STATKI I OKRĘTY   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

Tematyka szkutnicza, marynistyczna, okręty, statki, historia, dokumentacja, linki do ciekawych stron itp...

Uwaga! W tym dziale NIE WPISUJEMY postow "kartonowych".



 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok ze standardowym stronicowaniem  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1 
12-12-12 14:03  SMS Babenberg- pomoc
Modelman   

Witajcie.

Mam pytanie do znawców tematu. Czy kadłub okrętów klasy Habsburg( Arpad i Babenburg) były nitowane. Jest kilka zdjęc w internecie oraz książkach ale nie widać zbytnio nitów. Mam czeskie plany modelarskie w skali 1:100. Jak dla mnie bardzo fajne ale tez nie jest nic pokazane. Może ma ktoś coś wiecej.

Pozdr

Dzięki za wszelkie pomocne informacje.

 
12-12-12 15:18  Odp: SMS Babenberg- pomoc
Akra 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 5


 - 2

Z angielskiej Wiki o tych okrętach:

"The hulls for each ship were constructed from transverse and longitudinal steel frames, over which the outer hull plates were riveted."

"Kadłuby każdego z tych okrętów zostały zbudowane z poprzecznych i wzdłużnych stalowych wręg, na których NITOWANO płyty zewnętrzne kadłuba"

Pewnie znasz tę strony, ale na wszelki wypadek podaję. Jest tam parę fajnych fotek:

http://www.cityofart.net/bship/sms_habsburg.html

http://www.kuk-kriegsmarine.at/ Wejdź na SCHIFFE, potem na SCHLATCHSHIFFE i potem na HABSBURG BABENBERG ARPAD

Post zmieniony (12-12-12 15:40)

 
12-12-12 16:11  Odp: SMS Babenberg- pomoc
Modelman   

Dziekuję za info.

Tak znam obie strony. Nawet napisałem maila do jednej z osób z tej drugiej strony może ma jakieś zdjęcia.

pozdr

 
12-12-12 18:17  Odp: SMS Babenberg- pomoc
Witos   

W tamtych czasach nie spawano jeszcze kadłubów. Fotki są takiej sobie jakości, nitów może nie być widać.
Na zdjęciach pod ostrym kątem, może być widać coś jakby linie wzdłuż burt. Oprócz podziału blach to mogą być również rzędy nitów.

--

Post zmieniony (12-12-12 18:22)

 
13-12-12 11:02  Odp: SMS Babenberg- pomoc
Modelman   

Witam

Znalazłem taką oto książkę.
Schlachtschiffe Österreich-Ungarns: Die Habsburg-Klasse: Habsburg, Arpad und Babenberg in zeitgenössischen Dokumenten
Może ktoś ma ją w wersji elektronicznej.


--

 
13-12-12 13:49  Odp: SMS Babenberg- pomoc
Witos   

<http://www.amazon.de/Schlachtschiffe-Österreich-Ungarns-Habsburg-Klasse-zeitgenössischen-Dokumenten/dp/3708300157>
9,80 Euro plus przesyłka. To nie majątek.

--
Witos.

 
13-12-12 13:57  Odp: SMS Babenberg- pomoc
Witos   

Albo tu...
http://www.nwv.at/marine/235_schlachtschiffe_oesterreich-ungarns_die_habsburg-klasse

--
Witos.

 
08-01-13 15:27  Odp: SMS Babenberg- pomoc
KubaZ   

Mam tę książkę w oryginale i polecam - rzeczywiście warto ja kupić ponieważ zawiera chyba wszystkie dostępne zdjęcia tej trójki pancerników. Zerknę dzisiaj na zdjęcia pod kątem tych nitów.

> Mam czeskie plany modelarskie w skali 1:100. Jak dla mnie bardzo fajne ale tez nie jest nic pokazane.

Szukam tych planów (Stanislava Supika o ile się nie mylę). Jak je zdobyłeś?

 
08-01-13 18:09  Odp: SMS Babenberg- pomoc
Modelman   

WItaj

Planuje zakup tej ksiazki.

Plany do sciagniecia z rosyjskiej strony. okolo 60 stron a4 niestety potem do posklejania.
ja juz poskladalem i odbilem. Wtedy wychodzi 6 arkuszy 1a plus kilka a4 lodzi.
pozdr
dzieki za odpowiedz

 
08-01-13 19:43  Odp: SMS Babenberg- pomoc
KubaZ   

Właśnie przejrzałem wszystkie zdjęcia. Na kadłubach nie widać nitów - nawet w zbliżeniach dziobu i rufy. Jedynie na wieży w widoku z góry widać nity a i to tylko na jednym zdjęciu. Spóźniliśmy się 60 lat - mój pradziadek służył na Habsburgu i byłby bezcennym źródłem informacji :)

> Plany do sciagniecia z rosyjskiej strony

Jakieś słowo kluczowe? Albo bliższa wskazówka...

