<
           

PROJEKT GRUPOWY - "50 lat Małego Modelarza"   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

Mały Modelarz - rocznik 1972   



Założenia i cel projektu ''50 lat Małego Modelarza''  
Zasady dodawania galerii modeli  
Zgłoszenie uczestnictwa w projekcie  


 Spis roczników  |  Aktualny rocznik  |  Dodaj galerię  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1 
13-07-07 20:27  10/1972 Samolot myśliwski Ławoczkin ŁaGG-3
konradus 
satrapa ;>




W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

10/1972 Samolot myśliwski Ławoczkin ŁaGG-3

WSMK - Karta Modelu

 
27-08-07 19:19  Galeria autorska (Sławomir Bloch)
Sławomir Bloch 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 77


 - 28

Witam Kolegów!
To już ostatni mój model z MM, który nie jest pancerny a jaki zachowałem w swojej kolekcji.
Później ukierunkowałem się już tematycznie na broń pancerną i w przypływie artystyczno-fotograficznej głupoty zniszczyłem kilka samolotów i okrętów.
Oprócz tych samolotów, których okładki udało mi się zachować do dziś na pamiątkę (ostatnia fotka w Galerii) z dymem poszły jeszcze modele: "Łosia", 'Karasia", Hurricane'a i Wellingtona, czego mi teraz bardzo szkoda więc jeszcze raz ponawiam apel do Kolegów, który też napisałem przy "Aurorze" by świadomie nie niszczyli swoich lepszych czy wydających się gorszymi prac bo kiedyś z sentymentem do nich sięgniecie.
A przechodząc do sedna sprawy to model ten wykonany jest w standardzie pod koniec roku 1972 równolegle z prezentowanym wcześniej myśliwcem Morane Saulnier.
Jedynymi poprawkami naniesionymi po pół roku od momentu wykonania modelu są znaki rozpoznawcze, które musiałem namalować powtórnie gdyż lakier bezbarwny tak przesiąkł na wylot przez karton modelu (mimo, że karton był gruby ale lakier jednak bardzo agresywny ), że nie były one prawie widoczne.
Kabina standardowo wykonana była wtedy z celuloidu, którego tanim i dobrym źródłem były klisze fotograficzne, z których trzeba było spłukać emulsję. Co prawda miały lekko niebieskawy odcień, ale to nie przeszkadzało.


, , , , , , ,

, , , , , , ,

Post zmieniony (28-08-14 23:43)

 Aktualny rocznik   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1Strony:  1 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024