POJAZDY WOJSKOWE I CYWILNE   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

Tematyka związana z pojazdami cywilnymi, wojskowymi, bronią pancerną, dokumentacja, historia, linki i pogawędki w stylu "Wittmann - pogromca T34"...

Uwaga! W tym dziale NIE WPISUJEMY postow "kartonowych".


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 3Strony:  <-  1  2  3  -> 
27-08-16 21:30  Odp: [R] Bizon Z056 Super
FloggerB   

A uzbrojenie podwieszane gdzie ?

 
27-08-16 22:31  Odp: [R] Bizon Z056 Super
Urson 

 

@FloggerB , @Iras Heder będzie zrobiony wraz z Hederem Z056 ,Czyli będą dwa robione :) . A tu Fotki tego co mi się udało Skleić :). http://www.bankfotek.pl/thumb/2019181

 
27-08-16 23:00  Odp: [R] Bizon Z056 Super
rodrus 

Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 11


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 23
 

Skoro zostałem WYWOŁANY do tablicy to od razu mówię,że 2x2 nie zawsze równa się 4. To zależy od księgowego proszę pani

A co do bizona to dziwna sprawa ! Otóż dzień przed tym jak nasz nowy kolega wstawił swoją relację,ja "Pierwszy Wieśniak Czarnego Forum" rozpocząłem prace nad swoim BIZON-em Super.
Miałem o tym nie wspominać,ale cóż...stało się :) Jednak ten model pójdzie na razie w odstawkę,bo dostałem od Kolegi do testu wycinankę jego projektu - jaką? dowiecie się wkrótce.

Co do naszego nowego kolegi i jego pracy. Drażni mnie materiał który sobie upodobał (w końcu to forum KARTONIARZY). Ale temat wręcz przeciwnie !!! Model rolniczy to jest TO !!! A do tego jeszcze BIZON !!! Dla tego mogę przymrużyć lekko jedno oko na ten HIPS. Zostaje tylko kwestia,czy Moderatorzy też przymrużą oko?
Urson,co do modelu,to mam pytanie.Czy planujesz "bebechy" młocarni i jakieś elementy ruchome,otwierane? Jaki kolor? Czy będzie kabina?
No i WITAM na Forum :) I wstaw Galerię Rekorda !!!

--
Modele rolnicze od podstaw
KZB 3B Vistula,DUTRA Ue 28,BIZON Z056,DUTRA D4K-B,Ursusy w natarciu,ZETOR ZTS 16245,John Deere 6150M,Ursusy C-385

 
27-08-16 23:59  Odp: [R] Bizon Z056 Super
Urson 

 

W końcu mogę poznać osobiście Rodusa !! :D :D . Ale wyczucie czasu z tym Bizonem :D . Hips "upodobałem" sobie gdyby nie Kolega który mi go polecił , w przeciwnym razie nadal bym siedział w Kartonie ;) ;) . Co do Moderatorów to fakt jestem zdany na ich łaski , jak nie z akceptacją mój materiał to trudno ja z tego typu materiału nie zrezygnuję . Model ma mieć to samo co Rekord czyli ruchome elementy typu drzwi okno klapy itp , koła pasowe muszą być ! :D , co do wnętrza to nie będzie tam tz (szczegóły) niepotrzebne mi to ;) Kolor ma być Pomarańczowy choć rozważam też Meksykańską Czerwień . Kabina będzie pierwszego typu :) . Co do Galerii to"nacykam" lepszych fotek by było widać w lepszej jakości :) . Dziękuję Za Powitanie :) , Pozdrawiam :D

 
28-08-16 22:58  Odp: [R] Bizon Z056 Super
Kilmister 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 9
Galerie - 25


 - 3

Coś widzę, że moderatorzy w dowolny sposób interpretują pojęcie modelu kartonowego i stosują sobie znane tylko kryteria zaliczania do tej grupy różnych modeli. Nie przeszkadza, że okręty budowane są z wycinanych laserowo wręg, szkielet wypełniany pianką, szpachlowany kilka razy, szlifowany i malowany aerografem - to wg nich jest model kartonowy... Przejrzałem dwie pierwsze z brzegu relacje okrętowców i stosowanie materiałów "nie-kartonowych" spotyka się tam z hmm... dużym uznaniem. Dlaczego model (skądinąd genialny) MIG-23 wykonany przez Mario9 jest zaliczany do kategorii modeli kartonowych skoro W CAŁOŚCI pokryty jest szpachlą i oklejony kalkomaniami ? Nie wiem, skąd takie rozdwojenie jaźni ?
A tutaj, jak Kolega podąża własną droga to nagle jest "be" ? Nie kumam, wszak na razie ta budowa do złudzenia przypomina budowanie modelu z kartonu.
Szkoda, tym bardziej, że moderator ma w głębokiej rzyci opinie uczestników forum i po prostu je wykasował z tego wątku.

