STATKI I OKRĘTY   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

Tematyka szkutnicza, marynistyczna, okręty, statki, historia, dokumentacja, linki do ciekawych stron itp...

Uwaga! W tym dziale NIE WPISUJEMY postow "kartonowych".



 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 40 z 83Strony:  <=  <-  38  39  40  41  42  ->  => 
15-08-17 15:01  Odp: [Dyskusja]Modernizacja PMW czy likwidacja ?
ROBO 

 - 10

..tankowce odpływają !

http://www.defence24.pl/646461,mon-przesuwa-zakup-zbiornikowca-supply-okretowy-plan-opozniony

--
---
Nie jestem rasowym modelarzem ,ale czasem se dłubie w kartonie ...robo

 
18-08-17 17:46  Odp: [Dyskusja]Modernizacja PMW czy likwidacja ?
w_kowalik   

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 11


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Prawda jest taka, że stać nas na kilka trałowców i to wszystko. Niczego więcej nie jesteśmy w stanie utrzymać i modernizować nie mówiąc już o budowaniu.
Koszty bieżącego utrzymania dwu podarowanych fregat zjadają budżet PMW nie pozwalając nawet na pełne uzbrojenie tych jednostek. Nawet małe okręty rakietowe przenoszą finansowo możliwości budżetu marynarki.
Jak widać Liga Narodów w 1918 roku określiła wielkość PMW dość trafnie, przekazując 6 poniemieckich torpedowców i 6 trałowców.

 
19-08-17 01:47  Odp: [Dyskusja]Modernizacja PMW czy likwidacja ?
ROBO 

 - 10

...a może po prostu budżet PMW jest za mały !?

--
---
Nie jestem rasowym modelarzem ,ale czasem se dłubie w kartonie ...robo

 
19-08-17 07:58  Odp: [Dyskusja]Modernizacja PMW czy likwidacja ?
Łosiu 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 3
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

A co? Pisząc o nowych OP, Kormoranach, Miecznikach, logistykach, holownikach itp to rządzący MONem myśleli ze jest duży? Zaskoczenie?

Jak pisałem, niestety przy naszej bryndzy decyzyjnej (i wynikającej z tego finansowej) otrzymanie z demobilu, darmowo, okrętów pozornie zbędnych jest dla nas jedyną możliwością pozyskania wartościowych (czyli takich na których można pływać i czasem z czegoś strzelic) jednostek. Nie chcę żeby tak było, ale sorry, ślepi chyba nie jesteśmy...

--
Się robi: coś...
skończone ORP Błyskawica 1:300 MO , OS2U Kingfisher 1:33 Orlik , Nowgorod 1:200 Pro-Model , Kamow A-7 1:33 Orlik , TKS 1:25 GPM , Od2 1:25 Modelik

 
19-08-17 12:10  Odp: [Dyskusja]Modernizacja PMW czy likwidacja ?
ROBO 

 - 10

Jak to jest ,że biedniejsze państwa stać na budowę okrętów[vide Rumunia] ,a nas nie stać !?

--
---
Nie jestem rasowym modelarzem ,ale czasem se dłubie w kartonie ...robo

 
19-08-17 13:07  Odp: [Dyskusja]Modernizacja PMW czy likwidacja ?
Piotr D. 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 4
Galerie - 21


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 6


 - 4

Może dlatego, że biedniejszy rozsądniej gospodaruje pieniędzmi.

--
pozdrawiam
Piotr


 
19-08-17 13:22  Odp: [Dyskusja]Modernizacja PMW czy likwidacja ?
vwsmok 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 10


 - 2

Grupa: QWKAK

A może dlatego, że gdzie indziej marynarka jest po prostu po to, żeby broniła morza i wybrzeża.
U nas jest wykorzystywana przez każdą kolejną ekipę przede wszystkim do tego, żeby powiedzieć "oni wszystko sp..lili, ale my to zrobimy lepiej".

--
w budowie:
Oslabja 1:200 (Nawarin modyfikowany) ; Whippet; Nieuport
Galerie:
Citroen H czyli QWKAKowóz falisty || Renault-Mgiebrow || HMVS Cerberus (96%) || Dufaux C.2 || SPAD A.2 || Camel Karo || CWS T-1 ||
Luftwaffe - "bezswastycznie" || Fokker D.VII, 15 Eskadra Myśliwska, 1920 r. || Sopwith Camel, Otto Kissenberth, Jasta 23 || AEC Dorchester, Libia 1941 r.

 
20-08-17 00:29  Odp: [Dyskusja]Modernizacja PMW czy likwidacja ?
ROBO 

 - 10

...w jednym z numerów [chyba] MSiO była wzmianka a ja znalazłem owy artykuł bedąc na wakacjach w Świnoujściu...

ORP Grunwald w kleszczach - historia polskiego okrętu desantowego

http://mmswinoujscie.pl/artykuly/28436/

- do czego mogą służyć duże okręty ,a marynarka wojenna w szczególności!

--
---
Nie jestem rasowym modelarzem ,ale czasem se dłubie w kartonie ...robo

 
06-09-17 13:11  Odp: [Dyskusja]Modernizacja PMW czy likwidacja ?
Akra 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 5


 - 2

Jaka jest przyszłość MW? Na rok 2018 budżet Marynarki Wojennej to 594 miliony. Budżet Wojsk Obrony Terytorialnej jest niewiele niższy i wynosi 568 mln zł. I to by było na tyle...

 
07-09-17 10:23  Odp: [Dyskusja]Modernizacja PMW czy likwidacja ?
Najger 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 7
Galerie - 5
 

Czego to człowiek w "krzakach" nie znajdzie...
Zupełnie przypadkiem będąc nad basenem Cichym natrafiłem na prawie że w krzakach remontowany kuter desantowy typu 716 naszej MW.



Może wynika to z tego co napisał Akra post wyżej - skromny budżet to i remont "chałupniczy".

Nieco obok w zanurzonym doku stał też nasz żaglowiec - bryg Fryderyk Chopin również na jakiś pracach remontowych.



A co do przyszłości naszej MW to z ostatnich wypowiedzi oficjeli wnioskuję, że za parę lat będzie ona posiadała okręty podwodne, niszczyciele min i rakiety ziemia-woda na pojazdach, ach o holownikach i Ślązaku jako okręcie reprezentacyjnym zapomniałem - ot taka marynarka antydostępowa...

--
"Si vis pacem para bellum"

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 40 z 83Strony:  <=  <-  38  39  40  41  42  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024