STATKI I OKRĘTY   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

Tematyka szkutnicza, marynistyczna, okręty, statki, historia, dokumentacja, linki do ciekawych stron itp...

Uwaga! W tym dziale NIE WPISUJEMY postow "kartonowych".



 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 36 z 83Strony:  <=  <-  34  35  36  37  38  ->  => 
05-06-17 13:43  Odp: [Dyskusja]Modernizacja PMW czy likwidacja ?
Sven 

Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 2
Galerie - 6


 - 3

Ale tu chodzi o siedzibę oficjalną, zarejestrowanie firmy w Radomiu, gdzie teraz jest biurowiec PGZ. Faktycznie nic nie zmieni się w stosunku do obecnego stanu rzeczy: właściciel stoczni PGZ pozostanie dalej na swoim miejscu w Radomiu. Nie chodzi tu o żadną infrastrukturę stoczniową w tym mieście przecież to absurd. Albo inaczej: możesz mieć firmę zarejestrowaną na Bahamach czy Wyspach Kanaryjskich, ale nie znaczy, że tam będziesz siedział ze swoją firmą.

I nie jest to ulokowanie ale właśnie rejestracja:

"Decyzja o zarejestrowaniu stoczni w Radomiu cieszy prezydenta miasta Radosława Witkowskiego. Jego zdaniem, będzie to miało znaczenie dla gminnych finansów, bowiem każda spółka prawa kapitałowego jest zobowiązana płacić CIT, czyli podatek dochodowy od osób prawnych, w miejscu, które jest jej siedziba."


"Stocznia Marynarki Wojennej zostanie zarejestrowana w Radomiu, gdzie znajduje się centrala Polskiej Grupy Zbrojeniowej.

(...) w ten sposób będzie można przejąć w zasoby spółek skarbu państwa pozostające w upadłości przedsiębiorstwo z Gdyni. "

I aktualizacja:

W Radomiu jednak nie będzie siedziby Stoczni Marynarki Wojennej. Wczoraj zapadła decyzja, że spółka znajdować się będzie w Gdyni.


Niestety, jak informuje Łukasz Prus z Polskiej Grupy Zbrojeniowej, podmiot ten został zarejestrowany w Radomiu tylko i wyłącznie ze względów technicznych, bowiem to właśnie w naszym mieście ma swoją siedzibę PGZ, która jest spółką-matką PGZ Stocznia Wojenna.

Docelowo siedzibą wspomnianej spółki będzie Gdynia. - Decyzję w tej sprawie już zapadły, a procedura związana z przeniesieniem siedziby z Radomia do Gdyni została już uruchomiona - dodaje Łukasz Prus.
- Radom może stracić na tym finansowo. Jeśli siedziba spółki zostanie zmieniona przed zakupem Stoczni Marynarki Wojennej do Gdyni, ponad milion złotych z tytułu odpisu od podatku od czynności cywilno-prawnych trafi do budżetu Gdyni, a nie budżetu Radomia - czytamy na radioplus.com.pl.


Wracając do OP:

http://www.defence24.pl/597972,kownacki-w-szwecji-o-orce-tematem-min-offset
http://www.defence24.pl/578444,a26-modulowa-orka-ze-szwecji-defence24pl-tv
http://www.defence24.pl/596458,saab-chce-zabezpieczyc-polskie-okrety



--

Post zmieniony (05-06-17 14:15)

 
05-06-17 17:07  Odp: [Dyskusja]Modernizacja PMW czy likwidacja ?
Agzaim Bar Tholo 



Na Forum:
Relacje z galerią - 22
Galerie - 4
 

Kol. Akra, poziom jaki reprezentujesz przypomina to co można wyczytać w komentarzach na wyborcza.pl.
Stocznia w Radomiu i pochylnie? Poziom godny pracowników ul. Czerskiej, ale skąd w Szczecinie?

A gdzie siedzibę ma DCNS, sprawdziłeś? Brest, Tulon, czy Paryż?Pochylni też tam szukałeś?

--
imagination+extrapolation

 
05-06-17 17:51  Odp: [Dyskusja]Modernizacja PMW czy likwidacja ?
vwsmok 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 10


 - 2

Grupa: QWKAK

BarTolo, nie potrafisz skrytykować kogoś tylko za to, co mówi/pisze bez "dorabiania mu gęby" czytelnika tego czy innego cajtunga?
DR, GP, GN albo GPC są wg Ciebie pełne tekstów kompetentnych, rzeczowych i - co najważniejsze - obiektywnych?
(mógłbym wymyślić jakieś rozwinięcia tych skrótów, ale chciałbym trzymać Twój styl, a jakoś nic z szamba nie przychodzi mi do głowy)

--
w budowie:
Oslabja 1:200 (Nawarin modyfikowany) ; Whippet; Nieuport
Galerie:
Citroen H czyli QWKAKowóz falisty || Renault-Mgiebrow || HMVS Cerberus (96%) || Dufaux C.2 || SPAD A.2 || Camel Karo || CWS T-1 ||
Luftwaffe - "bezswastycznie" || Fokker D.VII, 15 Eskadra Myśliwska, 1920 r. || Sopwith Camel, Otto Kissenberth, Jasta 23 || AEC Dorchester, Libia 1941 r.

