<
           

PROJEKT GRUPOWY - "50 lat Małego Modelarza"   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

Mały Modelarz - rocznik 1973   



Założenia i cel projektu ''50 lat Małego Modelarza''  
Zasady dodawania galerii modeli  
Zgłoszenie uczestnictwa w projekcie  


 Spis roczników  |  Aktualny rocznik  |  Dodaj galerię  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1 
13-07-07 19:55  3/1973 Czołg T-54
konradus 
satrapa ;>




W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

3/1973 Czołg T-54

WSMK - Karta Modelu

 
29-07-07 14:05  Galeria autorska (OGGO)
OGGO 



Na Forum:
Galerie - 6


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2


 - 5

Witam
Model tego wlasnie czolgu ,budowalem dwa razy .W pierwszym podejsciu nieudalo mi sie go skonczyc,zgubilem czesci i zrezygnowalem z dalszej budowy.Model ktory ogladacie kupilem w antykwariacie w GPM,tym razem skonczylem.Problemy sprawily mi gasienice z "pancernego " kartonu,dlatego ich elementy wokol kol napinajacych i napedowych ,sa skopiowane na ksero, i polaczone z orginalami.Lufe z tak grobego kartonu ,tez nieudalo mi sie zwinac,moja wykonana jest z drewna.Model ,przyjemny w klejeniu. Krzysztof
P.S na rynku modelarskim sa dostepne modele tego czolgu :T-55A GPM ,T-54 Modelik



--

W stoczni......wloski pancernik Roma GPM

Post zmieniony (05-08-07 08:41)

 
19-08-07 18:15  Galeria autorska (Sławomir Bloch)
Sławomir Bloch 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 77


 - 28

Witam Kolegów!
Zanim zrobię zdjęcia wcześniejszych "zabytków" tzn modeli z roczników 1969-1972 przedstawiam następny czołg, który jak mi się wtedy udało zakupiłem w dwóch egzemplarzach. Miałem wówczas 17 lat więc szybciutko przemieszczałem się na rowerze od kiosku do kiosku. Model sprawił mi trudność ze względu na kształt wieży, ale że na wcześniejszym modelu Rudego T-34/85 totalnie wyleczyłem sie z klejenia w standardzie więc szpachla i papier ścierny i..... jakoś poszło. Kolejnym problemem były gąsienice, których nie chciałem kleić z pasków ale, że to był podstawowy sprzęt pancerny w LWP więc dostępnych dokładniejszych materiałów nie było prawie żadnych. Budując go korzystałem ze zdjęć z poligonów zamieszczanych w ŻP i innych publikacji. Na tym podwoziu z drugiego egzemplarza zaprojektowałem wieżę i wykonałem samobieżne działo przeciwlotnicze ZSU-57-2.
Z tego modelu nie zachowałem pierwszej strony, ponieważ nie podobał mi się tylko sylwetkowy zarys pojazdu na okładce MM zamiast ładniejszych jak we wcześniejszych Małych Modelarzach różnych rysunków. Dlatego też w prezentowanych modelach będę zamieszczał pierwsze strony MM (te, które zachowały mi się) a tutaj zamieszczam ostatnią stronę z rysunkiem zestawieniowym.


, , , , , , ,

, , , , , , ,

Post zmieniony (29-08-14 16:01)

 
16-01-11 22:21  Galeria autorska (TRH)
TRH 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 3
Galerie - 25


 - 5

Model sklejał się bardzo przyjemnie, problemy sprawiały tylko wszelkie zaokrąglenia ze względu na twardy karton, poza tym nie wykonałem retuszu :(



--
Podkarpacka Inicjatywa Wielbicieli Kartonowych Obiektów
TRH Paper Models - facebook

Na warsztacie:
USS "Gambier Bay" (CVE-73)
MiG-29A

 Aktualny rocznik   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1Strony:  1 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024