STATKI I OKRĘTY   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

Tematyka szkutnicza, marynistyczna, okręty, statki, historia, dokumentacja, linki do ciekawych stron itp...

Uwaga! W tym dziale NIE WPISUJEMY postow "kartonowych".



 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 2Strony:  <-  1  2 
15-09-12 19:41  Odp: [recenzja - link] HMS Naiad, GPM, 1/200
Marek T   

... krążownik przeciwlotniczy będący skrzyżowaniem projektu FIJI i DIDO.

Nie, nie, nie.
ULISSES to było coś pośredniego między DIDO i ROYALIST. MacLean wyraźnie o tym pisze: ... the Ulysses was a light cruiser. She was the only one of her kind, a 5,500 ton modification of the famous Dido type, a forerunner of the Black Prince class ....
Dość obszerna dyskusja (z ilustracjami) na ten temar jest tu: http://tsushima.su/forums/viewtopic.php?id=3108

 
15-09-12 19:50  Odp: [recenzja - link] HMS Naiad, GPM, 1/200
MacGregor 



Na Forum:
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Marku drogi, masz w 100% rację - ja zaznaczyłem, że jak dotąd nigdy tej książki nie przeczytałem (wstydzę się), stąd moje nawiązanie do tego planiku z Warshipa - do okrętu, który nie istniał, choć mógłby wyglądać niesłychanie ciekawie

Pozdrawiam!

--
MacGregor

 
16-09-12 09:01  Odp: [recenzja - link] HMS Naiad, GPM, 1/200
Marek T   

No cóż - ja zaczynałem od "Okrutnego morza" i od ULYSSESA. Pertek przyszedł później.

 
16-09-12 19:59  Odp: [recenzja - link] HMS Naiad, GPM, 1/200
MacGregor 



Na Forum:
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

ULYSSES dawany był w MORZU w latach okrutnie dawnych, ale nigdy nie udało mi się skompletować wszystkoch odcinków. Później jakoś tak wyszło, że omijała mnie ta książka. "Okrutne Morze" owszem, ale Pertek wcześniej :-)

Tak czy inaczej wiamodo, że MacLean miał na myśli okręt typu Improved-Dido pisząc o ULYSSESie. Ciekawe w jakim kamuflażu? :-)

--
MacGregor

 
16-09-12 21:03  Odp: [recenzja - link] HMS Naiad, GPM, 1/200
Marek T   

Najpewniej jakaś odmiana "Western Approaches" = biało-niebieski.
Albo "Admiralty Light Disruptive".

 
19-09-12 10:18  Odp: [recenzja - link] HMS Naiad, GPM, 1/200
THEO 

Na Forum:
Relacje w toku - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Grzegorzu, a napisz Ty do mnie na mejla, masz ode mnie skromniutki prezent w postaci tej fajnej ksiązeczki... No, bo do Szczecina to Ty nie dojedziesz.....

 
19-09-12 14:44  Odp: [recenzja - link] HMS Naiad, GPM, 1/200
MacGregor 



Na Forum:
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

A dzięki piękne - mejla napisałem :-)
Pozdrawiam!

--
MacGregor

 
28-09-12 14:30  Odp: [recenzja - link] HMS Naiad, GPM, 1/200
MacGregor 



Na Forum:
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Bardzo dziękuję THEO za prezencik w postaci książeczki MacLeana! No to nadrabiam zaległości i czytam ULYSSESA :-)

--
MacGregor

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 2Strony:  <-  1  2 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024