 
05-06-17 18:24  Odp: [Dyskusja]Modernizacja PMW czy likwidacja ?
Agzaim Bar Tholo 



Na Forum:
Relacje z galerią - 22
Galerie - 4
 

Kolego, ja nikomu nie dorabiam gęby.
Tak się niemiło składa, że kol. Akra powtarza kłamstwa o 16 dniach i stosuje informacje dyskredytujące (pochylnie w Radomiu) jakie można wyczytać na stronach wyborcza.pl i tvn24, a jednocześnie (współ)pracuje dla/z szczecińskiego oddziału Gazety Wyborczej.

Te 16 dni -sam powtarzałeś bzemyślnie - można zweryfikować w kilkanaście sekund w google, tak samo jak siedzibę DCNS.

BTW, oprócz czytania wymienionych przez ciebie gazet, uczęszczam również na wykłady w uczelni Ojca Dyrektora. Zadowolony?

A teraz do rzeczy. Forum wyborczej, aby nie okazało się, że bezpodstawnie zarzucam kol. Akra (dramatycznie niski) poziom z komentarzy:
http://radom.wyborcza.pl/radom/7,48201,21331505,stocznia-wojenna-w-radomiu-chce-kupic-stocznie-marynarki-wojennej.html

Teraz tylko PiS dzielce wybudują kanał łączący Radom z Bałtykiem i będzie komplet PiS dzielczych bzdur .Lotnisko już Radom ma, z którego odlatuje dwóch pasażerów rocznie.

No nareszcie jest!!! Mamy to!!! Właśnie zatwierdzono lokalizację nad zalewem na Borkach. Znany jest też proces technologiczny.Nad zalewem okręt wojenny się zbuduje i zwoduje, następnie akwen się osuszy zamykając jaz wodny na rzeczce Kosówce po czym okręt się rozbierze na kawałki, przewiezie na lotnisko, załaduje i wywiezie do Elbląga. Dlaczego tam? No bo przecież tam będzie przekop, to znaczy okno na świat, mus żeby je wykorzystać. Tym bardziej, że do wrogich granic blisko i nie trzeba będzie za daleko wypływać by ich strzec. Więc tam w Elblągu prezydent Wilk dopilnuje montażu i... w morze, nasze morze. I patrzcie, wszystko nagle zyskuje sens. I lotnisko w Radomiu i przekop w Elblągu. Tylko jeszcze trzeba coś wymyślić jakąś rolę dla dworca kolejowego w Brzeszczach. Może będą tam wsiadali do jedynego zatrzymującego się tam pociągu marynarze wojenni. To nic, że jedzie on do Pragi. Wszak Praga ma połączenie lotnicze z Radomiem a Radom z Gdańskiem. A z Gdańska do Elbląga to ekspresówką co to ją pis właśnie po Platformie kończy. Widzicie jaki to precyzyjny plan. Jak wszystkie inne, które się w tępym, kaczym łbie rodzą.

P.S Trochę mnie zaskoczyła lokalizacja w Radomiu, bo od dawna wiadomo, że najlepsze kadry ma Piotrków Trybunalski i Tomaszów Maz,. tajna jednostka ochotnicza FARMACJA, no i zalew gdzie można testować zanurzenia.

Wiadomo, Radom znany jest z tradycji stoczniowych, poza tym wiadomo, że naszej marynarce nie są potrzebne okręty ... a jedynie książeczki do nabożeństwa. Poza tym Radom ma ogromne zaplecze naukowo-techniczne związane z przem. stoczniowym na Politechnice i nawigacyjne ...
Stocznia im potrzebna tak jak LOTNISKO w RAdomiu...


Na razie chłopaczki.

--

Post zmieniony (05-06-17 18:32)

 
05-06-17 22:51  Odp: [Dyskusja]Modernizacja PMW czy likwidacja ?
Łosiu 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 3
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Dorabiasz gębę od początku pisząc o Gazecie Wyborczej i TVN w kontekście osób które mają inne zdanie. Zawsze to słyszę lub czytam od osób popierające obecne władzę. Jeżeli ktos się nie zgadze to czyta GW, ogląda TVN a i często chodzi na marsze KOD...

--
Się robi: coś...
skończone ORP Błyskawica 1:300 MO , OS2U Kingfisher 1:33 Orlik , Nowgorod 1:200 Pro-Model , Kamow A-7 1:33 Orlik , TKS 1:25 GPM , Od2 1:25 Modelik

 
06-06-17 08:07  Odp: [Dyskusja]Modernizacja PMW czy likwidacja ?
Sven 

Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 2
Galerie - 6


 - 3

Politykę lepiej zostawić w spokoju, zamiast tego skupić się na konkretach: jeśli nie zgadzasz się (ale nie chodzi o politykę) to powiedz, napisz jak ma być, podaj lepszą alternatywę, ewentualnie przykłady z przeszłości, co było lepiej.

