STATKI I OKRĘTY   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

Tematyka szkutnicza, marynistyczna, okręty, statki, historia, dokumentacja, linki do ciekawych stron itp...

Uwaga! W tym dziale NIE WPISUJEMY postow "kartonowych".



 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 19Strony:  <-  1  2  3  4  5  ->  => 
06-01-10 22:47  Odp: Krążowniki typu NEW ORLEANS
Sven 

Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 2
Galerie - 6


 - 3

Na Vincennes mostek sygnalizacyjny znajdujący się bezpośrednio pod mostkiem nawigacyjnym nie miał przeszklonych prostokątnych okienek, lecz z tego co moge wypatrzyć na zdjęciach: po 2 bulaje na burtę, poza tym okienka mostka nawigacyjnego są złe: za dużo ich i są za duże. Podstawa nadbudówki dziobowej powinna zaczynać się mniej więcej od połowy barbety wieży B.

W Astorii czoła wież art. gł. powinny być wypukłe a nie płaskie: zły kształt.

--
Sven

HMS Ark Royal

 
06-01-10 23:47  Odp: Krążowniki typu NEW ORLEANS
MacGregor 



Na Forum:
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Sven - bravo! "Astoria" ma namalowane po prostu wieże dział od czterech późniejszych okrętów, a powinna mieć większe i zaokrąglone wieże. Na "Vincennes" pokopana jest dokladnie cała wieża dowodzenia.
Wygrałeś nagrodę - miało nie być nagród. Ale niech będzie - teraz Ty zapodaj zagadkę :-)

--
MacGregor

 
07-01-10 07:11  Odp: Krążowniki typu NEW ORLEANS
ArturN   

Panowie niech mi jeszcze raz żona powie że mam nierówno pod sufitem ze swoim modelarstwem - to dam jej przeczytać ten wątek. :) A tak na marginesie brawo panowie liczę na ciąg dalszy :) z utęsknieniem.

--
Szkutnicze RC

 
07-01-10 08:06  Odp: Krążowniki typu NEW ORLEANS
MacGregor 



Na Forum:
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Z żona można się rozstać - z modelarstwem nigdy Arturze - to na wypadek, gryby Twoja żona to przeczytała :-)))))

A tak serio - to myślę, że tu się dopiero ZACZNIE!

--
MacGregor

 
07-01-10 08:18  Odp: Krążowniki typu NEW ORLEANS
Sven 

Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 2
Galerie - 6


 - 3

Jedną z zagadek (przynajmniej dla mnie) dla wszystkich okrętów typu są urządzenia wnętrza dźwigów. Na większości zdjęć dźwigi mają 2 wnęki z tyłu zakryte pokrywami. Z Pictoriala nr 7 udało mi się "wyciągnąć" po powiększeniu najlepszego znanego mi zdjęcia z tymi urządzeniami dźwigu New Orleansa, ale i tak za dużo nie widać:



Nie wiem, czy we wnęce górnej jest silnik z przekładnią? We wnęce dolnej widać mniej,
jakieś kapslowate obiekty. Co to jest? Jak te wszystkie ustrojstwa wyglądały?

--
Sven

HMS Ark Royal

 
07-01-10 09:43  Odp: Krążowniki typu NEW ORLEANS
syjek 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 2
 

Grzesiu, myślę że nie ma sensu robić żadnej tajemnicy wydawniczej (bo zawsze byłem jej przeciwny) i jasno napisać, że plany USS VINCENESSA pojawią się w najbliższych dwóch numerach MO (łącznie cztery arkusze). Oczywiście wiadomo kto jest ich autorem... :)

Wątek bardzo ciekawy, z przyjemnością się go czyta i kto wie, czy nie pomoże jeszcze w rysowaniu "ostatnich kresek" planów :))

--
Pozdrawiam
Sylwek

KONCERN modelarski MO ;-)
Speedway Fan ORZEŁ ŁÓDŹ

 
07-01-10 10:07  Odp: Krążowniki typu NEW ORLEANS
MacGregor 



Na Forum:
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

No Sylwek - to się wszystko wydało :-)))
Dlatego właśnie "męczę" kwestię okienek na mostku...

--
MacGregor

 
09-01-10 21:23  Odp: Krążowniki typu NEW ORLEANS
Sven 

Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 2
Galerie - 6


 - 3

Następna zagadka to poniższe zdjęcie:

Heavy Cruiser

Zdjęcie to wykonano w stoczni Brooklyn Navy Yard i przedstawia prawdopodobnie Quincy...ale czy na pewno? No i czy wykokano je w roku 1942, a może 1940/41?

--

Sven

HMS Ark Royal

Post zmieniony (09-01-10 21:25)

 
10-01-10 23:30  Odp: Krążowniki typu NEW ORLEANS
Sven 

Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 2
Galerie - 6


 - 3

Jeszcze parę słów o systemach kierowania ogniem, ich modernizacji, może kogoś zainteresuje. Systemy te nie są chyba zbyt szeroko opisywane w naszych rodzimych publikacjach.

Modernizacja systemu kierowania ogniem artylerii głównego kalibru krążowników typu New Orleans była trudna z uwagi, że na okrętach nie można było zamontować dodatkowego obciążenia. Ich dalmierze Mk31 artylerii głównej otrzymały mały mikrofalowy (pasmo S, 2 do 4 GHz) radar dyskowy Mk28. Ramiona wystające z boku dalmierza były prawdopodobnie lornetkami obserwacyjnymi i nie służyły do określania odległości do celu. Mały pionowy cylinder znajdujący się z przodu dalmierza to peryskop chyłomierzopoprzeczny. Podobnie jak na pancernikach typu New Mexico również posiadających dalmierze Mk31, ten system kierowania ogniem zawierał stabilizator pionowy Mk30, oraz dalocelownik Mk8 (z pomocniczym dalocelownikiem Mk VII). Taką klasę posiadały systemy kierowania ogniem typu GE. Plany zastąpienia tych urządzeń dalmierzami Mk35 ze starych niszczycieli nie zostały wykonane z uwagi na koniec wojny. Największy z dalmierzy na szczycie nadbudówki dziobowej to dalmierz artylerii przeciwlotniczej: dział 5-calowych Mk33 (pierwotnie przeznaczony dla celów przeciwlotniczych) także posiadający radar Mk28 montowany w czasie wojennych modernizacji po 1942 r.
Z przodu nadbudówki dziobowej na okrągłej dyskowej platformie znajdował się pierwotnie dalmierz nawigacyjny demontowany w czasie wojennych modernizacji.

--

Sven

HMS Ark Royal

Post zmieniony (10-01-10 23:57)

 
11-01-10 06:39  Odp: Krążowniki typu NEW ORLEANS
ArturN   

Sven rok 42 i radar mikrofalowy !! przecież amerykanie przejęli technikę radarową od brytyjczyków a w 42 to byli na etapie radaru o długości fali 10 cm. Pod koniec wojny i owszem to było możliwe. Sorki za mały offtopic

--
Szkutnicze RC

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 19Strony:  <-  1  2  3  4  5  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024