<
           

PROJEKT GRUPOWY - "50 lat Małego Modelarza"   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

Mały Modelarz - rocznik 1970   



Założenia i cel projektu ''50 lat Małego Modelarza''  
Zasady dodawania galerii modeli  
Zgłoszenie uczestnictwa w projekcie  


 Spis roczników  |  Aktualny rocznik  |  Dodaj galerię  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1 
13-07-07 21:10  1/1970 Samolot myśliwski PZL P.11c
konradus 
satrapa ;>




W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

1/1970 Samolot myśliwski PZL P.11c

WSMK - Karta Modelu

 
07-08-07 09:00  Galeria autorska (Zdzisław)
Zdzisław 



Na Forum:
Galerie - 27


 - 9

Oto model wykonany z jednego z najstarszych "Małych Modelarzy", wydany w 1970 roku ! Model skleiłem kilka lat temu z zeskanowanych arkuszy. Oryginalny karton był w kiepskim stanie (w tym egzemplarzu, który udało mi sie zdobyć), ale kolory były niezłe. Kolory zostały nieco "ożywione" przez pomalowanie arkuszy lakierem bezbarwnym przed ich pocięciem. Model wykonany jest bez większych waloryzacji - oprócz wyklejenia kabiny, aby nie była biała, oraz dodatków przy wykonaniu cylindrów silnika. Pracę przy tym modelu traktowałem jako "archeologię modelarską". Model sklejało sie przyjemnie, bo spasowanie części było dobre.
Ciekawostką jest, że to chyba jedyne wydanie modelu polskiego samolotu P-11c w wielobarwnym kamuflażu. Model nawiązuje do egzemplarza samolotu, na którym były prowadzone badania nad kamuflażem przez Instytut Lotnictwa w Warszawie w 1939 roku.

Link do wątku forumowego: http://www.konradus.com/forum/read.php?f=1&i=40463&t=40463
Oto galeria:














Pozdrawiam,
Zdzisław

Post zmieniony (31-10-18 15:23)

 
24-08-07 23:18  Galeria autorska (Sławomir Bloch)
Sławomir Bloch 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 77


 - 28

Witam Kolegów!
Oto najstarszy zachowany w mojej kolekcji samolot, któremu udało się uniknąć moich niszczycielsko-pirotechnicznych zapędów zanim stałem sie monotematyczny o kierunku -sprzęt pancerny.
Model wykonałem gdzieś w drugiej połowie roku 1971 (niestety z tego rocznika nie zachowały mi się okładki do fotografii) ale jak prawie wszystkie moje modele szpachlowany i malowany. Tutaj używałem błyszczącej farbki nitro ze zmatowiaczem z pokostu zmieszanego z talkiem i drobno zmielonym, przesianym pumeksem. Po pomalowaniu musiałem przy pomocy piórka kreślarskiego i redisówki (dla młodszych modelarzy informacja, że to była specjalna stalówka do pisania tuszem) nanosić zarys lotek, steru kierunku i najważniejszych łączeń blach czy otworów.
Właśnie w tym modelu bardzo spodobał mi się ten kamuflaż w jakim wydany został model.

, , , , , ,

, , , , ,

Post zmieniony (28-08-14 23:27)

 Aktualny rocznik   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1Strony:  1 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024