STATKI I OKRĘTY   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

Tematyka szkutnicza, marynistyczna, okręty, statki, historia, dokumentacja, linki do ciekawych stron itp...

Uwaga! W tym dziale NIE WPISUJEMY postow "kartonowych".



 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 67 z 83Strony:  <=  <-  65  66  67  68  69  ->  => 
17-08-18 20:55  Odp: [Dyskusja]Modernizacja PMW czy likwidacja ?
yak   

Starannie unikaj też obejrzenia skrótu wczorajszego meczu mistrza Polski z mistrzem Luksemburga w piłce nożnej. Może wpis nie na temat ale wnioski wpasowują się w ten wątek.

 
19-08-18 09:16  Odp: [Dyskusja]Modernizacja PMW czy likwidacja ?
yanis 

Na Forum:
Galerie - 1


 - 3

Link do nieobiektywnej, wg niektórych, stacji. Ale artykuł spłodzony przez komandora Maksymiliana Durę. Wg mnie napisany bardzo przejrzyście - tak, że nawet największy laik zrozumie, co i jak:
Adelaidy
Jak dla mnie, kluczowy fragment to podejście innych krajów (Egipt, Meksyk) do problemu budowy nowych okrętów przy ograniczonych zdolnościach własnych i chęciach rozwoju przemysłu. Jakże różne od naszego.
I tak mi się jeszcze przypomniało. Kiedy robiliśmy w Szczecinie projekt roboczy na te egipskie "Gowindy" (2014 rok), oprowadzaliśmy delegację francuską po terenach byłej Stoczni Szczecińskiej w kontekście uruchomienia tu normalnej produkcji okrętowej. Wnioski były jednoznaczne. Nie było szans na szybkie uruchomienie tego zakładu ze względu na brak pracowników z odpowiednim doświadczeniem oraz zacofany park maszynowy. Także, jeśli chcielibyśmy szybko pozyskać pierwsze okręty, wariant "egipski" czy "meksykański" wydawały się wtedy najrozsądniejsze.

--
-------------------------------------------------
Modelarstwo teoretyczne opanowałem do perfekcji.

 
22-08-18 00:00  Odp: [Dyskusja]Modernizacja PMW czy likwidacja ?
ROBO 

 - 10

...wakacje i po wakacjach i ,czas powrotu do spraw przyziemnych :)
Pomimo pławienia się w naszym nieco zimnym Bałtyku i oglądania red kilku miast portowych oraz zaglądania tu i ówdzie w zakamarki portowe,śledziłem z uwagą losy OHP z Antypodów....
Nie mam pojecia, co się dzieje w naszym rządzie ,ale zaczyna mnie jako obywatela RP ,to przerażać !
Wyglada na to,że prawa ręka nie wie, co robi lewa ,każde oko spogląda w inną stronę a nogi chodzą samopas ...:/
Jesteśmy pośmiewiskiem świata a sprawa z fregatami potwierdza tylko to,że Polska jest dzikim krajem z którym nie warto prowadzić interesy .
Już mi nie chodzi o to,czy kupić lub nie ,ale sposób w jaki premier Morawiecki świnię Prezydentowi podstawił.
Można było sprawę Adelajd już dawno uciąć ,a nie w ostatniej chwili jak uciekajaca panna młoda z ołtarza .Polak potrafi.
Moim zdaniem - komuś bardzo zależy abyśmy floty nie mieli i byli krajem o słabych siłach zbrojnych i niewydolnym systemie polityczno-gospodarczo-obronnym.
Nie wierzę,że Polski nie stać na kilka dobrych okrętów i nie uwierzę,że jesteśmy tak biednym i zacofanym krajem jak kraje 3 świata a może i jeszcze gorzej?
Sądzę,że jeżeli w najbliższym czasie nie zapadną[bo nie zapadną]decyzje ws.budowy nowych okrętów,to możemy uznać ,iż Polska nie ma Marynarki Wojennej !
W naszym kraju na przestrzeni dziejów część elit rozumiała budowę floty wojennej ,ale nie było woli i jak zwykle pieniędzy nie tylko na flotę a bitwa pod Oliwą nic nie zmieniła w mentalności naszych włodarzy.
Obecnie naszym politykom bardziej zależy na karierach i pomnażaniu majątków niż na dobru kraju i jego obywateli.

PS.Obecny rząd zatopi flotę i,oby flota nie zatopiła tego rządu....

