<
           

PROJEKT GRUPOWY - "50 lat Małego Modelarza"   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

Mały Modelarz - rocznik 1971   



Założenia i cel projektu ''50 lat Małego Modelarza''  
Zasady dodawania galerii modeli  
Zgłoszenie uczestnictwa w projekcie  


 Spis roczników  |  Aktualny rocznik  |  Dodaj galerię  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1 
13-07-07 17:54  6/1971 Rakieta przeciwlotnicza
konradus 
satrapa ;>




W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

6/1971 Rakieta przeciwlotnicza

WSMK - Karta Modelu

 
14-07-07 00:35  Galeria autorska (Paweł)
Paweł 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 7


 - 4

Pierwszy raz gdy kupiłem ten model ,a było to bardzo dawno temu sklejanie go nie wyszło mi. Potem oglądając go jako eksponat w muzeach postanowiłem jeszcze raz zbudować ten model .Oto jak wyszedł. Swoją drogą to można by go wznowić. Np. wydawnictwo p. Halińskiego.



--
Pt-47

 
25-08-07 00:06  Galeria autorska (Sławomir Bloch)
Sławomir Bloch 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 77


 - 28

Witam Kolegów!
Ta rakieta przeciwlotnicza została wykonana wykonana przeze mnie prawie 36 lat temu i wyjątkowo tak wszystko udało mi się spasować, że nie musiałem nic szpachlować ani malować. Jedyne malowanie to kilka warstw nitrocellonu, dzięki któremu mogła przetrwać tak wiekowy jak na model okres czasu.
Robiło się ją bardzo przyjemnie gdyż była wyjątkowo prosta w sklejaniu i niewiele było części. Jak widać na zdjęciach zrobiłem ją rozkładaną na elementy proste więc można ją było transportować w pudle podczas przeprowadzek bez większej obawy o uszkodzenie.

, , , , ,

, , , ,

Post zmieniony (29-08-14 19:18)

 
06-02-14 18:24  Galeria autorska (Winek)
Winek 



Na Forum:
Relacje z galerią - 8
Galerie - 16


 - 10

Witam
Mam zaszczyt zaprezentować Kolegom jedyną pamiątkę po ciekawym modelu rakiety przeciwlotniczej, sklejonym we wrześniu 1971 r. Model nabyłem w ramach prenumeraty pocztowej Małego Modelarza. Wycinanka była autorstwa Lecha Komudy. Model bardzo przyjemnie się sklejał i stanowił niezłą zabawkę – wyrzutnia obracała się w płaszczyźnie poziomej a wraz z nią ruchoma osłona-kierownica gazów odrzutowych, podstawa miała rozstawiane na bok łapy-podpory, a sama prowadnica rakiety poruszała się w płaszczyźnie pionowej. Oczywiście samą rakietę można było zdjąć z wyrzutni jako osobny element.

Przepraszam za jakość zdjęcia wykonanego w 1975 r. oraz nieprofesjonalne „studio”, nad którym nikt wtedy się nie zastanawiał.

Niestety, żaden z moich kilkudziesięciu modeli wykonanych w latach 1964-1975 nie zachował się.
Ale czasy z Małym Modelarzem w rękach były piękne!

--
Pozdrowienia dla wszystkich

Winek (WiesławK)

 Aktualny rocznik   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1Strony:  1 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024