<
           

PROJEKT GRUPOWY - "50 lat Małego Modelarza"   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

Mały Modelarz - rocznik 1968   



Założenia i cel projektu ''50 lat Małego Modelarza''  
Zasady dodawania galerii modeli  
Zgłoszenie uczestnictwa w projekcie  


 Spis roczników  |  Aktualny rocznik  |  Dodaj galerię  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1 
13-07-07 21:24  1/1968 Kuter torpedowy KT P6A
konradus 
satrapa ;>




W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

1/1968 Kuter torpedowy KT P6A

WSMK - Karta Modelu

 
13-01-09 21:38  Galeria autorska (Sławomir Bloch)
Sławomir Bloch 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 77


 - 28

Jak już pisałem przy okazji prezentacji moich jeżdżących modeli wozów bojowych miałem taki okres w swojej modelarskiej twórczości, w którym chciałem tchnąć iskierkę mechanicznego życia w budowane modele.
Tak powstały czołgi i auta pancerne z napędem, nawet samolot bombowy, gdzie silniczki elektryczne w gondolach pod skrzydłami kręciły dwoma śmigłami i co prawda model nie latał, bo baterie za ciężkie ale toczył się po stole :-).
Tak powstało również kilka okrętów, w których silniczki elektryczne zasilane płaskimi bateriami 4,5 V napędzały śruby i statek pływał. W okrętach napęd był najprostszy do zainstalowania, bo nie wymagał przekładni a tylko uszczelnienia wału śruby.
Poniżej przedstawiam właśnie zdjęcia archiwalne modelu tego kutra torpedowego podczas prób "morskich"- miejski staw w Zgierzu lata 70 ubiegłego wieku, które udało mi się odgrzebać i tchnąć w nich życie, a w zasadzie zatrzymać w skanach czas starzejących się i płowiejących starych, papierowych zdjęć.
Model był nieco wzbogacony czyli jak to się mówi teraz "waloryzowany", solidnie zaimpregnowany bezbarwnym lakierem olejnym oraz farbą.
Kuter miał kadłub z kilku warstw kartonu położonego na klej stolarski kazeinowy i był wypełniony styropianem stabilizującym położenie silniczka (klej był w bursztynowych granulkach, kostny , rozpuszczany na gorąco i strasznie śmierdział podczas prac ;-).
Przepraszam za jakość tych prawie 40 letnich zdjęć, ale były to początki mojej fotografii i chyba coś pokręciłem z utrwalaczem :-)


, , ,


Do dziś z pływającego modelu zostało mi tylko przednie, podwójnie pionowo sprzężone działko p-lot i te 4 zdjęcia :-(.

Post zmieniony (20-02-15 14:29)

 
29-12-15 15:34  Galeria autorska (Teich ex Jaćko)
Teich  



Na Forum:
Relacje z galerią - 1


 - 28

W ramach przedświątecznych porządków, bardzo solidnych i głębokich odnalazłem kilka modeli sprzed lat, zaimprowizowane sesje zdjęciowe pozwoliły pozostawić ślad po modelach, które za parę lat zapewne ze starości się same rozpadną. Tym razem model kutra torpedowego pomniejszony w wydruku do skali docelowo miało być 1:100 a wyszło ok 1:130.To jeden z tych model, które zawsze chciałem bardzo wykonać, a źródłem tych chęci było zdjęcie z książki Jana Marczaka "Współczesne okręty wojenne" wydanej w 1970 roku, a którą sprezentował mi Mikołaj pod jedną z choinek. W książce tej na stronie 239 prezentowała się na burcie załoga kutra 410. Zdjęcie to widoczne jest tutaj http://www.mierzejewska.com.pl/KT410.html
Mój kuter wykonywany z Małego Modelarza ma numer burtowy 411.


Post zmieniony (03-08-19 10:13)

 Aktualny rocznik   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1Strony:  1 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024