<
           

PROJEKT GRUPOWY - "50 lat Małego Modelarza"   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

Mały Modelarz - rocznik 1972   



Założenia i cel projektu ''50 lat Małego Modelarza''  
Zasady dodawania galerii modeli  
Zgłoszenie uczestnictwa w projekcie  


 Spis roczników  |  Aktualny rocznik  |  Dodaj galerię  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1 
13-07-07 20:27  11/1972 Transporter opancerzony Skot
konradus 
satrapa ;>




W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

11/1972 Transporter opancerzony Skot

WSMK - Karta Modelu

 
28-07-07 22:20  Galeria autorska (OGGO)
OGGO 



Na Forum:
Galerie - 6


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2


 - 5

Witam Koledzy
Model Skota ,zbudowalem jakies 17 lat temu,jak widac retusz pominolem zupelnie,co mnie teraz razi,ale kiedys bylem zadowolony ze udalo mi sie go wogole skonczyc.Model byl raczej prosty w budowie,byl tylko jeden problem ze spasowaniem drugiej osi,inne elementy pasowaly idealnie.Elementy byly ladnie rozrysowane,z ramka na kazdym arkuszu ,jak uczono w szkole,na lekcjach z rysunku technicznego.Karton byl troche lamliwy........ale to "dziadek " ,podobaly mi sie kola z protektorem,i o ile pamietam mozne bylo je zbudowac jako ruchome. Fajny model dla poczatkujacych . Krzysztof .





--
W stoczni......wloski pancernik Roma GPM

 
27-08-07 22:50  Galeria autorska (Sławomir Bloch)
Sławomir Bloch 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 77


 - 28

Witam Kolegów!
Przedstawiam kolejny mój model licząc od tych najstarszych roczników a mianowicie SKOT-a. Wykonałem go gdzieś w latach 1973-75 kiedy powstały też prezentowane wcześniej T-54 i PT-76 oraz ZSU-57-2 własnego projektu.
W tym okresie już raczej nie kupowałem innych modeli niż pancerne a ukazało się ich zaledwie dwa. Faktycznie,kleiło sie go bardzo dobrze i pierwotnie model miał koła obracane. Jak wróciłem po rocznym przeszkoleniu wojskowym w SPR po studiach w roku 1982 wszystkie modele współczesnego polskiego sprzętu pancernego (4szt + 1 armata p-lot. ) przeszły drobną renowację tzn. zostały jeszcze raz pomalowane oryginalną wojskową ciemnozieloną farbą, której słoik otrzymałem w podarunku od szefa mojej kompanii z jednostki wojskowej gdzie odbywałem praktykę, gdy pochwaliłem się swoim hobby. Farba była gęsta malowało się pędzelkiem więc i niektóre koła zostały nią zalane i już się nie obracają :-(


, , , , , ,

, , , , , ,


, , , , , ,

Post zmieniony (30-08-14 09:11)

 
16-06-13 21:54  Galeria autorska (Lelum Polelum)
Lelum Polelum 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 3
Galerie - 3


 - 10

Ja swojego kleiłem w wieku 14 lat, czyli 38 lat temu. To jeden z dwóch najstarszych modeli, które ocalały i to tylko dlatego, że zalałem go lakierem nitro z glancem.



--
serwusik

 
29-12-15 15:04  Galeria autorska (Teich ex Jaćko)
Teich  



Na Forum:
Relacje z galerią - 1


 - 28

W ramach przedświątecznych porządków, bardzo solidnych i głębokich odnalazłem kilka modeli sprzed lat, zaimprowizowane sesje zdjęciowe pozwoliły pozostawić ślad po modelach, które za parę lat zapewne ze starości się same rozpadną.Tutaj wstawiam fortki mojego absolutnie najstarszego modelu wykonanego z oryginalnego egzemplarza Małego Modelarza- SKOT - model klejony przed 1981 bo na wojnę jaruzelską w grudniu 1981 roku stał na półce czyli było to ponad 35 lat temu. Swego czasu służył jako zabawka synowi, kilkukrotnie był odbudowywany fragmentami.


--

 Aktualny rocznik   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1Strony:  1 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024