STATKI I OKRĘTY   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

Tematyka szkutnicza, marynistyczna, okręty, statki, historia, dokumentacja, linki do ciekawych stron itp...

Uwaga! W tym dziale NIE WPISUJEMY postow "kartonowych".



 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 30 z 83Strony:  <=  <-  28  29  30  31  32  ->  => 
29-03-17 13:41  Odp: [Dyskusja]Modernizacja PMW czy likwidacja ?
Najger 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 7
Galerie - 5
 

ROBO - oby się nie powtórzyła sytuacja z przed kilkunastu lat kiedy niektórzy mówili, iż przejęcie starych amerykańskich OHP pogrąży budowę korwet typu Gawron i co - mamy te 2 OHP o dyskusyjnej wartości bojowej a prototyp Gawrona został przekształcony w patrolowca i dalej nie wcielony do służby.
Teraz jak przejmą australijskie OHP to to samo może spotkać Mieczniki i Czaple, a co z tego że "nowe " fregaty będą miały lepszą obronę plot jak w wyrzutni będą tylko pociski szkolne plus ze 2 bojowe.
Czasem odnoszę wrażenie, że nasza MW ma tylko okręty szkolne

--
"Si vis pacem para bellum"

 
29-03-17 21:33  Odp: [Dyskusja]Modernizacja PMW czy likwidacja ?
Łosiu 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 3
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Najger, naprawde wierzysz w związek OHP i stanu Gawrona?

Gawrona zatopili politycy. Generalnie tacy nie lubiący stoczni (wszelkich). Stocznie to też Ci sami zatopili. Ci z lewej, wbrew temu co teraz Jedynie Słuszna Partia twierdzi.

Moje zdanie jest takie, że przy decyzyjnej, stoczniowej (mam na mysli pozycję przemysłu u polityków) bryndzy tamtych czasów, przy ilości kasy (a raczej braku) pompowanej w MWoj, wciśnięcie nam gotowca w postaci wycofywanych okrętów, do użytku praktycznie od ręki uratowało naszą MW. Twierdzę tak zarówno o OHP jak i Kobbenach. A z pierwszej ręki mam relacje że te "wiekowe graty" były w lepszym stanie niż nie jeden nowy ze stoczni (o OHP), a na pewno 100 nieb (niebów :) ) lepsze od przejmowanych ze wschodu. Bo ta pierwsza ręka zdążyła służyć na jednym z naszych Foxtrotów, Warszawie i Pułaskim więc jakieś tam pojęcie ma.

Okręty można zawsze kupić.

Kadr nie wyszkolisz tak szybko.

Tylko dzieki nim nasi marynarze mieli na czym pływać. Zobaczcie ile stron ma ten temat. Od kiedy jest wałkowany. I co? Poprawiło się coś? jakieś lepsze podejscie polityków do MWoj oprócz pustych deklaracji? Jest Kormoran, Ślązak będzie, ale przy holownikach juz kombinują, o przetargu na podwodniaki od 15 lat słyszę... I co? To jest sukces na przestrzeni tylu lat? Litości... Naprawde nie mogliśmy tego okresu lepiej wykorzystać? Wg mnie ostatnie wiele lat to lata stracone. O wielu programach się mówiło, o wielu przetargach, a jest jak zawsze. Korwety, podwodniaki, logistyki, LCS, niszczyciele min (po ilu latach od podjęcia tematu?). Gdzie to wszystko?
Nie widzę powodu aby myśleć ze następne np 5-10 lat będzie lepsze. Kaktus mi wyrośnie.
"
Po raz kolejny sytuacje może uratować "złoty strzał" w postaci "darmowych" gotowców. To jak nasze OHP tylko lepsze. Zmodernizowane. Naturalna ewolucja sprzętu.
Politycy nie zarobią przy tym, jest wiec nadzieja że i nie namieszają.

--

Post zmieniony (29-03-17 21:35)

 
31-03-17 18:57  Odp: [Dyskusja]Modernizacja PMW czy likwidacja ?
ROBO 

 - 10

Nadal nie ma wizji odbudowy PMW - plan budowy Czapli i Miecznika odszedł na półkę i,to zapewne dolną ,a nikt w kraju nie ma pojęcia, czy i kiedy będą budowane nowe okręty !?
Hurraoptymizm jaki wylewał się po rozpoczęciu budowy Kormorana ostygł ,a Ślązak pewnie kolejną dekadę będzie okupował stocznię ....
Dla tego się dziwiłem czemu nie zamówiono od ręki całego zestawu "ptaszków" ,a ograniczono się do jednej sztuki z możliwą budową kolejnych sztuk.
Ja wiem,że to prototyp itd. Jednak jak widzimy wyszło jak zawsze...nawet nie wiemy czy MON zamówi kolejne sztuki.
Tak mi się zdaje,że to jest prosty wybieg polityków - zamówimy jedną sztukę i zobaczymy co się dziać będzie ,a potem podejmiemy decyzję ,albo podejmą ją inni po wyborach.

