STATKI I OKRĘTY   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

Tematyka szkutnicza, marynistyczna, okręty, statki, historia, dokumentacja, linki do ciekawych stron itp...

Uwaga! W tym dziale NIE WPISUJEMY postow "kartonowych".



 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 
23-12-11 12:18  [pytanie] reling a wyrzutnie torpedowe
Piotr D. 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 4
Galerie - 22


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 6


 - 4

Cześć
Od pewnego czasu męczy kwestia współistnienia relingu oraz wyrzutni torpedowych;-)
Na wielu okrętach wyrzutnie torpedowe były umieszczone na wysokości relingu. Wystrzelona torpeda z pewnością zniszczyłaby taki reling. W związku z tym mam pytanie. Co działo się z relingiem gdy trzeba było wystrzelić torpedę? Był ręcznie demontowany przez załogę, czy może odchylał się na jakiś zawiasach?

--
pozdrawiam
Piotr


 
23-12-11 12:41  Odp: [pytanie] reling a wyrzutnie torpedowe
Adrian(a-graph) 



Na Forum:
Galerie - 9
 

demontowany albo skladany i kladziony na poklad..czasem widac specjalne zawiasy na dole slupkow na dobrych zdjeciach......a czasem wyrzutnie byly na takiejwysokosci ze toredy wychodzily znacznie ponad relingiem ...

--
Royal Navy first !!!

 
23-12-11 12:57  Odp: [pytanie] reling a wyrzutnie torpedowe
Piotr D. 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 4
Galerie - 22


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 6


 - 4

Czasami też w ogóle nie było relingu, jeśli wyrzutnie były położone blisko burt (np na krążownikach). Mi chodziło o sytuacje, kiedy na drodze torped jednak stoi reling. Kleję właśnie Podhalanina, chciałem go zrobić z wyrzutniami przygotowanymi do "strzału", i właśnie reling mi przeszkadza. Czyli śmiało mogę przeszkadzający kawałek relingu usunąć.

--
pozdrawiam
Piotr


 
23-12-11 13:07  Odp: [pytanie] reling a wyrzutnie torpedowe
marek1 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 13
Galerie - 5


 - 14

Witam, na Błyskawicy i Gromie wyglądało to tak,pozdrawiam marek



--
W budowie | R17 Halny Błyskawica 44 | IJN Hiei

Ostatni obiekt westchnieńWarspite] Modele pozaregulaminoweŻaglowce
Garland

Trałowceproj 254
Ostatnie moje zabawy starym 'RC"Prdro Gual

R/G Kuter Elko 80 I Statek Ewa I Czołg T55A I Statek Ratowniczy R 27 Cyklon I Schnellboot S132 WAK I Ścigacz S2 I ORP Dragon i ORP Dzik I ORP Grom 1940 I kuter Vosper 72 I ORP Garland

 
23-12-11 18:56  Odp: [pytanie] reling a wyrzutnie torpedowe
SZKUTNIK 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
 

Ahoj!
na torpedach za bardzo się nie znam, ale na współczesnych statkach w niektórych miejscach (np przy łodzi ratowniczej, tratwach pneumatycznych itp) reling wykonany jest z łańcucha, który się zdejmuje gdy jest taka potrzeba. Czasami w takich miejscach reling wykonany jest ze zwykłej linki stalówki zakończonej ściągaczem.

--
Pozdrawiam SZKUTNIK
szkutnik-model@wp.pl
Tel. 728 103 661

 
24-12-11 07:01  Odp: [pytanie] reling a wyrzutnie torpedowe
czesław.g 

 

Jeśli mogę doradzić to tak po prawdzie to jaki typ relingu jest stosowany to został on rozwiązany przez konstruktora danego okrętu który jest budowany .
Niestety nie może być tak że rozwiązanie zastosowane na innym typie okrętu jest takie same na drugim typie okrętu i to innego państwa .
Chodzi mi oto że nie można poprawiać jakiś elementów na siłę , warto poszukać w literaturze , zdjęcia z danego okresu kiedy istniała jednostka .

--
czesław.g

 
25-12-11 21:49  Odp: [pytanie] reling a wyrzutnie torpedowe
Sven 

Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 2
Galerie - 6


 - 3

Na niszczycielach amerykańskich z 2 wś. wyglądało to np. tak:

http://images.google.com/hosted/life/f?imgurl=02ec4622d7a75f32

--
Sven

HMS Ark Royal

 
26-12-11 09:44  Odp: [pytanie] reling a wyrzutnie torpedowe
Piotr D. 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 4
Galerie - 22


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 6


 - 4

Czesław, większość zdjęć naszych torpedowców jest tak kiepskiej jakości, że niekiedy trudno dostrzec czy reling był 2 czy 3 rzędowy. Nie wspominając już o zbliżeniu na reling w okolicy wyrzutni torpedowych. Dlatego chciałem wiedzieć jak to wyglądało na innych okrętach i zastosować podobne rozwiązanie w Podhalaninie. A czy będzie zgodne z rzeczywistością czy nie, raczej nikt mi nie udowodni;-)

--
pozdrawiam
Piotr


 
26-12-11 15:45  Odp: [pytanie] reling a wyrzutnie torpedowe
czesław.g 

 

Masz całkowitą rację ,ale ktoś na pewno się znajdzie co zna się na temacie i wtedy da ci popalić , ( przykład Orła w 3D -Okręty )
A jeśli chodzi o Podhalanina to musisz poprosić kogoś z forum kto ma literaturę na temat torpedowców Niemiec Kajzerowskich na pewno ci ktoś pomorze ja niestety mam mało materiałów na ten temat

--
czesław.g

 
27-12-11 08:34  Odp: [pytanie] reling a wyrzutnie torpedowe
Witos   

Znalazłem kiedyś taką fotkę Podhalanina:


Taki reling był na dziobie, na śródokręciu może też, ale przy wyrzutni torpedowej była inna sytuacja.
Poniżej rzut śródokręcia A-86, ale myślę, że spokojnie można go zastosować do A-80.


Tu masz fotkę torpedowca V-43, również znalezioną w internecie:


--

Post zmieniony (27-12-11 09:13)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024