STATKI I OKRĘTY   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

Tematyka szkutnicza, marynistyczna, okręty, statki, historia, dokumentacja, linki do ciekawych stron itp...

Uwaga! W tym dziale NIE WPISUJEMY postow "kartonowych".



 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 3Strony:  <-  1  2  3  -> 
08-01-13 19:51  Odp: SMS Babenberg- pomoc
Modelman   

Tylko 60 lat. HEHHEHE

Bywa.
Niestety strony nie pamietam bo zupelnie przypadkiem na to trafilem i posciagalem poszczegolne arkusze. Mialem wtedy inny komp wiec nawet historii przegladania nie mam.

Ale moge ci sprubowac podeslac w malych plikach. A przy okazji szukam rysunkow konstrukcyjnuch do Bismarcka.

pozdr

 
09-01-13 09:17  Odp: SMS Babenberg- pomoc
Marek T   

Na zdjęciach nitów na kadłubie nie będzie widać - najwyżej krawędzie blach poszycia.

Nity były sklepane prawie na gładko z blachą, a potem szło na to kilka warstw farby. Kilka - bo jeszcze do lat 80tych normą było przed malowaniem doprowadzenie blachy do klasy czystości I, czyli mechaniczne (młotek, skrobak i szczotka) usunięcie rdzy i luźnych płatów farby. Farbę, która się trzymała zostawiano. Przez takie postępowanie warstwa farby robiła się coraz grubsza (mogła dochodzić nawet do 1 cm!) i skutecznie pokrywała nity.

 
09-01-13 09:34  Odp: SMS Babenberg- pomoc
KubaZ   

> Niestety strony nie pamietam bo zupelnie przypadkiem na to trafilem i posciagalem poszczegolne arkusze. Mialem wtedy inny komp wiec nawet historii przegladania nie mam.

Szkoda wielka - przekopuję Internet od jakiegoś czasu - konkretnie od chwili, gdy próby znalezienia możliwości kupienia tych planów nie powiodły się... Może ktoś wie, gdzie byłoby to możliwe? Przy okazji - gdzie można teraz kupić plany Prasky'ego (Viribus Unitis i Radetzky)?

> Ale moge ci sprubowac podeslac w malych plikach.

Będę bardzo wdzięczny - najlepiej prześlij te ściągnięte pliki - posklejam je sobie sam. Mail jest w danych profilu

> A przy okazji szukam rysunkow konstrukcyjnuch do Bismarcka.

Jeżeli chodzi Ci o rysunki stoczniowe, to niestety nie mam. Mam tylko to co pojawiło się w polskich monografiach. II WŚ mniej mnie interesuje.

> Na zdjęciach nitów na kadłubie nie będzie widać - najwyżej krawędzie blach poszycia.

Krawędzie też są prawie niewidoczne.

> Nity były sklepane prawie na gładko z blachą, a potem szło na to kilka warstw farby. Kilka - bo jeszcze do lat 80tych normą było przed malowaniem doprowadzenie blachy do klasy czystości I, czyli mechaniczne (młotek, skrobak i szczotka) usunięcie rdzy i luźnych płatów farby. Farbę, która się trzymała zostawiano. Przez takie postępowanie warstwa farby robiła się coraz grubsza (mogła dochodzić nawet do 1 cm!) i skutecznie pokrywała nity.

I tak to właśnie wygląda w tym przypadku (z wyjątkiem górnej powierzchni wież).

--

Post zmieniony (09-01-13 11:14)

 
09-01-13 12:15  Odp: SMS Babenberg- pomoc
Adrian(a-graph) 



Na Forum:
Galerie - 9
 

Plany Prasky'ego teoretycznie dostepne sa w Harhausie jesli pamietam ale od roku nie daje rady sie dogadac z nimi...podobno to sa bardzo leciwi panowie...sam Radetzkyego probuje kupic i lipa.....mam tylko monitora Maros.....

--
Royal Navy first !!!

 
09-01-13 12:50  Odp: SMS Babenberg- pomoc
KubaZ   

Adrian(a-graph) napisał:

> Plany Prasky'ego teoretycznie dostepne sa w Harhausie jesli pamietam ale od roku nie daje rady sie
> dogadac z nimi...podobno to sa bardzo leciwi panowie...sam Radetzkyego probuje kupic i lipa.....mam
> tylko monitora Maros.....

No to witaj w klubie Adrian. Też tłukłem głową w ścianę niemożności :(

Wysłałem zamówienie do themodeller@toegels.at (Robert A. Tögel ). Dostałem odpowiedź:

> Please let me time to make copies. In the next 4 weeks I will be not able - but after my absence I will send you a invoice and you can pay with PayPal

Po czterech ponagleniach wysyłanych po tym miesiącu w tygodniowych odstępach dałem spokój...

Gdyby udało Ci się dogadać, to daj znać.

Pozdrawiam,

Kuba

--

Post zmieniony (09-01-13 12:52)

 
09-01-13 13:08  Odp: SMS Babenberg- pomoc
MacGregor 



Na Forum:
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Adrian - szukasz Radetzkyego? Hm, to czemu się do mnie nie odezwiesz...

--
MacGregor

 
09-01-13 13:39  Odp: SMS Babenberg- pomoc
Adrian(a-graph) 



Na Forum:
Galerie - 9
 

.czemu sie nie odezwiesz...hmm...jak znam zycie masz w kawalkach A3....a ja nie lubie takich....no chyba ze maszw calosci....?....

--
Royal Navy first !!!

 
09-01-13 14:09  Odp: SMS Babenberg- pomoc
Modelman   

Ja mam juz wydrukowane i poskeljne i przekserowane w calosc w wersji papier

 
09-01-13 14:31  Odp: SMS Babenberg- pomoc
KubaZ   

Modelman napisał:

> Ale moge ci sprubowac podeslac w malych plikach
> Ja mam juz wydrukowane i poskeljne i przekserowane w calosc w wersji papier

Będziesz musiał na nowo skanować?

Pozdrawiam,

Kuba

 
09-01-13 22:41  Odp: SMS Babenberg- pomoc
Modelman   

Kuba Z

Nie sakanowalem nic

Wydrukowalem na kartkach a4 te sciagniete strony i poskeljalem w arkusze A1 a potem zeby bylo w calosci i nic si enie rozlecialo to przekserowalem i teram mam jaki pelne arkusze a nie skeljanki
Pozdr

Plany super a do tego trzeba dolozyc ksiazke o okretach tej klasy w cenie chyba 8 euro

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 3Strony:  <-  1  2  3  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024