--
---
Nie jestem rasowym modelarzem ,ale czasem se dłubie w kartonie ...robo

 
22-08-18 01:32  Odp: [Dyskusja]Modernizacja PMW czy likwidacja ?
Waldek K 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 2
Galerie - 4
 

Robo daj spokój... kogo tak na prawdę obchodzi MW?
Poza tym nasza Marynarka Wojenna ma się całkiem nieźle, przynajmniej nie gorzej niż miała się całe dekady.
Mamy 17 trałowców po kolei remontowanych, nowego Kormorana (budowa kolejnego rusza we wrześniu), 5 remontowanych Lublinów, Orkany przewidziane do modernizacji, starego Kaszuba i 2 OHPy po remoncie lub w trakcie, a kiedyś będzie jeszcze Ślązak. Do tego nówka MJR. Wszystko posłuży jeszcze kilka dobrych lat. Z o.p. jest słabo, ale to nic nowego. A co za kilka lat? Jak zwykle - się zobaczy. Pewnie, że wszyscy mieliśmy nadzieję, że będzie lepiej, ale to najpewniej dlatego, że zapomnieliśmy, iż MW była, jest i będzie na samym końcu listy potrzeb.
Z Adelami wyszło głupio, ale za chwilę wszyscy zajmą się czym innym. Kto to będzie przypominał? Opozycja? Jaka opozycja? ;-)

--
Najlepsza skala to...? 1:100!!!
W budowie: PT-109 i PT-171 , USS Emmons
Free papermodel LCP(S)

 
22-08-18 09:39  Odp: [Dyskusja]Modernizacja PMW czy likwidacja ?
Akra 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 5


 - 2

Trudno uznać za istotną część MW trałowce i Lubliny (stanowiące przecież zdecydowaną większość naszej floty!), ponieważ w razie konfliktu te okręty nawet samych siebie nie obronią, bo i czym?

 
22-08-18 14:42  Odp: [Dyskusja]Modernizacja PMW czy likwidacja ?
yanis 

Na Forum:
Galerie - 1


 - 3

Grzegorz Landowski (rzecznik prasowy Remontowa Holding SA) na stronce sponsorowanej przez tą stocznię (www.portalmorski.pl) podsumował zacytowany wyżej przeze mnie artykuł stwierdzeniem:

"Tak się składa, że póki co, niszczyciele min i holowniki, to jedyne nowe okręty, które realnie powstają. Takich i innych, większych jednostek nawodnych można zaprojektować i zbudować w tej polskiej grupie stoczniowej więcej i wie to każdy, kto naprawdę zna i z bliska obserwuje branżę stoczniową w Polsce.
To oczywiście bardzo trudne, a nawet karkołomne zadanie finansowe, techniczne, logistyczne i produkcyjne, ale jak najbardziej możliwe do wykonania, czy to samodzielnie, czy przy współpracy konsorcjalnej z innymi podmiotami, dlatego słowa o tym przemyśle wypowiedziane we wczorajszych "Faktach po faktach", z faktami akurat nie mają nic wspólnego!"

Także proponuję naszym włodarzom złożyć jak najszybciej zamówienie w tejże stoczni, a za 3-4 lata odebrać pierwszy gotowy okręt. A "podnoszenie z kolan polskiej branży stoczniowej" odłożyć na jakiś czas albo zrobić to bazując na flocie handlowej, a nie wojennej.

--

Post zmieniony (22-08-18 16:02)

 
22-08-18 23:39  Odp: [Dyskusja]Modernizacja PMW czy likwidacja ?
komandor 

 

yanis napisał:

> Grzegorz Landowski (rzecznik prasowy Remontowa Holding SA) na stronce sponsorowanej przez tą
> stocznię (www.portalmorski.pl) podsumował zacytowany wyżej przeze mnie artykuł stwierdzeniem:
>
> "Tak się składa, że póki co, niszczyciele min i holowniki, to jedyne nowe okręty, które realnie
> powstają. Takich i innych, większych jednostek nawodnych można zaprojektować i zbudować w tej
> polskiej grupie stoczniowej więcej i wie to każdy, kto naprawdę zna i z bliska obserwuje branżę
> stoczniową w Polsce.
> To oczywiście bardzo trudne, a nawet karkołomne zadanie finansowe, techniczne, logistyczne i
> produkcyjne, ale jak najbardziej możliwe do wykonania, czy to samodzielnie, czy przy współpracy
> konsorcjalnej z innymi podmiotami, dlatego słowa o tym przemyśle wypowiedziane we wczorajszych
> "Faktach po faktach", z faktami akurat nie mają nic wspólnego!"
>
> Także proponuję naszym włodarzom złożyć jak najszybciej zamówienie w tejże stoczni, a za 3-4 lata
> odebrać pierwszy gotowy okręt. A "podnoszenie z kolan polskiej branży stoczniowej" odłożyć na jakiś
> czas albo zrobić to bazując na flocie handlowej, a nie wojennej.
>
> --
>
> Post zmieniony (22-08-18 16:02)



