<
           

PROJEKT GRUPOWY - "50 lat Małego Modelarza"   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

Mały Modelarz - rocznik 1970   



Założenia i cel projektu ''50 lat Małego Modelarza''  
Zasady dodawania galerii modeli  
Zgłoszenie uczestnictwa w projekcie  


 Spis roczników  |  Aktualny rocznik  |  Dodaj galerię  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1 
13-07-07 21:12  8/1970 Samolot myśliwski Suchoj Su-9
konradus 
satrapa ;>




W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

8/1970 Samolot myśliwski Suchoj Su-9

WSMK - Karta Modelu

 
05-02-14 21:55  Galeria autorska (Winek)
Winek 



Na Forum:
Relacje z galerią - 8
Galerie - 16


 - 10

Witam
Mam zaszczyt zaprezentować Kolegom jedyną pamiątkę po sklejonym ok. 1971 r. modelu radzieckiego myśliwca przechwytującego z lat 60-tych XX w. Suchoj Su-9. Model uczył odróżniać sylwetki znanych odrzutowców Su-9 i MiG-21. Model nabyłem w ramach prenumeraty pocztowej Małego Modelarza. Świetnie opracowany przez ulubionego autora wycinanek Bohdana Wasiaka sklejał się bardzo dobrze.

Przepraszam za jakość zdjęć wykonanych w 1975 r. i trochę „zużytych” a wykadrowanych z większych ujęć mojej kolekcji (poniżej) – Su-9 jest w centrum, na dole.

Mam nadzieję, że moderatorzy wybaczą mały off-topic do prezentacji.
Z braku miejsca na półkach wieszałem modele samolotów pod sufitem i na ścianach.

W widocznej na zdjęciach kolekcji z góry na dół i od lewej do prawej można dostrzec:
PZL-37 Łoś (MM 10-11/1969)
SE 5a (MM 12/1972)
RWD 5bis (MM 8/1969)
Hawker Hurricane „w locie” (MM 8/1971)
Mikojan MiG-23 „w locie” (MM 7/1971)
PZL P-50 Jastrząb (MM 11/1973)
PZL P-11c (MM 1/1970)
tytułowy Suchoj Su-9 w locie (MM 8/1970)
LWS-4 Żubr (MM 1/1972)
Polikarpow Po-2 (MM 1/1973)

Niestety, żaden z moich kilkudziesięciu modeli wykonanych w latach 1964-1975 nie zachował się.
Ale czasy z Małym Modelarzem w rękach były piękne!

--

Post zmieniony (06-02-14 17:44)

 
17-12-18 14:13  Galeria autorska (Teich )
Teich  



Na Forum:
Relacje z galerią - 1


 - 28

Kolejny model wygrzebany podczas przedświątecznych porządków. Sama wycinanka została wykonana na podstawie plików z płyty. W oryginale samolot szary z białoczerwonymi szachownicami, co mi nie pasowało. Potraktowałem pliki obróbce w tak zaawansowanym programie graficznym jakim jest darmowy paint dołączany do pakietu microsoftowego. Brązowo zielony kamuflaż w wielu miejscach udało mi się zgrać , gorzej wyszło z utrzymaniem jasnoniebieskiej powierzchni spodniej. Wydrukowany na drukarce laserowej na papierze kredowym. Nadruk niestety na ostrych zagięciach potrafił odpadać. Sam samolot początkowo miał doklejoną "ślepą" osłonę kabiny. Po kilku latach dokupiłem kabinkę do Su 7 i okazało się ,że do tego samolotu również pasuje, choć wymaga to przycinania.


--

 Aktualny rocznik   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1Strony:  1 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024