 
08-01-13 19:51  Odp: SMS Babenberg- pomoc
Modelman   

Tylko 60 lat. HEHHEHE

Bywa.
Niestety strony nie pamietam bo zupelnie przypadkiem na to trafilem i posciagalem poszczegolne arkusze. Mialem wtedy inny komp wiec nawet historii przegladania nie mam.

Ale moge ci sprubowac podeslac w malych plikach. A przy okazji szukam rysunkow konstrukcyjnuch do Bismarcka.

pozdr

 
09-01-13 09:17  Odp: SMS Babenberg- pomoc
Marek T   

Na zdjęciach nitów na kadłubie nie będzie widać - najwyżej krawędzie blach poszycia.

Nity były sklepane prawie na gładko z blachą, a potem szło na to kilka warstw farby. Kilka - bo jeszcze do lat 80tych normą było przed malowaniem doprowadzenie blachy do klasy czystości I, czyli mechaniczne (młotek, skrobak i szczotka) usunięcie rdzy i luźnych płatów farby. Farbę, która się trzymała zostawiano. Przez takie postępowanie warstwa farby robiła się coraz grubsza (mogła dochodzić nawet do 1 cm!) i skutecznie pokrywała nity.

 
09-01-13 09:34  Odp: SMS Babenberg- pomoc
KubaZ   

> Niestety strony nie pamietam bo zupelnie przypadkiem na to trafilem i posciagalem poszczegolne arkusze. Mialem wtedy inny komp wiec nawet historii przegladania nie mam.

Szkoda wielka - przekopuję Internet od jakiegoś czasu - konkretnie od chwili, gdy próby znalezienia możliwości kupienia tych planów nie powiodły się... Może ktoś wie, gdzie byłoby to możliwe? Przy okazji - gdzie można teraz kupić plany Prasky'ego (Viribus Unitis i Radetzky)?

> Ale moge ci sprubowac podeslac w malych plikach.

Będę bardzo wdzięczny - najlepiej prześlij te ściągnięte pliki - posklejam je sobie sam. Mail jest w danych profilu

> A przy okazji szukam rysunkow konstrukcyjnuch do Bismarcka.

Jeżeli chodzi Ci o rysunki stoczniowe, to niestety nie mam. Mam tylko to co pojawiło się w polskich monografiach. II WŚ mniej mnie interesuje.

> Na zdjęciach nitów na kadłubie nie będzie widać - najwyżej krawędzie blach poszycia.

Krawędzie też są prawie niewidoczne.

> Nity były sklepane prawie na gładko z blachą, a potem szło na to kilka warstw farby. Kilka - bo jeszcze do lat 80tych normą było przed malowaniem doprowadzenie blachy do klasy czystości I, czyli mechaniczne (młotek, skrobak i szczotka) usunięcie rdzy i luźnych płatów farby. Farbę, która się trzymała zostawiano. Przez takie postępowanie warstwa farby robiła się coraz grubsza (mogła dochodzić nawet do 1 cm!) i skutecznie pokrywała nity.

I tak to właśnie wygląda w tym przypadku (z wyjątkiem górnej powierzchni wież).

--

Post zmieniony (09-01-13 11:14)

 
09-01-13 12:15  Odp: SMS Babenberg- pomoc
Adrian(a-graph) 



Na Forum:
Galerie - 9
 

Plany Prasky'ego teoretycznie dostepne sa w Harhausie jesli pamietam ale od roku nie daje rady sie dogadac z nimi...podobno to sa bardzo leciwi panowie...sam Radetzkyego probuje kupic i lipa.....mam tylko monitora Maros.....

--
Royal Navy first !!!

 
09-01-13 12:50  Odp: SMS Babenberg- pomoc
KubaZ   

Adrian(a-graph) napisał:

> Plany Prasky'ego teoretycznie dostepne sa w Harhausie jesli pamietam ale od roku nie daje rady sie
> dogadac z nimi...podobno to sa bardzo leciwi panowie...sam Radetzkyego probuje kupic i lipa.....mam
> tylko monitora Maros.....

No to witaj w klubie Adrian. Też tłukłem głową w ścianę niemożności :(

Wysłałem zamówienie do themodeller@toegels.at (Robert A. Tögel ). Dostałem odpowiedź:

> Please let me time to make copies. In the next 4 weeks I will be not able - but after my absence I will send you a invoice and you can pay with PayPal

Po czterech ponagleniach wysyłanych po tym miesiącu w tygodniowych odstępach dałem spokój...

