STATKI I OKRĘTY   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

Tematyka szkutnicza, marynistyczna, okręty, statki, historia, dokumentacja, linki do ciekawych stron itp...

Uwaga! W tym dziale NIE WPISUJEMY postow "kartonowych".



 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 5Strony:  <-  1  2  3  4  5  ->  => 
23-10-12 10:56  Odp: Nasza "Biała Flota"
Ryszard 



Na Forum:
Relacje w toku - 20
Galerie - 33


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 9

A ja znalazłem zdj. parostatków żeglugi wiślanej zbud. na przełomie XIX/XX w. Po uporządkowaniu je zamieszczę

 
23-10-12 13:03  Odp: Nasza "Biała Flota"
Max 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1
 

Wzięło mnie z tą Białą Flotą i dodam jeszcze to co znalazłem.
m/s Aldona

s/s Aleksandra

Trochę inne niż te które już pokazałeś - Gdańsk i Gdynia.

2xJadwiga , Wanda i Olimpia

Oraz Mazowsze , Ewa , Joanna , Grażyna i Panna Wodna.


--
Pozdrawiam-Max - Marek

W budowie - Fuchu Maru skala 1/200
Gotowe -USS Michael Monsoor , JMSDF Hyuga

 
23-10-12 13:22  Odp: Nasza "Biała Flota"
Ryszard 



Na Forum:
Relacje w toku - 20
Galerie - 33


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 9

Piękna sprawa. Ciekaw jestem jak w letnich strojach wyglądali pasażerowie gdy z tych wspaniałych parowców dym buchał z komina. "Aleksandra" - o takiej nie słyszałem. A z żeglugi "szuwarowo-bagiennej" /śródlądowej pasażerskiej/ jest całe multum fotek przeróżnych "pchełek rzecznych" ale wyszukuję tylko te większe parostatki i z dawnych czasów.
"Olimpia" była polskiej budowy /1938 r - tender minowy/. Niemcy dokończyli budowy, a "Panna Wodna" jaka dziobnica, ex-trałowiec Kriegsmarine.

 
23-10-12 13:23  Odp: Nasza "Biała Flota"
AC   

Ależ urokliwe te stateczki, szczególnie te dymiące.

--

 
23-10-12 13:55  Odp: Nasza "Biała Flota"
Ryszard 



Na Forum:
Relacje w toku - 20
Galerie - 33


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 9

Włąśnie tak pomyślałem zaczynając od "pasażerów" - pora przypomnieć te stateczki gdy wokoło same "Bismarcki', czy tez inne "KIng George".
Taka parogodzinna podróż "morska" dla niektórych była przeżyciem, które głęboko zapadło w pamięć. A gdy puścimy wodze fantazji ......stateczek przybija do mola, panie w jedwabiach, panowie w panamach, słychać już walce grane przez orkiestrę promenadową a szampan się mrozi...

 
23-10-12 14:14  Odp: Nasza
marek1 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 13
Galerie - 5


 - 14

może był w Gdańsku?,inne bywały


Witam,tu są też linki z mojej relacji Krakusa,>znalazłem Port Czerniakowski z maja 1936 przepięknej urody samo zdjęcie i ilość statków w jednym miejscu tak ładnie pokazanych, prawie na końcu postu http://www.werttrew.fora.pl/ciekawostki-z-i-o-warszawie,82/zegluga-parowa-na-wisle,3543-60.html tu samo zdjęcie.niestety znikło bezpośrednio tu nowy link<view-source:http://img.audiovis.nac.gov.pl/PIC/PIC_1-G-4438.jpg

-- http://pl.wikipedia.org/wiki/Statek_wi%C5%9Blany link do spisu statków i armatorów.

Post zmieniony (23-10-12 14:56)

 
23-10-12 14:31  Odp: Nasza "Biała Flota"
Ryszard 



Na Forum:
Relacje w toku - 20
Galerie - 33


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 9

Tak, znam te strony i zdjęcia. A "Krakus" może rzeczywiście zawitał do Gdańska, kto to wie, trzeba poszukać.

 
23-10-12 16:41  Odp: Nasza "Biała Flota"
Janisz 

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Fajne naprawde fajne...... kiedys dawno temu plywalem na Mazurach na tamtejszych "patelniach" .... najlepsze wakacje w zyciu pomimo ze bylem tam jednak w pracy...

Ryszard czytajac to "......stateczek przybija do mola, panie w jedwabiach, panowie w panamach, słychać już walce grane przez orkiestrę promenadową a szampan się mrozi..." przypomniala mi sie pewna opowiastka z WSM-ki...jesli moge?

Koles nawijal mi jak to mieli wyklady z kpt.Gawlowiczem a ten im snul rozne opowiesci o astronawigacji min.
"Panowie studenci wyobrazcie sobie okres miedzywojenny ,srodek Atlantyku polski transatlantyk plynacy sobie w sloneczny dzien godzina popoludniowa i nagle z mostku wychodzi mlody przystojny umundurowany drugi oficer ,w jednej rece trzyma sekstant (oczywiscie nic tam o tej porze nie zmierzy) w drugiej rece trzyma kieliszek z szampanem, podchodzi powoli do relingu i zaczyna tam swirowac pawiana z tym sekstantem..... i Panowie nie ma na statku kobiety ktora by nie przeszla obok i nie zapytala - przepraszam a co pan robi ?" ...... ;-) ... no tak to dziala ;-)

pozdro

--
Janisz
---------------------
Verbum nobile debet esse stabile. (łac.)

Przysłowie staropolskie: Słowa honoru należy dotrzymywać.

 
23-10-12 17:14  Odp: Nasza "Biała Flota"
Ryszard 



Na Forum:
Relacje w toku - 20
Galerie - 33


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 9

"--- no tak to działa". Ciekawe objaśnienie sekstantu. /to żart oczywiście/. W takim klimacie są utrzymane książki K.O.Borchardta.

 
28-10-12 19:15  Odp: Nasza
Ryszard 



Na Forum:
Relacje w toku - 20
Galerie - 33


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 9

Kilka dodatkowych fotek do kolekcji. Stateczki eksploatowane w latach 60-tych XX w. Ss /?/"Norbert Barlicki" pływał po Zalewie Wiślanym.

Pozostałe - nierozpoznane, niżej dwa zdj. tej samej jednostki

i jeszcze jeden /wypływa ze Świnoujścia?/

Za "Barlickim" zacumowany chyba ten widoczny na dwóch zdjęciach.

Post zmieniony (28-10-12 19:18)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 5Strony:  <-  1  2  3  4  5  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024