STATKI I OKRĘTY   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

Tematyka szkutnicza, marynistyczna, okręty, statki, historia, dokumentacja, linki do ciekawych stron itp...

Uwaga! W tym dziale NIE WPISUJEMY postow "kartonowych".



 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 28 z 83Strony:  <=  <-  26  27  28  29  30  ->  => 
13-02-17 18:11  Odp: [Dyskusja]Modernizacja PMW czy likwidacja ?
Agzaim Bar Tholo 



Na Forum:
Relacje z galerią - 22
Galerie - 4
 

Owszem, mam znakomite poczucie humoru i dlatego napisałem co napisałem.

Zawsze przecież możesz wybierać z "szacownego" grona polskich muszkieterów: Donos, Polmos i Bigos się zwą.

--
imagination+extrapolation

 
13-02-17 20:39  Odp: [Dyskusja]Modernizacja PMW czy likwidacja ?
Akra 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 5


 - 2

Uparcie brniesz w politykę tak jakbyś nie wiedział że na tym forum to TABU!

 
14-02-17 07:46  Odp: [Dyskusja]Modernizacja PMW czy likwidacja ?
Agzaim Bar Tholo 



Na Forum:
Relacje z galerią - 22
Galerie - 4
 

Ja w politykę?
Ja podpowiadam opcjonalne nazwy okrętów. Przecież Prezydentem RP był nie tylko ś.p. Kaczyński, bo chyba tylko to nazwisko znacie.

--
imagination+extrapolation

 
14-02-17 09:58  Odp: [Dyskusja]Modernizacja PMW czy likwidacja ?
Akra 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 5


 - 2

Nie traktuj mnie jak ciemnego luda, bo nim nie jestem!

 
14-02-17 10:58  Odp: [Dyskusja]Modernizacja PMW czy likwidacja ?
Najger 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 7
Galerie - 5
 

O ile ten "news" o nazwach prezydentów nie był tylko żartem, bo takie też się pojawiają informacje, to mnie zastanawia jedno stwierdzenie z tego "newsa":
"Według informacji przekazanych przez nasze źródła, pojawił się wśród najwyższych czynników państwowych pomysł zmiany nazwy okrętu. Wedle nich nazwa "Ślązak", nadana przez poprzedni rząd, miała się nie spodobać w siedzibie PiS ponieważ "nawiązuje do separatyzmu dzielnicowego".

Czy ktokolwiek oprócz polityków mówiąc o naszej niedoszłej korwecie "Slązak" pomyślał o separatyźmie dzielnicowym?!
Może nasze środowisko - modelarskie jest nieadekwatne, bo większość z nas zna historię i wie, że ORP Ślązak to nazwa nawiązująca do okrętu/ów, które zapisały się w dziejach naszej Marynarki Wojennej.

Ja nawet był bym za nadaniem nazw prezydentów, ale naszym przyszłym fregatom, jak już wybudują te Miecznik i Czaple, wtedy może powstaną te okręty.

Poza tym mamy bardzo piękną tradycję nadawania nazw okrętom i tego powinniśmy się trzymać, bo te nazwy są ponadczasowe, a nie związane z aktualną tendencją panującą w " obecnej piaskownicy".(- inaczej już mi się nie chce określać tego co się dzieje obecnie).

--
"Si vis pacem para bellum"

 
14-02-17 11:20  Odp: [Dyskusja]Modernizacja PMW czy likwidacja ?
SebastianGREEN 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 2
Galerie - 4
 

Pomysł z tą nazwą jest idiotyczny, mamy piękna tradycje nazw dla naszych okretow. A tak poza tym co zrobil wielkiego Lech Kaczyński dla Polski ? Nalezy mu sie to tak samo jak Tuskowi i innym naszym politykom którzy niszczą nasz biedny kraj.

--
Droga do sukcesu jest zawsze w budowie.

 
14-02-17 11:21  Odp: [Dyskusja]Modernizacja PMW czy likwidacja ?
Akra 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 5


 - 2

"Poza tym mamy bardzo piękną tradycję nadawania nazw okrętom i tego powinniśmy się trzymać, bo te nazwy są ponadczasowe, a nie związane z aktualną tendencją panującą w " obecnej piaskownicy"

NIC DODAĆ, NIC UJĄĆ. Zdecydowanie należy unikać nazw związanych z polityką, zwłaszcza w społeczeństwie tak podzielonym jak obecnie.

 
14-02-17 14:11  Odp: [Dyskusja]Modernizacja PMW czy likwidacja ?
Najger 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 7
Galerie - 5
 

Wracając jeszcze do tego "separatyzmu dzielnicowego" dotyczącego nazwy Ślązak, to chyba (tak mi się wydaje i tak czyniły inne marynarki wojenne) Polski okręt wojenny noszący nazwę regionu, który w/g co poniektórych "chce się od nas odłączyć" będzie właśnie dawał świadectwo, że ten region należy do Polski!
To zmiana nazwy by dawała dowód na "separatyzm", całkowite odwrócenie myślenia u tych co wymyślili ten argument.
Mi się nawet podobała nazwa Gawron, chociaż tego ptaka nie darze wielką sympatią, jak zmienili na Ślązak to od razu pomyślałem, że chodzi o nawiązanie do poprzednich Śązaków w naszej Marynarce Wojennej.
Oby to się okazał tylko żart z tymi nazwami.

--
"Si vis pacem para bellum"

 
14-02-17 15:51  Odp: [Dyskusja]Modernizacja PMW czy likwidacja ?
vwsmok 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 10


 - 2

Grupa: QWKAK

Trochę off, ale nie do końca: czy to, że statki i okręty mają imiona a nie nazwy jest już zupełnie nieaktualne?
Coraz rzadziej widać świadomość tego w tzw. mediach, ale i tu jak widzę nazwa okrętu "ne vadi" i to mnie akurat trochę zaskoczyło...

--
w budowie:
Oslabja 1:200 (Nawarin modyfikowany) ; Whippet; Nieuport
Galerie:
Citroen H czyli QWKAKowóz falisty || Renault-Mgiebrow || HMVS Cerberus (96%) || Dufaux C.2 || SPAD A.2 || Camel Karo || CWS T-1 ||
Luftwaffe - "bezswastycznie" || Fokker D.VII, 15 Eskadra Myśliwska, 1920 r. || Sopwith Camel, Otto Kissenberth, Jasta 23 || AEC Dorchester, Libia 1941 r.

 
14-02-17 16:19  Odp: [Dyskusja]Modernizacja PMW czy likwidacja ?
Agzaim Bar Tholo 



Na Forum:
Relacje z galerią - 22
Galerie - 4
 

Rzeczywiście, dawno nie słyszałem takiego zwrotu... zazwyczaj jest to jednak "nazwa" a nie "imię", np. w dokumentach czy zestawieniach zwłaszcza tabelarycznych.

--
imagination+extrapolation

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 28 z 83Strony:  <=  <-  26  27  28  29  30  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024