STATKI I OKRĘTY   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

Tematyka szkutnicza, marynistyczna, okręty, statki, historia, dokumentacja, linki do ciekawych stron itp...

Uwaga! W tym dziale NIE WPISUJEMY postow "kartonowych".



 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 4Strony:  1  2  3  4  ->  => 
23-04-11 11:44  [zapowiedź] 11 Numer Specjalny MODELARSTWA OKRĘTOWEGO
syjek 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 2
 

Witajcie

Jedenasty Numer Specjalny czasopisma "MODELARSTWO OKRĘTOWE" ukaże się ok. 14 maja 2011 r.



Będzie on zawierał:

Plany modelarskie w skali 1:100 i model kartonowy w skali 1:200 polskiego okrętu podwodnego ORP "JASTRZĄB" ex-USS S-25. Autorem planów jest Czesław Greszkiewicz, zaś modelu Bartek Miazga.



Plany modelarskie w skali 1:36 współczesnego holownika "SD EILEEN". Holownik ten zbudowany został przez stocznię Damen Gdynia dla brytyjskiego armatora Serco, zapewniającego obsługę okrętów i baz Royal Navy. Jest to pierwszy z trzech arkuszy planów, których autorem jest Krzysztof Gdański (debiut w MO).



- Relacja z budowy wielkiej dioramy w skali 1:700 portu i doków w Liverpooolu z roku 1943 po przybyciu konwoju SC 123. Diorama zbudowana została przez niemieckich modelarzy z grupy German Gamblers. Szcególnie polecam!

- HMS "Speedy" w 3D. Kontynuacja opracowania planów z poprzedniego Nr. Spec. dotyczących brytyjskiego kutra z 1828 roku. Pierwszy wydany w Polsce kompletny model 3D okrętu żaglowego.



- Amerykańskie ciężkie krążowniki typu "New Orleans" - malowania i modele. Trzecia część monografii autorstwa Grzegorza Nowaka. Znajdziemy w niej dokładny opis, planiki w skali 1:700 i malowania dwóch ostatnich okrętów tego typu.

- Relacja z Targów w Norymberdze 2010.


Zapraszamy do lektury.

--

Post zmieniony (23-04-11 11:46)

 
23-04-11 14:45  Odp: [zapowiedź] 11 Numer Specjalny MODELARSTWA OKRĘTOWEGO
SZKUTNIK 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
 

Ahoj!

Skala 1:36 - Troszkę dziwna skala jak na współczesny holownik. Rozumiem, że przy takiej skali rozrysowano również w planach dokładnie wnętrze nadbudówki.

HMS "Speedy" - pierwszy wydany w Polsce okręt żaglowy w 3D. BRAVO. BRAVO. BRAVO.
Mam nadzieję, że nie zabraknie zdjęć HMS "Speedy" pod żaglami, jak na okręt żaglowy przystało ;).

--
Pozdrawiam SZKUTNIK
szkutnik-model@wp.pl
Tel. 728 103 661

 
23-04-11 14:58  Odp: [zapowiedź] 11 Numer Specjalny MODELARSTWA OKRĘTOWEGO
Jasiek 

Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 9
Galerie - 2
 

Ze względu na "Jastrzębia" pozycja obowiązkowa.

--
Pozdrawiam!

 
24-04-11 22:20  Odp: [zapowiedź] 11 Numer Specjalny MODELARSTWA OKRĘTOWEGO
vansen 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

W mojej stoczni też już czeka pochylnia na "Jastrzębia" :)

--

 
26-04-11 09:06  Odp: [zapowiedź] 11 Numer Specjalny MODELARSTWA OKRĘTOWEGO
orkan   

Już myslałem ,że po wodzie to tylko te z działami pływają .Wreszcie coś nowego ; ogromny plus dla autora i MO . Ten numer jest już mój !!!!!

 
26-04-11 15:38  Odp: [zapowiedź] 11 Numer Specjalny MODELARSTWA OKRĘTOWEGO
syjek 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 2
 

SZKUTNIK: Rendery Speedy będą pokazywac jednostkę bez ożaglowania. I to nie z lenistwa grafika, ale z czytelności "zdjęć". Więcej szczegółów bedzie widać bez żagli, które skutecznie przesłaniałyby cały widok pokładu. Za to postaramy się dać detale żaglowca osobno, niejako "wyjęte" z niego.

