<
           

PROJEKT GRUPOWY - "50 lat Małego Modelarza"   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

Mały Modelarz - rocznik 1968   



Założenia i cel projektu ''50 lat Małego Modelarza''  
Zasady dodawania galerii modeli  
Zgłoszenie uczestnictwa w projekcie  


 Spis roczników  |  Aktualny rocznik  |  Dodaj galerię  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1 
13-07-07 21:26  11/1968 Czołg radziecki BT-7
konradus 
satrapa ;>




W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

11/1968 Czołg radziecki BT-7

WSMK - Karta Modelu

 
11-08-07 23:49  Galeria autorska (Sławomir Bloch)
Sławomir Bloch 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 77


 - 28

Model ten jest najstarszym z moich modeli wykonanym z wycinanki Małego Modelarza Powstał on przed rokiem 1970 a więc liczy już ponad 37 lat.
Mnie samemu wydaje się niemożliwe by papier mógł przetrwać tak długi okres czasu , 3 przeprowadzki i ścieranie kurzy (choć papier gruby a i farba dobra, PRL-owska).
Ze względu na to, że są to "prapoczątki" mojej kolekcji więc odnoszę się do niego z dużym sentymentem mimo, że jest trochę pożókły i przybrudzony gdyż nie miałem jeszcze gabloty a jedynie miejsce na szafie.
Uczyłem się dopiero wtedy modelarskiego rzemiosła a równocześnie chciałem mieć też jak najszybciej dużą liczbę modeli więc model wykonany jest jak to się mówi trochę "od siekiery" a poza tym stosowałem pewne uproszczenia przyspieszające uzyskanie końcowego efektu.
W tym pojeździe gąsienice wykonałem z paska gumy o profilu trapezowym jaka była wówczas stosowana w autobusach, trolejbusach i tramwajach jako przeciwpoślizgowa podłoga.
Druga sprawa to rzecz jasna malowanie farbą nitro oczywiście połyskliwą bo innych wówczas nie było a o farbkach modelarskich to się nawet nie śniło. Pojazd ten, jak duża część moich modeli jest pomalowany z użyciem do farby nitro "zmatowiacza" tj. drobno przesianego talku i pumeksu roztartego z pokostem na gęsta papkę i dodawanego w ilości 6-8% do farby.


, , , , , ,

, , , , , ,

, , , , , ,

Witam Wszystkich jeszcze raz!
Zgodnie z daną kiedyś obietnicą, że dla każdego z prezentowanych tu moich modeli postaram się zrobić sesję plenerową i zachęcony piękną pogodą oraz ustępującą już zimą spakowałem dwa modele, które mają stosowny do tej pory roku kamuflaż i pojechałem na swój plac zabaw czyli działkę pod Krosnem.
Niestety słońce poczyniło już takie spustoszenia w szacie śnieżnej, że niemożliwe były zdjęcia z większej odległości, więc musiałem postępować na tych płachetkach śniegu jakie zostały tak, jak z "pustynią" przy zdjęciach A9, Bishopa i Valentine'a. Nie jestem więc bardzo zadowolony z efektu, ale może kiedyś to poprawię. Miłych wrażeń przy oglądaniu.

, , , , , , ,

, , , , , , ,

, , , , , , ,

, ,

Post zmieniony (18-02-15 21:19)

 Aktualny rocznik   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1Strony:  1 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024