--
Sven

HMS Ark Royal

 
06-06-17 08:11  Odp: [Dyskusja]Modernizacja PMW czy likwidacja ?
Akra 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 5


 - 2

".. jednocześnie (współ)pracuje dla/z szczecińskiego oddziału Gazety Wyborczej."

Agzaimie, PIEPRZYSZ GŁODNE, NIESPRAWDZONE KAWAŁKI! Andrzej Kraśnicki z Wyborczej TO NIE JA! Znasz przysłowie "Nie jednemu psu na imię Burek"?

A teraz Przeproś i Spadaj!

P.S. Pomimo tego że nazywam się Andrzej Kraśnicki, nie jestem także przewodniczącym Polskiego Komitetu Olimpijskiego!

Post zmieniony (06-06-17 08:14)

 
06-06-17 09:09  Odp: [Dyskusja]Modernizacja PMW czy likwidacja ?
Agzaim Bar Tholo 



Na Forum:
Relacje z galerią - 22
Galerie - 4
 

Koledzy, ja prostuję ewidentną nieprawdę i manipulację, pojawiającą się w postach. Jak ma się to do przekazu medialnego - podałem linki i sami możecie to sprawdzić, kto, co i jak.
Nie wymyśliłem tego, nie wyciągnąłem z kapelusza.

A co do MW, jak ma być? Otóż moje zdanie jest znane (chyba w tym wątku już to pisałem): znaczenie floty w ograniczonym konflikcie granicznym - a taki jest chyba najbardziej prawdopodobny, sami przyznacie - jest marginalne. Na operacje atlantyckie i okręty zdolne do przetrwania w warunkach przewagi powietrznej przeciwnika pieniędzy nie było, nie ma i nigdy nie będzie.
Priorytetem jest OPL kraju (w skali kraju), obrona (przeciwdesantowa) wybrzeża i rozpoznanie/wskazywanie celów stosowne do wykorzystywanego uzbrojenia (NSM, RBS mk3, JASSM) - w skali MW.
Na wodzie kilka tanich patrolowców na czas P, ale koniecznie okręty podwodne.
Całość ma być zdolna do działania bez wsparcia NATO, lub z bardzo ograniczonym (polecam ostatnie sondaże przeprowadzone w Europie o gotowości do walki w ramach art. 5)

@ akra
Na stronie 34 napisałeś o swoich fotkach (Zamiast tego zobacz moje fotki okrętów stojących w Szczecinie) wykonanych w Szczecinie i podałeś link do szczecińskiego oddziału Gazety Wyborczej.
Więc:
-to nie twoje fotografie i przywłaszczyłeś sobie ich autorstwo, a ja pomyliłem się pisząc że współpracujesz z GW - wtedy najmocniej przepraszam za tę inwektywę. Naprawdę, serdecznie przepraszam,
-to twoje fotografie wykorzystane bez twojej wiedzy -a ja pomyliłem się pisząc że współpracujesz z GW - wtedy najmocniej przepraszam za tę inwektywę. Naprawdę, serdecznie przepraszam, tym bardziej że jesteś wtedy osobą poszkodowaną (naruszenie praw autorskich). Rozumiem to, sam jestem/byłem tego ofiarą.
-to twoje fotografie, zamieszczone za twoją wiedzą, czyli współpracujesz (również) z GW będąc fotografikiem-wolnym strzelcem.

Pozostałe opinie podtrzymuję, natomiast Sz. P. Kraśnicki nie jest tutaj żadnym zagadnieniem bo o nie jego nazwisko chodzi a o narrację prowadzoną na podstawie reportażu którego był bohaterem.
Dla pozostałych, którym świat kręci się wokół KOD i PiS w każdym możliwym aspekcie - mam współczucie.

Post zmieniony (06-06-17 09:49)

 
06-06-17 09:12  Odp: [Dyskusja]Modernizacja PMW czy likwidacja ?
Sven 

Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 2
Galerie - 6


 - 3

Tu jeszcze o OP, rozmowy z Niemcami

http://www.defence24.pl/597352,kownacki-w-berlinie-o-programie-orka-decyzja-w-ciagu-najblizszych-tygodni

--
Sven

HMS Ark Royal

 
06-06-17 09:37  Odp: [Dyskusja]Modernizacja PMW czy likwidacja ?
Agzaim Bar Tholo 



Na Forum:
Relacje z galerią - 22
Galerie - 4
 

Cóż, biorąc pod uwagę politykę europejską państw-oferentów, najbezpieczniejszą opcją jest A26.

--
imagination+extrapolation

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 36 z 83Strony:  <=  <-  34  35  36  37  38  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024