STATKI I OKRĘTY   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

Tematyka szkutnicza, marynistyczna, okręty, statki, historia, dokumentacja, linki do ciekawych stron itp...

Uwaga! W tym dziale NIE WPISUJEMY postow "kartonowych".



 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 70 z 83Strony:  <=  <-  68  69  70  71  72  ->  => 
07-09-18 12:42  Odp: [Dyskusja]Modernizacja PMW czy likwidacja ?
Waldek K 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 2
Galerie - 4
 

Akra: ""Ratownik" ma między innymi za zadanie "Udzielanie pomocy i ratowanie załóg uszkodzonych okrętów podwodnych".
No, ten punkt można śmiało skreślić :-)"

Jak tonie okręt podwodny, to pomaga nawet NATO Rosji i W. Brytania Argentynie. Nowa Zelandia właśnie zamówiła sobie odpowiednik naszego Ratownika, a w ogóle nie mają okrętów podwodnych.

--
Najlepsza skala to...? 1:100!!!
W budowie: PT-109 i PT-171 , USS Emmons
Free papermodel LCP(S)

 
07-09-18 13:51  Odp: [Dyskusja]Modernizacja PMW czy likwidacja ?
Akra 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 5


 - 2

„Manawanui”, który pewnie masz na myśli, ma mieć m.in. funkcję „diving support vessel”, czyli ma umożliwiać działanie nurków w miejscach odległych od brzegu.

Poprzedni „Manawanui” to też był diving support vessel, z wyposażeniem, w którego skład wchodziły m.in. komora dekompresyjna oraz tzw. wet (open) diving bell czyli mokry (otwarty) dzwon dla nurków.
Taki dzwon używany jest do transportowania nurków z powierzchni w pod wodę i z powrotem, dla umożliwienia im prac podwodnych.

Wet diving bell NIE JEST DZWONEM RATOWNICZYM stosowanym do wydobywania ludzi z okrętu podwodnego!

Poprzedni „Manawaniu” nie miał takiego dzwonu, i ten nowy też go nie będzie miał. I z tego powodu nie można mówić, że jednostka jest przystosowana do ratowania załóg okrętów podwodnych!

Oto wet diving bell – już na pierwszy rzut oka widać, że nie jest to dzwon ratowniczy


--

Post zmieniony (07-09-18 13:52)

 
09-09-18 02:41  Odp: [Dyskusja]Modernizacja PMW czy likwidacja ?
ROBO 

 - 10

Waldku - myślę,że chodziło o to,że jeżeli my wyzbędziemy się op-ów,to ratownik jest nam zbedny ,a budowanie takiego okrętu aby cudze załogi ratować chyba mija się z celem !?
Niech sobie takowe okręty budują ci,co maja takową potrzebę...

PS.
Nikt nie chce budować armii/floty ,by Polsce pomagać!

--
---
Nie jestem rasowym modelarzem ,ale czasem se dłubie w kartonie ...robo

 
10-09-18 13:31  Odp: [Dyskusja]Modernizacja PMW czy likwidacja ?
Waldek K 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 2
Galerie - 4
 

Nie chcę się zagłębiać w zawiłe dyskusje, jednak warto pamiętać, że Ratownik został zamówiony w oparciu o obowiązujący Plan Modernizacji Technicznej (PMT), a tam ciągle okręty podwodne figurują. To jest podstawa i najważniejszy powód. Poza tym, to nadal posiadamy Orła i 2 Kobbeny. Orzeł jeszcze ma parę lat pochodzić. No i na każdych większych Natowskich ćwiczeniach z udziałem o.p. są jednostki zabezpieczające, nic nie stoi na przeszkodzie, abyśmy tam wysyłali Ratownika jako nasz wkład.

Akra, zasugerowałem się tym https://www.portalmorski.pl/bezpieczenstwo-granice/40301-ratownik-po-nowozelandzku może faktycznie zbyt pochopnie. Resztę podtrzymuję

--
Najlepsza skala to...? 1:100!!!
W budowie: PT-109 i PT-171 , USS Emmons
Free papermodel LCP(S)

 
10-09-18 18:33  Odp: [Dyskusja]Modernizacja PMW czy likwidacja ?
ROBO 

 - 10

...jeżeli chodzi o "ORKĘ"...

https://www.defence24.pl/mspo-2018-producenci-okretow-podwodnych-nadal-czekaja-na-decyzje-mon



- dość ciekawy zapis ?Ciekawe dla czego ...


