STATKI I OKRĘTY   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

Tematyka szkutnicza, marynistyczna, okręty, statki, historia, dokumentacja, linki do ciekawych stron itp...

Uwaga! W tym dziale NIE WPISUJEMY postow "kartonowych".



 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 
05-10-12 21:01  [poszukuję] Malowanie okrętów PMW od lat 50-tych
Jakub 

Na Forum:
Relacje w toku - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 7
 

Generalnie chodzi mi o informacje na temat : jakie kolory farb do czego były używane .Czy istnieją jakieś dokumenty pisane na ten temat ( wytyczne, schematy malowania)?

 
06-10-12 06:55  Odp: [poszukuję] Malowanie okrętów PMW od lat 50-tych
ArturN   

Zacytuje pewnego pana bosmana z naszej marynarki. Malowało się tym co się miało i jak się wymieszało tak było. I na ile starczyło odcienia szarej farby na tyle było i chyba miał racje bo często się zdarzało że nadbudówki były w innym odcieniu niż kadłub a nawet jedna nadbudówka potrafiła się różnic od drugiej.

--
Szkutnicze RC

 
06-10-12 11:10  Odp: [poszukuję] Malowanie okrętów PMW od lat 50-tych
Agzaim Bar Tholo 



Na Forum:
Relacje z galerią - 22
Galerie - 4
 

Schemat malowania wciąż jest ten sam: pół kubła farby czarnej, pół kubła farby białej, wymieszane dokładnie.

Możesz wierzyć, lub nie :)

--
imagination+extrapolation

 
06-10-12 11:33  Odp: [poszukuję] Malowanie okrętów PMW od lat 50-tych
Marek T   

Schemat malowania wciąż jest ten sam: pół kubła farby czarnej, pół kubła farby białej, wymieszane dokładnie.
Przy takich proporcjach farba nadal będzie czarna.

Malowanie okrętów MW PRL było określone instrukcją. Mam chyba zapisany jej numer/tytuł, ale ciężko mi go znaleźć.
Jak znajdę, to podam.

Zastanawia mnie co innego. Jedne okręty były malowane farbą szarą jasną, a inne - szarą ciemną. Często były to jednostki bliźniacze, pływające w jednym zespole, działające na jednym akwenie. Nie sądzę, żeby była to kwestia przypadku.

--

 
06-10-12 12:07  Odp: [poszukuję] Malowanie okrętów PMW od lat 50-tych
Agzaim Bar Tholo 



Na Forum:
Relacje z galerią - 22
Galerie - 4
 

Słuszna uwaga z tym mieszaniem. Proporcje powinny być inne :)

Różne odcienie bliźniaczych jednostek też mnie zastanawiały. Widziałem raz dwa okręty pr. 1241: jeden szary, drugi niemal grafitowy. Brak białej farby, czy instrukcja?

--
imagination+extrapolation

 
06-10-12 16:33  Odp: [poszukuję] Malowanie okrętów PMW od lat 50-tych
Gdaś 

 

Witam
Nie wiem jak bylo dawniej , ale dziś standardowo powinna być stosowana RAL 7000 , ale jak to Artur napisał to jest fakt , co w hurtowni to na okręcie , np jeden z okrętów transportowo minowych ma boki wnętrza przedziału ładunkowego w kolorze ciemnoszarym , a czemu tak? jak się dowiedziałem to zły numer podali przy zamówieniu farby , i tym sposobem wyszło nawet fajne malowanie http://imageshack.us/a/img210/5046/desantowiec.jpg

--
uszanowanko gdaś

 
06-10-12 16:50  Odp: [poszukuję] Malowanie okrętów PMW od lat 50-tych
goral_44 

 

a potem za 100 lat biedni modelarze będą się zastanawiali dlaczego był kolor inny niż standartowy.
Pewnie w IJN bylo tak samo,
zamowili ciemnoszary a powinni niebieskoszary a my dziś główkujemy
czy kolor nadbudówek i dna jest odpowiedni a może mniej czerwony czy mniej różowy.

Koszmar, ale w tym moze być odrobina prawdy

Pozdrawiam.

Waldek

Post zmieniony (06-10-12 16:54)

 
06-10-12 17:22  Odp: [poszukuję] Malowanie okrętów PMW od lat 50-tych
Agzaim Bar Tholo 



Na Forum:
Relacje z galerią - 22
Galerie - 4
 

Właśnie, mili panowie. Ale raczej nie modelarze, a teoretycy modelarstwa śledczego, których.... ekhm.. ******.

Wrzucam kolejny przykład z naszego podwórka:




Na tym foto, okręt pomalowany jest trzema (!) różnymi odcieniami farby, z czego wszystko na górnym pokładzie to oryginalny amerykański haze grey.

--

Post zmieniony (06-10-12 17:23)

 
06-10-12 18:08  Odp: [poszukuję] Malowanie okrętów PMW od lat 50-tych
rafalski   

z tego co wiem jeśli chodzi o okręty IJN to w zależności od arsenału były różne odcienie farb... a dlaczego to już nie wiem :P

 
07-10-12 09:57  Odp: [poszukuję] Malowanie okrętów PMW od lat 50-tych
Jakub 

Na Forum:
Relacje w toku - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 7
 

Hmm..... wrzuciłem w google hasło: RAL 7000 wyświetliłem grafikę i....... zresztą sprawdźcie sobie sami ..co producent to kolor inny a niby RAL 7000 ...no to już przestaję się dziwić że każdy okręt malowany tym kolorem może mieć inny odcień szarości :D

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024