STATKI I OKRĘTY   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

Tematyka szkutnicza, marynistyczna, okręty, statki, historia, dokumentacja, linki do ciekawych stron itp...

Uwaga! W tym dziale NIE WPISUJEMY postow "kartonowych".



 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 10 z 11Strony:  <=  <-  7  8  9  10  11  -> 
14-12-12 08:04  Odp: ORP Błyskawica
MacGregor 



Na Forum:
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Artur - wiadomo! Jeszcze JEJ nie ma :-)

--
MacGregor

 
16-04-13 08:10  Odp: ORP Błyskawica
marek1 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 13
Galerie - 5


 - 14

Witam,przyznam ,pierwszy raz widzę to zdjecie i jakże nieznany ,znany kamuflaż,pozdrawiam Marekhttp://www.audiovis.nac.gov.pl/obraz/16273:2/

--

Post zmieniony (16-04-13 08:18)

 
16-04-13 08:18  Odp: ORP Błyskawica
MacGregor 



Na Forum:
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Marku, tylko pamiętaj, że to ORKAN nie BŁYSKAWICA.

--
MacGregor

 
16-04-13 08:21  Odp: ORP Błyskawica
marek1 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 13
Galerie - 5


 - 14

Witaj, w pierwszym momencie patrząc na miniaturkę myślałem ,że to Błyskotka,z rozmysłem wkleiłem to zdjęcie w tym wątku,chodzi mi o zbieżność kolorów kamuflażu ,podobna konfiguracja kolorów jest na Dragonie a kolory inne .W jednym z ostatnich numerów MSiO jest plansza barwna Dragona przy której jest podpis, kolory zbliżone,zapewne chodzi o przekłamania druku.

-- Tu Belfast ma również podobna gamę kolorów https://www.google.pl/search?q=HMS+Belfast&hl=pl&client=firefox-a&hs=0Yg&rls=org.mozilla:pl:official&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ei=8vVsUdFByaQ72p6ByAg&ved=0CAoQ_AUoAQ&biw=1440&bih=783


PS>ale ze mnie gapa, dzisiaj zauważyłem w wydaniu specjalnym Okrętów ,artykuł Marka T w którym jest zdjęcie Orkana z tym kamuflażem

Post zmieniony (18-04-13 08:51)

 
05-05-13 17:57  Odp: ORP Błyskawica
rykrol 



Na Forum:
Relacje w toku - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Witam. Teraz trochę dziegciu do tak wspaniałego okrętu. Nie mogąc doczekać się kolejnej monografii, Marka Twardowskiego Niszczyciele typu Grom – Grom, Błyskawica. Postanowiłem napisać do AJ-Pressu. Z pytaniem jak długo będziemy czekać na kolejne części w/w monografii. Dodałem przy tym że, firma nie chce wydać drugiej części kontrtorpedowców typu Wicher i Burza. I wiadomość którą otrzymałem, doprowadziła mnie do rozpaczy. Z tego co widzę nie będzie kolejnych numerów. A oto odpowiedź redakcji na mój e-mail.

Witam,
Niestety, ale nowe publikacje nie są wydawane z przyczyn finansowych. O ile jeszcze kilka lat temu można było określać plan wydawniczy w oparciu o przygotowane i ukończone materiały od autorów (a bardzo z tym rożnie bywało, bo autorom zapał mijał niestety dość szybko) o tyle obecnie, wydawanie i sprzedaż książek nie oferują środków na rozwój firmy i realizowanie jakichkolwiek wcześniejszych obietnic wydawniczych. Dopóki istnieje piractwo, zwłaszcza w akceptowanej "chomika", sytuacja sie nie zmieni.

Z poważaniem,
Andrzej Gumbrewicz
specj.ds.dystrybucji i marketingu

 
06-05-13 08:21  Odp: ORP Błyskawica
MacGregor 



Na Forum:
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

No to srawa się rypła... A wszystko przez Chomika i piratów...
Kto by się spodziewał, że tak potężne wydawnictwo jak AJ Press jest w takiej sytuacji.
Trzymam kciuki, aby jednak dytuacja finansowa firmy pozwoliła w przyszłości na dalszą nie mniej efektowną działalność.

--
MacGregor

 
06-05-13 14:55  Odp: ORP Błyskawica
AC   

Życząc wydawnictwu AJ Press, jak najszybszego wyjścia z impasu, mogę jedynie mieć nadzieje, że sytuacja na rynku się zmieni, i będzie się opłacało wydawać polskie monografie. Aż dziw bierze, że książka o Błyskawicy S Kudeli i J Łubkowskiego doczekała się w międzyczasie dwóch wydań.

--

 
06-05-13 22:07  Odp: ORP Błyskawica
wottek 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 3
Galerie - 15


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 11

Moim zdaniem to nie problem w piractwie, tylko w polityce wydawnictwa.
Poszukałem sobie w sieci i akurat tych wydań nie ma na chomiku, no chyba, że są trudno dostępne.
Łatwo powiedzieć, że wszystko przez piratów, tylko problem chyba jednak leży gdzie indziej....

Pozdrawiam,
W.

--
Na warsztacie: | HM Bark Endeavour [SY] (25%) | Cutty Sark [MM] (10%)

 
09-02-16 14:10  Odp: ORP Błyskawica
Waldek K 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 2
Galerie - 4
 

Czołem Załoga! :-D
Wątek już dawno przepadł, więc postanowiłem go odkopać, a to dzięki nowym znaleziskom.

Dwa filmy z Błyskawicą z czerwca i lipca 1944 r.
Pierwszy zawiera tylko kilka ujęć, choć miłośnicy Pioruna też będą zadowoleni:
https://www.youtube.com/watch?v=OGWUX2yGPX0
Za to drugi to już po prostu cudo!:
https://www.youtube.com/watch?v=zUaQi7rgWjA

I jeszcze zdjęcie na stronie MMW:
http://www.muzeummw.pl/?419,orp-blyskawica-weteran-wielkiej-wojny,1


--
Najlepsza skala to...? 1:100!!!
W budowie: PT-109 i PT-171 , USS Emmons
Free papermodel LCP(S)

 
09-02-16 14:23  Odp: ORP Błyskawica
Adrian(a-graph) 



Na Forum:
Galerie - 9
 

pikne panie.....fajne filmy naprawde jest co poogladac.Dzieki Waldziu.

--
Royal Navy first !!!

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 10 z 11Strony:  <=  <-  7  8  9  10  11  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024