<
           

PROJEKT GRUPOWY - "50 lat Małego Modelarza"   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

Mały Modelarz - rocznik 1966   



Założenia i cel projektu ''50 lat Małego Modelarza''  
Zasady dodawania galerii modeli  
Zgłoszenie uczestnictwa w projekcie  


 Spis roczników  |  Aktualny rocznik  |  Dodaj galerię  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1 
02-08-07 21:00  4/1966 Statek kosmiczny Gemini i sonda Łunnik-3
konradus 
satrapa ;>




W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

4/1966 Statek kosmiczny Gemini i sonda Łunnik-3

WSMK - Karta Modelu 1
WSMK - Karta Modelu 2

 
14-05-23 23:15  Galeria autorska (Wheeler)
Wheeler 

 - 12

To chyba mój najmniej efektowny i wizualnie atrakcyjny model Małego Modelarza. Nawet w porownaniu z drugim modelem w numerze, czyli radziecką sondą Łunnik, która wygląda jak krzyżówka arbuza i karalucha, ten "termos" wygląda po prostu nudno. Sam projekt jest mocno uproszczony i stanowi pewną wariację na temat kapsuły Gemini. Dodatkowo, gruba kreska, akurat w tym projekcie mocno utrudniała zgranie wszystkich pierścieni i gdzieniegdzie widać moje nieudolności

NATOMIAST...

Ten model to chyba dość duża rzadkość - bo skan z którego korzystałem posiada taki defekt, że kolor granatowy na dwóch stronach jest istotnie przesunięty względem czarnego obrysu. Przypadek, czy intencjonalny zabieg cenzury? (biorąc pod uwagę premierę w 1966 i model z flagą USA, który dodatkowo jest istotnie większy od modelu ruskiej sondy. Aż trudno zrozumieć, czemu w epoce wyścigu kosmicznego, ten model dostał przyzwolenie do druku.)
Także, przed sklejeniem, trzeba było zrobić korektę projektu, przywracając niebieski kolor do ram, w których powinien się znaleźć. (w dobie sztucznej inteligencji, było to zadanie kosmetyczne) i niniejszym, prezentuję, jak model, pomijając moją nieudolność, powinien się prezentować.






















--

 
30-09-23 19:44  Galeria autorska (Wheeler)
Wheeler 

 - 12





















--

 Aktualny rocznik   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1Strony:  1 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024