<
           

PROJEKT GRUPOWY - "50 lat Małego Modelarza"   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

Mały Modelarz - rocznik 1975   



Założenia i cel projektu ''50 lat Małego Modelarza''  
Zasady dodawania galerii modeli  
Zgłoszenie uczestnictwa w projekcie  


 Spis roczników  |  Aktualny rocznik  |  Dodaj galerię  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1 
11-07-07 22:39  2/1975 Żuraw Gdański
konradus 
satrapa ;>




W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

2/1975 Żuraw Gdański

WSMK - Karta Modelu

 
12-07-07 06:10  Galeria autorska (yanis)
yanis 

Na Forum:
Galerie - 1


 - 3

Jedyny model budowli, jaki udało mi się kiedykolwiek wykonać. Wycinanka opracowana "do linii wodnej", lecz ja pokusiłem się o wykonanie "wody". Na tamte czasy (początek lat 90-tych) był to dla mnie szczyt waloryzacji :)

"Wraki" na dnie wykonałem ze ścinków koloru, które udało mi się przyoszczędzić z właściwej wycinanki.

Warto w tym miejscu dodać, że model nie był w ogóle lakierowany. I trzyma się już tak od kilkunastu lat. Jedynym zabezpieczeniem jest gablotka. To świadczy o tym, że "pancerny karton" ma także swoje zalety. Jedyną zmorą tej wycinanki był stale odłażący druk na liniach zagięć. Czasami trzeba było dosłownie przyklejać druk z powrotem na swoje miejsce. Do samego opracowania nie mam żadnych zastrzeżeń poza spasowaniem bocznych dachów (szczególnie ich styku ze środkową wieżą). Tam trzeba się było troszkę nagimnastykować z maskowaniem niedoróbek - dobrze widoczne na czwartej fotce.

Skala modelu to oczywiście 1:200...







--

-------------------------------------------------
Modelarstwo teoretyczne opanowałem do perfekcji.

Post zmieniony (12-07-07 06:30)

 
06-02-14 18:29  Galeria autorska (Winek)
Winek 



Na Forum:
Relacje z galerią - 8
Galerie - 16


 - 10

Witam
Mam zaszczyt zaprezentować Kolegom jedyną pamiątkę po modelu charakterystycznej gdańskiej budowli Żuraw Gdański, sklejonym wiosną 1975 r. zaraz po ukazaniu się. Model opracowany przez M.Zuzańskiego nabyłem w ramach prenumeraty pocztowej Małego Modelarza. Bardzo przyjemnie się sklejał i był ciekawym (o charakterze poznawczym w dziedzinach historycznej, architektonicznej i technicznej) uzupełnieniem kolekcji modeli ‘tradycyjnych’ – latających, pływających i jeżdżących.

Przepraszam za jakość zdjęcia wykonanego w 1975 r. oraz nieprofesjonalne „studio”, nad którym nikt wtedy się nie zastanawiał.

Niestety, żaden z moich kilkudziesięciu modeli wykonanych w latach 1964-1975 nie zachował się.
Ale czasy z Małym Modelarzem w rękach były piękne!

--

Post zmieniony (12-02-14 17:53)

 
28-11-17 17:41  Galeria autorska (marek1)
marek1 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 13
Galerie - 5


 - 14

Witam,jakiś czas temu ok.2011 Wykonałem ,jedyny jak do tej pory model budowli,miała to być diorama,ale pewnie już nie powstanie,jak powstanie to pokażę,tymczasem,wygląda tak,pozdrawiam Marek


--
http://www.koga.net.pl/phpbb3/bridge/file.php?id=9061

Post zmieniony (28-05-19 20:44)

 Aktualny rocznik   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1Strony:  1 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024