<
           

PROJEKT GRUPOWY - "50 lat Małego Modelarza"   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

Mały Modelarz - rocznik 1972   



Założenia i cel projektu ''50 lat Małego Modelarza''  
Zasady dodawania galerii modeli  
Zgłoszenie uczestnictwa w projekcie  


 Spis roczników  |  Aktualny rocznik  |  Dodaj galerię  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1 
13-07-07 20:27  12/1972 Samoloty myśliwskie Fokker Dr I i SE 5a
konradus 
satrapa ;>




W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

12/1972 Samoloty myśliwskie Fokker Dr I i SE 5a

WSMK - Karta Modelu 1
WSMK - Karta Modelu 2

 
06-09-07 20:43  Galeria autorska (Lelum Polelum)
Lelum Polelum 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 3
Galerie - 3


 - 10

Do sklejenia samolotów skusiła mnie wspaniała okładka. Są tacy, którzy mówią, że okładka jest nieważna. Ja, gdy widzę takie cudo, od razu mam ochotę złapać za nożyczki.
Bardzo sympatyczne, dobrze klejące się, proste modele. Jedynym minusem były różnice w odcieniach kolorów siatki Se 5a.





--

serwusik

Post zmieniony (06-09-07 20:50)

 
18-01-09 19:29  Galeria autorska (jacek)
jacek 

 - 4

Zgadzam się całkowicie z moim przedmówcą, cudowna okładka pana Werki również zachęciła mnie do klejenia tych wspaniałych " druciaków " czy " szmaciaków " jak kto woli.
Bardzo łatwe i bardzo przyjemne w klejeniu.








 
01-11-15 20:17  Galeria autorska (JacekD)
JacekD 



 - 1

Był to jeden z pierwszych MM, z którymi miałem styczność 9-letnim dziecięciem będąc.
Jednocześnie był to pierwszy temat, jaki udało mi się doprowadzić do końca. Oczywiście, oryginały nie przetrwały, prezentowane poniżej powstały z wydruków ze skanów nabytych w redakcji MM.
Niestety, skany zostały wykonane z kiepskiego egzemplarza (przesunięcia kolorów, ołówkowe adnotacje na arkuszach), być może po prostu z ocalałych korekt. Ponadto niektóre części nie pasują do siebie (dziwne, że nie pamiętam, ale może jako młody zapaleniec nie zwróciłem niegdyś na to uwagi) i trzeba było je dopasowywać w programie graficznym. Podobnie przesunięcia kolorów w S.E.5a. Dało się, ale gdyby ktoś chciał nabyć rocznik 1972, ostrzegam, że może mieć trochę roboty z poprawkami.
S.E.5a pozostawiłem w oryginale (poza poprawkami), Fokkera Dr I zdecydowałem się przerobić, żeby nie powtarzać tematu (wcześniej już budowałem samolot Czerwonego Barona, tyle, że w 1:72). Wybór padł na płatowiec Josefa Jacobsa, również asa myśliwskiego (48 zwycięstw), który, by odróżnić się od von Richthofena, pomalował samolot całkowicie na czarno. Dlatego też wśród lotników alianckich był znany jako "Czarny Diabeł". Jako ciekawostkę warto dodać, że przeżył wojnę, zaś po dojściu Hitlera do władzy trafił do więzienia za odmowę współpracy z nazistami.

S.E.5a







Fokker Dr I







I oba samoloty razem - w walce powietrznej ;)



Post zmieniony (01-11-15 20:18)

 Aktualny rocznik   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1Strony:  1 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024