STATKI I OKRĘTY   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

Tematyka szkutnicza, marynistyczna, okręty, statki, historia, dokumentacja, linki do ciekawych stron itp...

Uwaga! W tym dziale NIE WPISUJEMY postow "kartonowych".



 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 58 z 83Strony:  <=  <-  56  57  58  59  60  ->  => 
21-04-18 13:28  Odp: [Dyskusja]Modernizacja PMW czy likwidacja ?
ROBO 

 - 10

@komandor

- w każdym i tym przypadku istotny jest pkt.-4- wiec mamy sprawę jasną i klarowną ...
gdyby państwo finansowało budowę ,to ORP.WIECZNIEWBUDOWIE dawno już,by pływał a kwestie finansowo-rozliczeniowe mogły trwać wiecznie ...


@Najger

- dziwisz się ,bo ja nie - w takim kraju żyjemy ...

--
---
Nie jestem rasowym modelarzem ,ale czasem se dłubie w kartonie ...robo

 
22-04-18 01:44  Odp: [Dyskusja]Modernizacja PMW czy likwidacja ?
komandor 

 

ROBO napisał:

> @komandor
>
> - w każdym i tym przypadku istotny jest pkt.-4- wiec mamy sprawę jasną i klarowną ...
> gdyby państwo finansowało budowę ,to ORP.WIECZNIEWBUDOWIE dawno już,by pływał a kwestie
> finansowo-rozliczeniowe mogły trwać wiecznie ...
>

Gdyby stocznia oddawała etapy w terminie i nie generowała dodatkowych, nie uwzględnionych w kosztorysie kosztów, które przerzucała na zleceniodawcę - okręt już dawno by służył. Gdyby Gawrona budowała komercyjna stocznia, jak np Kormorana, to też już dawno służyłby w MW.


Najger napisał:
>Na zdjęciach z wyjścia naszych okrętów na kolejna manewry można zauważyć, że ORP >Kaszub nie ma już Trytona:
>Pamiętam z wypowiedzi jak Tryton trafił na Kaszuba, że po zakończeniu testów działko to >miało pozostać na Kaszubie,

Ja słyszałem, że od początku na Kaszubie miały trwać tylko testy Trytona. Nie wiem jaki sens byłoby zostawiać tak nowoczesne uzbrojenie na tak nieperspektywicznym okręcie.

 
23-04-18 11:31  Odp: [Dyskusja]Modernizacja PMW czy likwidacja ?
ROBO 

 - 10

@komandorze:

- a czy to,co działo sie z budową Ślązaka nie było po części winą finansowania ? Wątpię,by SMW mając finansowanie budowy okrętu nie chciała go zbudować ,a jeżeli terminów sie nie dotrzymuje,to są kary umowne ...

Kormoran,owszem był budowany w prywatnej firmie ,ale gdyby nie było należytego finansowania,to pewnie procesom sadowym nie byłoby końca !

I tak sobie myślę ,że z państwową firma można było sobie pogrywać,ale już z prywatną niekoniecznie.

pzdr.


PS.ciekawe co z naszymi Orkanami wymyślą i ,co z kolejnymi Kormoranami.

--
---
Nie jestem rasowym modelarzem ,ale czasem se dłubie w kartonie ...robo

 
23-04-18 15:32  Odp: [Dyskusja]Modernizacja PMW czy likwidacja ?
Najger 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 7
Galerie - 5
 

Komandor - poniżej tak na szybko linki do artykułów gdzie jest napisane, że Tryton miał pozostać na Kaszubie po testach:
http://polska-zbrojna.pl/home/articleshow/20071?t=Testy-armaty-Tryton-
http://www.altair.com.pl/e-report/view?article_id=763

Prawdopodobnie działko zostało zdjęte do jakiś modyfikacji, bo nie zostało zdemontowane z okrętu stanowisko naprowadzania, które jest częścią systemu.

ORP Kaszub jest jednym z 3 okrętów w naszej MW, który może zwalczać okręty podwodne, więc wcale nie jest taki nieperspektywiczny, przynajmniej do czasu aż się nie pojawią nowe okręty nawodne, a co pewnie wcale tak szybko się nie stanie.

--

Post zmieniony (23-04-18 15:34)

 
23-04-18 16:56  Odp: [Dyskusja]Modernizacja PMW czy likwidacja ?
komandor 

 

ROBO napisał:

> - a czy to,co działo sie z budową Ślązaka nie było po części winą finansowania ? Wątpię,by >SMW mając finansowanie budowy okrętu nie chciała go zbudować ,a jeżeli terminów sie nie >dotrzymuje,to są kary umowne ...

>Kormoran,owszem był budowany w prywatnej firmie ,ale gdyby nie było należytego >finansowania,to pewnie procesom sadowym nie byłoby końca !