Niech przedstawiciel stoczni wypowie się, ile było zastrzeżeń MW podczas odbioru Kormorana. A stwierdzenie, że w Polsce jest możliwość budowy większych jednostek (podejrzewam, że przedstawiciel stoczni mówi co najmniej o korwetach w odniesieniu do Adelaid), to czyste wariactwo. Szczególnie, jeśli mowa o skonstruowaniu takiego okrętu. Przedstawiciel stoczni poczuł się bardzo pewnie, bo zbudowali Kormorana będącego prymitywną jednostką, opracowaną w CTM.
Całe zamieszanie z Australią spowodowane było chęcią zdobycia szybko czegoś do wyborów, bo jak się okazuje w MON wszystko leży. Nie ma nawet fachowców, którzy odeszli, albo zostali zniechęceni przez wielkiego stratega, absolwenta West Point.

 
23-08-18 23:05  Odp: [Dyskusja]Modernizacja PMW czy likwidacja ?
ROBO 

 - 10



Wojska Lądowe mają dostać prawie 3,6 mld zł (wzrost o 13,8 proc.), Siły Powietrzne – niecałe 1,66 mld zł (12,9 proc.), Marynarka Wojenna – niemal 668 mln zł



https://www.defence24.pl/prawie-447-mld-zl-na-obronnosc-w-2019-r


- nowych okrętów nie bedzie...

--
---
Nie jestem rasowym modelarzem ,ale czasem se dłubie w kartonie ...robo

 
24-08-18 08:59  Odp: [Dyskusja]Modernizacja PMW czy likwidacja ?
Akra 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 5


 - 2

A ile WOT? U nich przynajmniej na amunicję nie wydajemy, bo na ćwiczeniach celując krzyczą "jeb! jeb! jeb!" :-)

 
24-08-18 11:09  Odp: [Dyskusja]Modernizacja PMW czy likwidacja ?
ROBO 

 - 10

Waldku - zwykłemu człowiekowi jakim jestem ja ,ręce opadają i oczy ze zdumienia przeciera na to,co w tym pięknym kraju się wyrabia od przeszło 30 lat ,a w sferze floty w zupełności.
Nie rozumiem jednego,jak można być tak bezwolnym ,aby nie podjąć stosownych decyzji ?
Tu właśnie rodzi się pytanie - czy my nie potrafimy ,czy nie możemy lub nam zakazano ?

My, jako naród wpadamy z jednej skrajności w drugą i miotamy się w miejscu jak pies za ogonem nie wiedząc, co robić i czynić.
W międzywojniu [zawsze będę ,to podkreślał] kraj zrujnowany długoletnią wojną Wielką i bolszewicką dzwiga się z kolan i buduje flotę na miarę swoich marzeń ba,nawet przerastając te marzenia,bo patrząc bardzo krytycznym wzrokiem ,flota przerosła nasze potrzeby w stosunku do ilości km.wybrzeża i położenia kraju !
MW w owym okresie nie była "lubianym" rodzajem sił zbrojnych RP...jak tego dokonano,że w ciągu zaledwie dekady weszły do służby 4 niszczyciele,5 okrętów podwodnych ,1 duży stawiacz min,a w naszych stoczniach 6 minowców oraz zamówiono 2 niszczyciele i dwa okręty podwodne plus ścigacze 2 a docelowo miało być kilkanaście[17?] sztuk.
Okręty w swych kategoriach były nowoczesne i silnie uzbrojone .

Przez obecnych 30 lat PMW pozbyła się ogromnej floty w zamian wprowadziła 3 rakietowce,X Czernickiego ,Kormorana ,dostała Kobbeny i OHaPy ...jak ochłapy z pańskiego stołu - można tak powiedzieć :) O epopei Gawrona nie wspomnę ....

Gdyby ,każdy rząd RP zbudował jeden okręt ,to bysmy byli w innym wymiarze ,a teraz jest problem,gdyż trzeba kupić rakiety,okręty,samoloty,czołgi,hełmy,mundury,karabiny itd.itp
I tutaj się kłaniają trzy dekady nic nierobienia...

- ustrzelone kilka dni temu nasze dwa okręty w Gdyni [remont?]







Premier Mateusz Morawiecki w opublikowanym w piątek wywiadzie zaprzeczył, by wstrzymał zakup z Australii dwóch używanych fregat typu Adelajda (ang. Adelaide). W tej sprawie nie było ani decyzji MON, ani decyzji o blokadzie – tłumaczył szef rządu. Bardzo wysoko ocenił też pracę ministra obrony Mariusza Błaszczaka.


- nie wiem już o co biega w tym kraju !?

https://www.defence24.pl/premier-zaprzecza-by-zablokowal-zakup-fregat-typu-adelajda

--

Post zmieniony (24-08-18 21:06)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 67 z 83Strony:  <=  <-  65  66  67  68  69  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024