--
Pozdrawiam
Sylwek

KONCERN modelarski MO ;-)
Speedway Fan ORZEŁ ŁÓDŹ

 
26-04-11 16:39  Odp: [zapowiedź] 11 Numer Specjalny MODELARSTWA OKRĘTOWEGO
SZKUTNIK 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
 

Ahoj!
Rozumiem ;).
Syjek: Nie mówię, żeby każdy render przedstawiał Speedy pod żaglami, ale przydało by się małe conieco, tak aby co niektórzy mogli zobaczyć jak na Speedy'm były zamocowane żagle (pod pełnymi żaglami i z żaglami sklarowanymi). Po tym renderze co pokazałeś w pierwszym poście (układ reji) podejrzewam, że co mniej doświadczeni modelarze mogą mieć problemy, aby wyobrazić sobie, jak wyglądało ożaglowanie tego okrętu.

--
Pozdrawiam SZKUTNIK
szkutnik-model@wp.pl
Tel. 728 103 661

 
13-05-11 19:18  Odp: [zapowiedź] 11 Numer Specjalny MODELARSTWA OKRĘTOWEGO
Teledzin   

Jest już w sklepie GPM. Pozdrawiam

 
13-05-11 21:30  Odp: [zapowiedź] 11 Numer Specjalny MODELARSTWA OKRĘTOWEGO
syjek 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 2
 

W Empikach od poniedziałku też już powinien być :)

--
Pozdrawiam
Sylwek

KONCERN modelarski MO ;-)
Speedway Fan ORZEŁ ŁÓDŹ

 
15-05-11 16:25  Odp: [zapowiedź] 11 Numer Specjalny MODELARSTWA OKRĘTOWEGO
ceva 



Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 5
Galerie - 20


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 28


 - 4

Zostałem niejako "zmuszony" do nabycia tego numeru. Zmuszony bo inaczej nie mogłem stać się posiadaczem modelu ORP Jastrząb.
Model jest wydany na cienkim kartonie ( za cienkim moim zadaniem ), ale wydawca motywuje to dobrem sklejających żeby ułatwić im zwijanie małych elementów. Druk na pierwszy rzut oka jest lepszy niż w ORP ORZEŁ/SĘP kolory w moim egzemplarzu są jednolite. Na drugi rzut oko wychwytuje parę błędów. Zarówno drukarskich przesunięcia koloru czerwonego względem czarnego i projektowych ( przesunięcie dużej części białych kropek/otworów i stopni wejściowych poza obrys burty cz. 15P w przypadku części dla ORP Jastrząb. Przesunięcia koloru może nie są duże ( od ok. 0,1 mm na górze arkusza do ok. 0,2 mm na dole ) ale uciążliwe do zamaskowania /usunięcia ze względu na brak linii obrysowych elementów poszycia kadłuba.
Mam nadzieję że wydawca dysponuje egzemplarzami bez wad drukarskich i zechce wymienić mój wadliwy egzemplarz.

Zawartość czasopisma prawie mnie nie zainteresowała ale z nudów się z nią zapoznałem. Kilkoma spostrzeżeniami mogę się podzielić.
Pierwsze dotyczą fragmentu artykułu o krążownikach typu "New Orleans" W rozdziale dotyczącym malowania skrupulatność autora ( G. Nowaka ) w podawaniu odpowiedników farb modelarskich do malowania okrętu z pierwszego akapitu tego rozdziału zanika w akapitach dalszych.
Na planach dołączonych do czasopisma a przedstawiających ORP Jastrząb wśród rysunków detali jest rysunek żurawika którego umiejscowienia na okręcie w żaden sposób nie mogę się domyślić ( brak na planie generalnym ).
Artykuł o dioramie i sama diorama portu Liverpool jest niezła. Modele okrętów w skali 1:700 są wykonane o niebo lepiej niż kilka widzianych przeze mnie modeli okrętów w skali 1:400.

--
Sterczące kolce Pondijusa, ostre grzebienie Daktyloskopei, Trygla i latający Wieprzoryb
są niczym wobec Bestii która nas gnębi...

Nie zabijam, nie kradnę, nie wierzę.

GUZZISTI & LANCISTI


 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 4Strony:  1  2  3  4  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024