>I tak sobie myślę ,że z państwową firma można było sobie pogrywać,ale już z prywatną >niekoniecznie.
>

Ja mówię jeszcze o czasach Gawrona, gdy SMW nie potrafiła dotrzymać terminów, a kolejne koszta generowane sztucznie przez stocznię i kary finansowe sprawiały, że projekt ciągnął się tyle lat. Cały zarząd i pracownicy SMW mieli świadomość, że to państwowe przedsiębiorstwo i wiecznie Skarb Państwa będzie do nich dopłacał i tolerował wszystko. Tak działają w większości spółki skarbu państwa w Polsce.
Afery związane ze SMW i zleceniami dla MW ciągną się od zawsze. Z tych nagłośnionych przez media to m.in. modernizacja Orkanów, gdzie koszt modernizacji masztów okazał się kosmiczny. Lista wałków w mniejszym lub większym stopniu jest przerażająca. To było istne trwonienie pieniędzy, ale MW nie miała alternatywy, bo politycznymi decyzjami trzeba było utrzymywać SMW jako stocznię strategiczną.
Po wypowiedział Twoich, ale także niektórych innych użytkowników wnioskuję, że nie mieliście nigdy do czynienia z tego typu firmami, a swoją wiedzę czerpiecie tylko z Internetu.

 
24-04-18 06:12  Odp: [Dyskusja]Modernizacja PMW czy likwidacja ?
ROBO 

 - 10

Po wypowiedział Twoich, ale także niektórych innych użytkowników wnioskuję, że nie mieliście nigdy do czynienia z tego typu firmami, a swoją wiedzę czerpiecie tylko z Internetu.





@Komandorze

- aby ocenić całą sytuację należałoby mieć wgląd w dokumenty lub przynajmniej tam pracować jednak,wiem co u mnie sie wyrabiało i jeszcze wyrabia więc,jestem w stanie sobie pewne sprawy wyobrazić...


pzdr.

--
---
Nie jestem rasowym modelarzem ,ale czasem se dłubie w kartonie ...robo

 
27-04-18 13:02  Odp: [Dyskusja]Modernizacja PMW czy likwidacja ?
Waldek K 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 2
Galerie - 4
 

Na stronie entuzjastów okrętu Ślązak https://www.facebook.com/Stowarzyszenie-Entuzjast%C3%B3w-Okr%C4%99tu-ORP-%C5%9Al%C4%85zak-1442544729302079/
pojawiły się dwa artykuły z nTW autorstwa Tomasza Dmitruka dot. Ślązaka właśnie. To chyba najlepszy opis "historii choroby" jaka się ukazała. Warto się dokładnie zapoznać i linkować przy każdej okazji, gdy pojawia się temat Gawrona/Ślązaka.
Pierwszy z marca 2016
https://drive.google.com/file/d/0BwGMmzmGRkkmT1BJZUVUMkh1TVU/view
Drugi z czerwca 2017
https://drive.google.com/file/d/0BwGMmzmGRkkmSWZaQThwZGM0a240TEhRdFBjX0laa2h5Tmtv/view

--

Post zmieniony (27-04-18 14:12)

 
27-04-18 17:34  Odp: [Dyskusja]Modernizacja PMW czy likwidacja ?
ROBO 

 - 10

..dzięki Waldku :)


- a widzieliście to :

Pierwsza Regionalna Baza Logistyczna z Wałcza ogłosiła informację o zamiarze przeprowadzenia dialogu technicznego w sprawie „Wieloletnie wsparcie eksploatacji okrętów projektu 258 (Kormoran II)”. Działanie to jest o tyle niezrozumiałe, że zgodnie z wcześniejszymi deklaracjami wsparciem logistycznym nowych polskich niszczycieli min mieli się zajmować główni producenci tych jednostek: Stocznia Remontowa Shipbuilding z Gdańska oraz Ośrodek Badawczo Rozwojowy Centrum Techniki Morskiej z Gdyni.



PS.czy my żyjemy w normalnym kraju czy już [albo jeszcze] nie !?

http://www.defence24.pl/wojsko-nie-wie-jak-eksploatowac-niszczyciele-min-kormoran-ii

--
---
Nie jestem rasowym modelarzem ,ale czasem se dłubie w kartonie ...robo

 
27-04-18 23:58  Odp: [Dyskusja]Modernizacja PMW czy likwidacja ?
komandor 

 

ROBO napisał:

> PS.czy my żyjemy w normalnym kraju czy już [albo jeszcze] nie !?
>
> http://www.defence24.pl/wojsko-nie-wie-jak-eksploatowac-niszczyciele-min-kormoran-ii
>
> --


Zapewne chodzi o to, aby w projekcie Kormorana brało udział jak najwięcej "narodowych", czyli "prawdziwie polskich" (pisząc wprost - państwowych) podmiotów. Zatem kolejny Kormoran ma szanse pobić rekord niedoszłego Gawrona.
Najważniejsze, żeby związkowcy w państwowych spółkach byli zadowoleni i mieli źródło kasy na lata.

 
28-04-18 23:18  Odp: [Dyskusja]Modernizacja PMW czy likwidacja ?
Waldek K 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 2
Galerie - 4
 

Komandor, jak Ci idzie zapoznawanie się z materiałami, które podlinkowałem? Jakieś refleksje nad swoimi wcześniejsymi wpisami dot. SMW? Chyba nie, bo dalej mącisz i wylewasz swoje frustracje. Jakbyś nie zauważył, to umowa na budowę Albatrosa i Mewy została już podpisana i to z tą samą prywatną stocznią, która zbudowała Kormorana.
Może byś lepiej kolego jakiś model zbudował?

--

Post zmieniony (28-04-18 23:19)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 58 z 83Strony:  <=  <-  56  57  58  59  60  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024