Gdyby udało Ci się dogadać, to daj znać.

Pozdrawiam,

Kuba

--

Post zmieniony (09-01-13 12:52)

 
09-01-13 13:08  Odp: SMS Babenberg- pomoc
MacGregor 



Na Forum:
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Adrian - szukasz Radetzkyego? Hm, to czemu się do mnie nie odezwiesz...

--
MacGregor

 
09-01-13 13:39  Odp: SMS Babenberg- pomoc
Adrian(a-graph) 



Na Forum:
Galerie - 9
 

.czemu sie nie odezwiesz...hmm...jak znam zycie masz w kawalkach A3....a ja nie lubie takich....no chyba ze maszw calosci....?....

--
Royal Navy first !!!

 
09-01-13 14:09  Odp: SMS Babenberg- pomoc
Modelman   

Ja mam juz wydrukowane i poskeljne i przekserowane w calosc w wersji papier

 
09-01-13 14:31  Odp: SMS Babenberg- pomoc
KubaZ   

Modelman napisał:

> Ale moge ci sprubowac podeslac w malych plikach
> Ja mam juz wydrukowane i poskeljne i przekserowane w calosc w wersji papier

Będziesz musiał na nowo skanować?

Pozdrawiam,

Kuba

 
09-01-13 22:41  Odp: SMS Babenberg- pomoc
Modelman   

Kuba Z

Nie sakanowalem nic

Wydrukowalem na kartkach a4 te sciagniete strony i poskeljalem w arkusze A1 a potem zeby bylo w calosci i nic si enie rozlecialo to przekserowalem i teram mam jaki pelne arkusze a nie skeljanki
Pozdr

Plany super a do tego trzeba dolozyc ksiazke o okretach tej klasy w cenie chyba 8 euro

 
10-01-13 10:56  Odp: SMS Babenberg- pomoc
MacGregor 



Na Forum:
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

> hmm...jak znam zycie masz w kawalkach A3....a ja nie lubie takich....no chyba ze maszw calosci....?....

Hm, to ja już się nie odzywam...

--
MacGregor

 
16-01-13 12:38  Odp: SMS Babenberg- pomoc
Modelman   

Witam

Juz mam plany w wersji elektronicznej posklejane w calosc.
Mozna teraz drukowac i skalowac dowoli.

pozdr

 
16-01-13 21:56  Odp: SMS Babenberg- pomoc
Modelman   

A moze ktos chce sie wymienic na plany podbnego okretu typu Viribus unitis, szenst istvan albo radetzky

pozdr

 
17-01-13 15:55  Odp: SMS Babenberg- pomoc
KubaZ   

Adrian(a-graph) napisał:

> Plany Prasky'ego teoretycznie dostepne sa w Harhausie jesli pamietam ale od roku nie daje rady sie
> dogadac z nimi...podobno to sa bardzo leciwi panowie...sam Radetzkyego probuje kupic i lipa.....mam
> tylko monitora Maros.....

Dzisiaj zauważyłem, że plany Prasky'ego są na Nostalgia Navy:

http://www.nostalgianavy.com/english1.htm#News!

Wysłałem maila do p. Petera Kovacs'a. Poprzednim razem, gdy kupowałem u Niego plany kontakt był super. Dam zanć jak będzie tym razem...

Pozdrawiam

--

 
17-01-13 19:24  Odp: SMS Babenberg- pomoc
Adrian(a-graph) 



Na Forum:
Galerie - 9
 

Petera tez probowalem ale to wlasnie do niego jest ta wiadomosc i on sam tez nie dal rady wydziargac zadnych planow....takze Kuba...trzeba walczyc dalej

--
Royal Navy first !!!

 
21-01-13 12:39  Odp: SMS Babenberg- pomoc
KubaZ   

Peter zaproponowal mi miedzy innymi cos takiego:

-I will be participate on GoModell 2013 in Wienna on 9-10 March. I think I can buy this plan on that time and I can send you it.

Na razie badam jego pozostale sugestie, ale gdy wszystko zawiedzie skorzystam zapewne z Jego uprzejmosci konczac w ten sposob walke.

Inna opcja, to wybranie sie do Wiednia w tym czasie. Od dawna chce zobaczyc slynny polprzekrojowy model Viribus Unitis w tamtejszym muzeum...

 
09-09-17 09:47  Odp: SMS Babenberg- pomoc
ChrissBis 

Na Forum:
Relacje w toku - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Hej

Czy coś się zmieniło? Pojawiły się nowe plany, ksiązki. Też mam te plany i ksiązkę.

pozdr

--
Sklejacz

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1Strony:  1 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024