POJAZDY WOJSKOWE I CYWILNE   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

Tematyka związana z pojazdami cywilnymi, wojskowymi, bronią pancerną, dokumentacja, historia, linki i pogawędki w stylu "Wittmann - pogromca T34"...

Uwaga! W tym dziale NIE WPISUJEMY postow "kartonowych".


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 
14-04-19 10:33  [P] Sd.Kfz. ogólnie, do czego służą te pojemniki?
Kalor 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 10
Galerie - 8
 

Cześć,

Do czego służą te pojemniki? Nie potrafię stworzyć zapytania do googla żeby mnie nakierował na jakąś sensowną stronę.forum z odpowiedzią.

Co było przechowywane w pojemniku zaznaczonym na czerwono i żółto? W tym na zielono to domyślam się że amunicja do PMa.



--
Inne moje projekty: Batignolles-Châtillon Char 25T, STRV 103C, Trabaccolo
Przyjemność powinno się mierzyć stopniem realizacji zamierzeń, panie Liang


 
14-04-19 11:11  Odp: [P] Sd.Kfz. ogólnie, do czego służą te pojemniki?
andre   

Jeżeli się nie mylę to:
w pojemniku zaznaczony na czerwono była przechowywana maska gazowa, pojemnik na żółto to menażka a zielony to na magazynki do karabinu.

--
-----
Pozdrowienia dla wszystkich
Andrzej

 
14-04-19 11:46  Odp: [P] Sd.Kfz. ogólnie, do czego służą te pojemniki?
Kalor 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 10
Galerie - 8
 

Dzięki!

--
Inne moje projekty: Batignolles-Châtillon Char 25T, STRV 103C, Trabaccolo
Przyjemność powinno się mierzyć stopniem realizacji zamierzeń, panie Liang


 
18-04-19 16:46  Odp: [P] Sd.Kfz. ogólnie, do czego służą te pojemniki?
PiterATS 

Na Forum:
Relacje z galerią - 6
Galerie - 10
 

W ramach sprecyzowania, to od lewej zaczynając jest pojemnik na maskę przeciwgazową GM38, potem trzy menażki i na koniec bandoliera na 6 magazynków nie do karabinu, a do pistoletu maszynowego MP-40. Bandoliery były używane w zasadzie przez spadochroniarzy. Po jej prawej stronie widać małą odstającą kieszonkę, która mieściła ładowarkę amunicji do magazynków.

 
18-04-19 22:17  Odp: [P] Sd.Kfz. ogólnie, do czego służą te pojemniki?
Łosiu 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 3
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

A tak poza tematem, to dla mnie nie do ogarnięcia że jest pokolenie które nie wie co to za pucha i menażki ;-)
(z moich córek może coś będzie. Jedna ogląda ze mną 4 pancernych, ale ta druga nie chce... a ma już 4 lata... ;-( )

--
Się robi: coś...
skończone ORP Błyskawica 1:300 MO , OS2U Kingfisher 1:33 Orlik , Nowgorod 1:200 Pro-Model , Kamow A-7 1:33 Orlik , TKS 1:25 GPM , Od2 1:25 Modelik

 
23-04-19 07:18  Odp: [P] Sd.Kfz. ogólnie, do czego służą te pojemniki?
Kalor 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 10
Galerie - 8
 

Dziadek nie był w Wermahtcie :P

--
Inne moje projekty: Batignolles-Châtillon Char 25T, STRV 103C, Trabaccolo
Przyjemność powinno się mierzyć stopniem realizacji zamierzeń, panie Liang


 
23-04-19 16:56  Odp: [P] Sd.Kfz. ogólnie, do czego służą te pojemniki?
PiterATS 

Na Forum:
Relacje z galerią - 6
Galerie - 10
 

Akurat tego typu pojemniki na maski był używane przez najrozmaitsze armie od I wojny aż do okresu powojennego. Nawet wojsko 2 RP posiadało puszki na maski. No a ta menażka, przecież tak wyglądały i wyglądają menażki wielu wojsk na całym świecie, chociażby w Polsce. Tak więc dziadek w Wehrmachcie to słabe wytłumaczenie, sam nie rozumiem jak można nie wiedzieć jak wygląda najzwyklejsza wojskowa, harcerska czy cywilna menażka :D

 
23-04-19 20:00  Odp: [P] Sd.Kfz. ogólnie, do czego służą te pojemniki?
Kalor 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 10
Galerie - 8
 

No nie mam kontaktu z (para)militariami, ekwipunkiem żołnierzy też póki co się nie przejmowałem, ot jakieś klamoty ponarzucane. Teraz muszę przyozdobić Pumę od środka i chciałbym zachować jakieś pozory sensowności, a że dziwny tłoczony pojemnik zwrócił moją uwagę to się dopytuję.

A menażki? No cóż, w rękach nigdy nie miałem, toteż obraziłem się na wypominanie mi braku wiedzy o rzeczach o których wiedzieć nie muszę.

--
Inne moje projekty: Batignolles-Châtillon Char 25T, STRV 103C, Trabaccolo
Przyjemność powinno się mierzyć stopniem realizacji zamierzeń, panie Liang


 
23-04-19 21:11  Odp: [P] Sd.Kfz. ogólnie, do czego służą te pojemniki?
Łosiu 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 3
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

A tam obrażać się od razu :) Po prostu jestem z pokolenia które wiedziało takie rzeczy i po prostu się zdziwiłem że tak można :-) bez oceniania, chodzi o fakt ;-) Ot starzeję się po prostu :-))

--
Się robi: coś...
skończone ORP Błyskawica 1:300 MO , OS2U Kingfisher 1:33 Orlik , Nowgorod 1:200 Pro-Model , Kamow A-7 1:33 Orlik , TKS 1:25 GPM , Od2 1:25 Modelik

 
23-04-19 21:37  Odp: [P] Sd.Kfz. ogólnie, do czego służą te pojemniki?
PiterATS 

Na Forum:
Relacje z galerią - 6
Galerie - 10
 

Łosiu dokładnie to, to samo mam na myśli. Nie ma co się obrażać :)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024