STATKI I OKRĘTY   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

Tematyka szkutnicza, marynistyczna, okręty, statki, historia, dokumentacja, linki do ciekawych stron itp...

Uwaga! W tym dziale NIE WPISUJEMY postow "kartonowych".



 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 3Strony:  1  2  3  ->  => 
31-05-13 18:15  ORP ORZEŁ Prawdopodobnie odnaleziony :)
zadziora   

Najnowsze info za Polską Zbrojną trzymam kciuki aby to był w końcu On nasz Orzeł :)

http://www.polska-zbrojna.pl/home/articleshow/8092?t=ORP-Orzel-zagadka-rozwiazana


----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

BÓG ZESŁAŁ OKRĘTY PODWODNE ABY SIAŁY ZAMĘT I ZNISZCZENIE

SĄ DWA RODZAJE OKRĘTÓW , OKRĘTY PODWODNE I ICH CELE

 
31-05-13 22:19  Odp: ORP ORZEŁ Prawdopodobnie odnaleziony :)
modellot1 

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 47
 

Prawdopodobnie odnaleziony
Ja twierdziłem i tak sadzę ,że trzeba szukać max 2- doby marszu od bazy.(oczywiscie w zanurzeniu)do sektora operacyjnego. przy prędkości ekonomicznej

Przypuszczam ,że padł ofiarą albo ustawionej przez U- booty miny magnetycznej (zerwanej z kotwicy) albo lotniczej miny magnetycznej.

Nikt nie przyznał się do zatopienia danego dnia Orła - jak to było np z Piłsudzkim - co z dumą nawet Thorner Freiheit następnego dnia od zatonięcia transatlantyka na całą stronę się chwalił wielkim sukcesem niemieckim




Najciemniej jest pod latarnią i tam należało szukać - mam nadzieje ,że to tak jak myślałem

TMB - była następczynią TMA. Głowica bojowa ważyła 567 kg, a jej długość wynosiła 2,31 metra. Była tak samo składowana jak mina TMA - jak torpedy i tak samo jak TMA miała zapalnik magnetyczny. W przeciwieństwie do TMA, TMB była miną denną.
W jednej wyrzutni torp. mogły się zmieścić trzy miny TMB.
Na początku miny te były stawiane na głębokości 30 metrów, jednak stworzyło to wątpliwości odnośnie jej skuteczności. W końcu ustalono głębokość stawiania na 25 metrów.
Jednak wiele zapalników magnetycznych tych min było nadmiernie czułe, co powodowało, że często zatapiano statki o mniejszym tonażu niż zakładano.
Załogi U-bootów stawiały je więc na płytszych wodach niż 25 m i zdemagnetyzowały obudowy, aby miny osiągały zamierzony efekt.

Post zmieniony (31-05-13 22:15)

Post zmieniony (01-06-13 11:15)

 
01-06-13 09:31  Odp: ORP ORZEŁ Prawdopodobnie odnaleziony :)
Torpedo   

Ten wrak leży na 70 m, a wiec nie na wodach płytkich. Jak go dokładniej zbadają, to nie tylko okaże się, czy to "Orzeł", ale również prawdopodobnie poznamy przyczynę zatopienia. Nie będziemy musieli czekać długo.

 
01-06-13 10:46  Odp: ORP ORZEŁ Prawdopodobnie odnaleziony :)
modellot1 

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 47
 

Morze Pólnocne to nie Bałtyk np: Piłsudzki leży tylko 26 mil od wybrzeża ,a to już głębokość ponad 30 metrów.
mieli szanse na powrót do portu . to tylko trochę ponad 1 godzina od wypłynięcia - a już 30 metrów do dna

 
01-06-13 11:16  Odp: ORP ORZEŁ Prawdopodobnie odnaleziony :)
vansen 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Ciekawe hipotezy i dyskusje były wczoraj na necie w commentach pod artykułem. Jakkolwiek to się stało- chyba każdy modelarz okrętowiec w głębi duszy marzy, żeby "Orzeł" w końcu się odnalazł. W Rudzie Śląskiej na cmentarzu w centralnej dzielnicy jest taki wielki krzyż, były na nim kiedyś tabliczki upamiętniające osoby, które zginęły na wojnie. Jedna z nich upamiętniała bosmanmata (chyba) Wacława Szuberta. Dziś po tej tabliczce nie ma nawet śladu, ale pewnie nieliczni pamiętają. Rodzina, koledzy i pewnie jacyś zapaleńcy, na przykład modelarze...

Post zmieniony (01-06-13 13:26)

 
01-06-13 11:29  Odp: ORP ORZEŁ Prawdopodobnie odnaleziony :)
modellot1 

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 47
 

Vansen widzisz też coś dorzuciłeś do historii

 
01-06-13 13:32  Odp: ORP ORZEŁ Prawdopodobnie odnaleziony :)
konradus 
satrapa ;>




W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 


ORP Orzeł odnaleziony ??

Polecam przeczytać wpis Sysa z 31-05-07 12:22

pzdr,
k.

 
01-06-13 15:02  Odp: ORP ORZEŁ Prawdopodobnie odnaleziony :)
modellot1 

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 47
 

To już kiedyś śledziłem.
Ciekawe też.

 
04-06-13 18:46  Odp: ORP ORZEŁ Prawdopodobnie odnaleziony :)
ROBO 

 - 10

Operacja „Orzeł” rozpoczęta

Wczoraj w nocy na Morze Północne wyruszył okręt ratowniczy ORP „Lech”. Jego załoga ma sprawdzić, czy odkryty u wybrzeży Wielkiej Brytanii wrak okrętu podwodnego to legendarny ORP „Orzeł”, który w niejasnych okolicznościach zaginął podczas drugiej wojny światowej.



http://facet.interia.pl/obyczaje/historia/news-operacja-orzel-rozpoczeta,nId,977660?utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=firefox

- może w koncu morze odda to ,co zabrało....słyszałem w radiu ,iż planowane jest wydobycie wraku .

--
---
Nie jestem rasowym modelarzem ,ale czasem se dłubie w kartonie ...robo

 
05-06-13 13:45  Odp: ORP ORZEŁ Prawdopodobnie odnaleziony :)
konradus 
satrapa ;>




W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

http://www.tvn24.pl/czy-to-jest-orp-orzel-zdjecia-tajemniczego-wraku,330656,s.html

pzdr,
k.

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 3Strony:  1  2  3  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024