Najważniejsza z polskiego punktu widzenia jest niemiecka oferta dotycząca okrętów podwodnych, jako że tkMS jest jednym z trzech głównych pretendentów do kontraktu na zakup okrętów podwodnych dla naszej floty w ramach programu Orka.


https://www.defence24.pl/przemysl/mspo-2018-okrety-podwodne-ich-uzbrojenie-i-fregata-rakietowa-tkms

--
---
Nie jestem rasowym modelarzem ,ale czasem se dłubie w kartonie ...robo

 
10-09-18 22:33  Odp: [Dyskusja]Modernizacja PMW czy likwidacja ?
Waldek K 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 2
Galerie - 4
 

Robo, myślę że należy to czytać razem:

Koncern thyssenkrupp Marine Systems (tkMS) podczas tegorocznej edycji kieleckich targów MSPO 2018 promował okręty podwodne dwóch typów - 212A i 214 wraz z przeznaczonym dla nich rakietowym systemem przeciwlotniczym IDAS oraz fregaty rakietowe typu MEKO A-200SAN (Valour).
Najważniejsza z polskiego punktu widzenia jest niemiecka oferta dotycząca okrętów podwodnych, jako że tkMS jest jednym z trzech głównych pretendentów do kontraktu na zakup okrętów podwodnych dla naszej floty w ramach programu Orka.


--
Najlepsza skala to...? 1:100!!!
W budowie: PT-109 i PT-171 , USS Emmons
Free papermodel LCP(S)

 
11-09-18 11:26  Odp: [Dyskusja]Modernizacja PMW czy likwidacja ?
vwsmok 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 10


 - 2

Grupa: QWKAK

Postanowiłem zasiać trochę optymizmu w tym wątku ;-)
Pstrykłem go godzinę temu koło Helu. Przecie to Orzeł jak żywy.
Nie widziałem, czy się zanurzył, bo poszedł za cypel, ale ważne, że pływa!



--
w budowie:
Oslabja 1:200 (Nawarin modyfikowany) ; Whippet; Nieuport
Galerie:
Citroen H czyli QWKAKowóz falisty || Renault-Mgiebrow || HMVS Cerberus (96%) || Dufaux C.2 || SPAD A.2 || Camel Karo || CWS T-1 ||
Luftwaffe - "bezswastycznie" || Fokker D.VII, 15 Eskadra Myśliwska, 1920 r. || Sopwith Camel, Otto Kissenberth, Jasta 23 || AEC Dorchester, Libia 1941 r.

 
11-09-18 12:18  Odp: [Dyskusja]Modernizacja PMW czy likwidacja ?
Waldek K 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 2
Galerie - 4
 

O proszę! Wg Mrinetraffic wczoraj snuł się po Zatoce z prędkością 3 - 4 w.

--
Najlepsza skala to...? 1:100!!!
W budowie: PT-109 i PT-171 , USS Emmons
Free papermodel LCP(S)

 
12-09-18 23:30  Odp: [Dyskusja]Modernizacja PMW czy likwidacja ?
ROBO 

 - 10

Waldku - no cóż,jam tylko postronny obserwator....


Smoku - ustrzeliłeś jakowegoś potwora niczym z Loch Ness - nawet nie wiedziałem ,że mamy swojego zatokowego potwora :P

--
---
Nie jestem rasowym modelarzem ,ale czasem se dłubie w kartonie ...robo

 
16-09-18 13:37  Odp: [Dyskusja]Modernizacja PMW czy likwidacja ?
ROBO 

 - 10

Albatros się wykluwa i jest oficjalna zapowiedz trzeciej jednostki :)

https://www.defence24.pl/remontowa-rozpoczyna-produkcje-drugiego-kormorana-defence24-tv

- oraz Orka z Francji...

Wszystkie okręty, począwszy od pierwszego, zostaną zbudowane w Szczecinie i Gdyni. W ramach bezpośredniego podwykonawstwa wynikającego z umowy zatrudnienie znajdzie 2000 pracowników w ciągu kolejnych 15 lat. Zakładamy współpracę z około setką firm, znaczny transfer technologii do PGZ oraz możliwe dalsze zaangażowanie polskich przedsiębiorstw w projekty eksportowe - powiedział o propozycji w programie okrętu podwodnego Orka François Dupont, Wiceprezes ds. handlu międzynarodowego w koncernie Naval Group.


https://www.defence24.pl/orka-z-francji-moze-powstac-w-szczecinie-i-gdyni-defence24pl-tv

PS.dobrze,że się zaostrza walka o op-y dla Polski ,tylko my musimy być konsekwentni w tej sprawie.

--
---
Nie jestem rasowym modelarzem ,ale czasem se dłubie w kartonie ...robo

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 70 z 83Strony:  <=  <-  68  69  70  71  72  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024