Projekt 620- w planach było 7 sztuk - wyszedł jeden :ORP Kaszub
Projekt 621 - w planach było 7 sztuk - nie wyszedł żaden !

W 2012 roku powstała "Koncepcja rozwoju PMW" - mamy rok 2017 i z owej koncepcji wyleciał tylko Kormoran [sic]
Jeżeli w takim tempie będziemy rozwijać flotę ,to za jakiś czas nie będziemy w stanie nawet jej odbudować ,bo nie będzie już co ....


Ciekawy głos w dyskusji na temat pozyskania fregat..

http://www.defence24.pl/571246,fregaty-adelaide-za-i-przeciw-opinia

--
---
Nie jestem rasowym modelarzem ,ale czasem se dłubie w kartonie ...robo

 
01-04-17 13:40  Odp: [Dyskusja]Modernizacja PMW czy likwidacja ?
Teledzin   

ROBO
w 2012 r. w MONie i AONie obowiązywała zasada "wojny nigdy nie będzie" więc po co broń i okręty (no chyba po to aby ktoś coś "posmarował" - ale polskie stocznie na to nie miały).
Obecna mądrość etapu - promowana przy okazji śmigłowców jest taka - po co broń skoro drony wszystko załatwią.

Jakby nie patrzeć załogowy okręt t nie dron, więc niemodny....

--
Sklejam, bo lubię...

 
07-04-17 16:03  Odp: [Dyskusja]Modernizacja PMW czy likwidacja ?
ROBO 

 - 10

...pojawiają się ciekawe projekty :)

http://www.defence24.pl/573826,rbo-dunskie-fregaty-panaceum-na-problemy-adelaide

- oderwane od rzeczywistości ...

--
---
Nie jestem rasowym modelarzem ,ale czasem se dłubie w kartonie ...robo

 
12-04-17 11:05  Odp: [Dyskusja]Modernizacja PMW czy likwidacja ?
Najger 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 7
Galerie - 5
 

Jeśli już tak dywagujemy oderwani od rzeczywistości, to polskie biuro szybko zareagowało na zmieniającą się koncepcję rozwoju naszej MW pokazując jak by mogła wyglądać przyszła fregata MMC 133 Fregatte:
http://www.mmc-shipdesign.com.pl/p/navy
Nie wiem czy mają tylko zrobione wizualizacje, czy choćby chociaż jakiś wstępny projekt, ale mi osobiście te ich okręty coraz bardziej się podobają.
I mieli byśmy swój własny styl jeśli chodzi o architekturę okrętów.

A wracając do rzeczywistości to nawet holownika dla MW nie tyle, że nie potrafimy zbudować, co wyłonić wykonawcy, a my tu o fregatach...

--
"Si vis pacem para bellum"

 
12-04-17 21:58  Odp: [Dyskusja]Modernizacja PMW czy likwidacja ?
Akra 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 5


 - 2

Koledzy, o czym Wy marzycie w czasach, gdy MON wstrzymał budowę nawet zwykłych HO-LOW-NI-KÓW???

 
13-04-17 12:50  Odp: [Dyskusja]Modernizacja PMW czy likwidacja ?
ROBO 

 - 10

@Najger - tych fotek jeszcze nie widziałem - fajne te okręty i też mi się podobają ,ale wątpię aby politycy nasi się nimi zainteresowali.
@Akra- w tym kraju nic nie jest takie proste, nawet najprostrza sprawa może być tak skomplikowana,że nikt nie dojdzie o co w tym biega...

--
---
Nie jestem rasowym modelarzem ,ale czasem se dłubie w kartonie ...robo

 
14-04-17 22:31  Odp: [Dyskusja]Modernizacja PMW czy likwidacja ?
NEPTUNIA   

Kochani...wyglada na to ze te Adelaidy to juz klepniete....

--
http://www.neptunia-hobbies.com

 
26-04-17 13:34  Odp: [Dyskusja]Modernizacja PMW czy likwidacja ?
yak   

http://www.gospodarkamorska.pl/MW,Sluzby-Morskie/zatonela-polska-barka.html
Nie chodzi w tym linku o jednostkę marynarki wojennej, ale ..... nie wiem dlaczego, przypomina się Blues Mobil w jednej z końcowych scen. Ot tak ilustracja stanu spraw morskich.

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 30 z 83Strony:  <=  <-  28  29  30  31  32  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024