ORP Orzeł :( widocznie jeszcze nie jest jego czas ale pocieszające jest że zawężają się poszukiwania bo został zlokalizowany kolejny wrak okrętu podwodnego i tu wielkie brawa dla naszej MW za błyskawiczną akcję , miejmy nadzieję że doczekamy tej chwili kiedy usłyszymy " MAMY GO , TO NASZ ORZEŁ " :)

Koledzy szukacie zagranicznych informacji dotyczących tego wraku a wystarczy zajrzeć na nasze podwórko i jak to mówią nie daleko spada jabłko od jabłoni :) i podaję info za naszą Marynarką Wojenną " We wraku zlokalizowano tabliczki znamionowe w języku Angielskim " więc " O-13 " lub jakikolwiek Holender czy U-boot nie sądzę aby był brany pod uwagę .
Być morze jest to wrak HMS Narwhal lub HMS Thames oba okręty są nadal zagadką i zatonęły w tym samym roku co Orzeł .
Jedyne co nam pozostało to oddać Hołd poległej załodze bo ich rejs dobiega końca i nie ważne kim byli i po jakiej stronie walczyli . CZEŚĆ ICH PAMIĘCI [*] [*] [*]

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

BÓG ZESŁAŁ OKRĘTY PODWODNE ABY SIAŁY ZAMĘT I ZNISZCZENIE

SĄ DWA RODZAJE OKRĘTÓW , OKRĘTY PODWODNE I ICH CELE

 
08-06-13 20:51  Odp: ORP ORZEŁ Prawdopodobnie odnaleziony :)
modellot1 

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 47
 

Wszystkich zainteresowanych wrakami odstłam do karton cafe - gawła ciekawostki - może tego nie znaliscie
a to co o orle podaje strona wrakowa

http://www.wrecksite.eu/wreck.aspx?132393

Post zmieniony (12-06-13 10:50)

 
14-06-13 15:00  Odp: ORP ORZEŁ Prawdopodobnie odnaleziony :)
ROBO 

 - 10

Wątpliwości pojawiły się już pierwszego dnia. O tym, że wrak, to nie ORP "Orzeł", marynarze ostatecznie przekonali się w sobotę.
Kmdr Dariusz Grabiec (BHMW) podczas analizy porównawczej. /Polska Zbrojna

- Były elementy niemal identyczne, choćby właz rufowy czy też ster głębokości. Nie zgadzały się jednak budowa i rozmieszczenie zaworów, brakowało też śladu po armacie Bofors, którą miał "Orzeł" - podkreśla kmdr por. Zajda.


http://facet.interia.pl/obyczaje/militaria/news-jesli-nie-orzel-to-co,nId,981426?parametr=facet_ch

--
---
Nie jestem rasowym modelarzem ,ale czasem se dłubie w kartonie ...robo

 
14-06-13 17:27  Odp: ORP ORZEŁ Prawdopodobnie odnaleziony :)
modellot1 

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 47
 

w TV było zdjecie przez chwile i utkwiły mi inne bulaje na kiosku -były prostokątne i już wiedziałem ,że to nie to .

 
18-10-13 14:58  Odp: ORP ORZEŁ Prawdopodobnie odnaleziony :)
Ramm 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Już oficjalnie potwierdzono, że to brytyjski okręt podwodny J6 z czasów I wojny światowej.

--
Rock Honor Ojczyzna

 
01-07-19 01:37  Odp: ORP ORZEŁ Prawdopodobnie odnaleziony :)
vansen 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Tomek- to news z 2013 roku, chyba już Ramm opisał, co znaleźli...
Ja mam zaś inną hipotezę, pewnie to będzie mega głupie, co napiszę, ale tak mi się nasunęło... Skoro powstaje film "Orzeł Ostatni Patrol", to: a) pokażą w filmie kilka hipotez, skoro nie znaleźli i nie wiadomo... To by było bez sensu, oglądać film z trzema zakończeniami na przykład... b) pokażą w filmie jedną hipotezę, wynikającą z pewniaka, czyli znaleźli, znają przyczynę zatonięcia. Co o tym sądzicie?

 
02-07-19 19:07  Odp: ORP ORZEŁ Prawdopodobnie odnaleziony :)
Tomasz K. 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 6
Galerie - 55


 - 11

Vansen - masz rację. Info wyskoczyło przy przeglądaniu ww. portalu. Obudziło lepiej od kawy, zbyt raptownie go wrzuciłem.
Prośba do moderatorów o usunięcie mojego wpisu z 25.06 ;).

--
Pozdrawiam!
Po za klejeniem - malarstwo i rysunek http://sabbstone.deviantart.com/

 
30-07-19 00:07  Odp: ORP ORZEŁ Prawdopodobnie odnaleziony :)
Winek 



Na Forum:
Relacje z galerią - 8
Galerie - 16


 - 10

Nie trzeba usuwać wpisu Tomka.
Rusza kolejna wyprawa i znowu oczekiwanie na rezultat.
Dopóki ORP Orzeł nie zostanie odnaleziony, wątek będzie zawsze aktualny.
Poczekajmy.

--
Pozdrowienia dla wszystkich

Winek (WiesławK)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 3Strony:  <=  <-  1  2  3 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024