<
           

PROJEKT GRUPOWY - "50 lat Małego Modelarza"   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

Mały Modelarz - rocznik 1969   



Założenia i cel projektu ''50 lat Małego Modelarza''  
Zasady dodawania galerii modeli  
Zgłoszenie uczestnictwa w projekcie  


 Spis roczników  |  Aktualny rocznik  |  Dodaj galerię  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1 
29-07-07 19:00  6/1969 Niszczyciel Wicher
konradus 
satrapa ;>




W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

6/1969 Niszczyciel Wicher

WSMK - Karta Modelu

 
24-08-07 19:52  Galeria autorska (Sławomir Bloch)
Sławomir Bloch 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 77


 - 28

Witam Kolegów!
Po chwilowej przerwie spowodowanej wyjazdami wakacyjnymi i koniecznością zrobienia po powrocie do domu fotografii starych modeli zamieszczam kolejny mój zabytek świadczący, że "od kołyski" nie zajmowałem się tylko wozami bojowymi ;- )
Model ten powstał niedługo po zakupie wycinanki podobnie jak prezentowany wcześniej model "Burzy". Mimo, że czasami był problem ze spasowaniem części bo albo podkleiłem coś za grubą tekturką, albo za cienką to kleiło się go bardzo dobrze no i jakoś wyszedł.
Ciągłe oglądanie go przez kogoś i branie do ręki sprawiły, że burty sie troszkę wgniotły, również dziób zaliczył kiedyś zderzenie z wysokości 1,2 m. z podłogą, kilka razy łamały się elementy masztu, drzewce bander (szczególnie podczas przewożenia w pudłach podczas przeprowadzek), to jak na 37 letniego mutuzalema prezentuje się chyba nieźle?
Nitki imitujące olinowanie podobnie jak w "Burzy" oryginalne PRL-owskie, płótno bander, papier i lakier też. Teraz jak już pędzelkami dokładnie odkurzyłem wszystkie zakamarki modelu, w celu konserwacji pomalowałem go kolejną warstwa rozcieńczonego lakieru bezbarwnego nitro.
Reling i drabinki robione identyczną metodą jak w niszczycielu "Burza" czyli z nasączonej lakierem nitki. Jedynie dno jest szpachlowane i malowane czerwona plakatówką a następnie oczywiście lakierem nitro. Niestety nie zachowała mi się pierwsza strona tego MM bym mógł sfotografować model na jego tle.


, , , , ,

, , , , ,

, , , , ,

A tak wyglądał ten model razem z prezentowanym w Galerii MM niszczycielem ORP "Burza" w roku 1980 ubiegłego wieku. Oczywiście chodzi mi o papierowy model okrętu , a nie o moją skromną, trzymającą oba okręty osobę :-)


Post zmieniony (20-02-15 14:15)

 Aktualny rocznik   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1Strony:  1 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024