Kolego Urson, klej dalej, masz na pewno kilku kibiców. Prawda Rodrus ?

I jeszcze jedno: dział, do którego przeniesiono wątek poświęcony jest - i to zasada ustanowiona przez moderatorów - "wyłącznie obiektom rzeczywistym". Ciekaw jestem czym kierowaliście się przenosząc tutaj wątek i kto go będzie tutaj szukał. Eeeeech...

--

Post zmieniony (28-08-16 23:15)

 
29-08-16 08:37  Odp: [R] Bizon Z056 Super
rodrus 

Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 11


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 23
 

Ja kibicuję i czekam na ciąg dalszy :)

--
Modele rolnicze od podstaw
KZB 3B Vistula,DUTRA Ue 28,BIZON Z056,DUTRA D4K-B,Ursusy w natarciu,ZETOR ZTS 16245,John Deere 6150M,Ursusy C-385

 
29-08-16 11:10  Odp: [R] Bizon Z056 Super
Rafael 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 12
Galerie - 6


 - 2

Urson, przepraszam za off-top...

Kilminister, nie ma w "rzyci", jak to obrazowo napisales. W ogole to przykro mi sie robi, jak patrze, gdy koledzy z forum za takie, czy inne dzialanie moderow od razu siegaja po obelgi... Eeeech... Forum nie jest moja wlasnoscia, wiec dzialam zgodnie z regulami tutaj ustalonymi.

A teraz merytorycznie - powiedz mi w takim razie, w ktorym miejscu model Ursona jest lub bedzie kartonowy? Chociaz w jednym procencie? W tamtych przypadkach, w ktorych wymieniles, karton to podstawowe tworzywo, z ktorego jest wykonany model. Czy on jest pozniej szpachlowany, malowany, blocony, czy cokolwiek innego, nie zmienia to faktu, ze jest kartonowy. Urson od poczatku deklarowal, ze model bedzie z plastiku. Wiec jakim cudem mialby on byc relacjonowany w dziale "kartonowym"? Dbajmy moze wszyscy o porzadek i szanujmy to, co mamy...

Dlaczego ten dzial? Bo jesli zerkniesz kilkanascie postow nizej, to znalazly sie tutaj rowniez galerie Batonusa z plastikowymi modelami samochodow. Poza tym dzialem nie ma innej mozliwosci, a usuwac w niebyt nie chcialem, bo relacja fajnie sie zapowiada. Ursona poinformowalem o przesunieciu i otrzymalem od niego odpowiedz. Nie wiem, dlaczego miales miec problemy ze znalezieniem - moja informacje o checi przesuniecia widziales. Czy mam w takim razie nastepnym razem informowac wszystkich uzytkownikow forum, ze robie cos takiego? Z drugiej strony - namowcie Ursona na zmiane materialu, to ja przesune watek z powrotem na forum glowne.

Pozostale posty usunalem, bo niczego merytorycznego do watku nie wnosily, poza akceptacja faktu relacji z budowy modelu plastikowego na forum kartonowym.

--
Pozdrowienia
Rafael
LSM member ;)

Dobry modelarz sklei model każdego, nawet najgorszego projektanta.
Dobry projektant zaprojektuje model który sklei każdy, nawet najgorszy modelarz.
Kat
_____________________
Warsztat: kraciaste cos ;)

 
29-08-16 17:08  Odp: [R] Bizon Z056 Super
Urson 

 

Zapomniałem dodać iż koła w Rekordzie były robione z KARTONU tak samo chłodnica oraz elemęty sieczkarni .Identycznie będzie w Suprze czyli choć 1% będzie z kartonu , w końcu musze zurzyć te kilkanaście kartek....

 
29-08-16 17:53  Odp: [R] Bizon Z056 Super
rodrus 

Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 11


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 23
 

Ty tu mi się nie tłumacz tylko dawaj foty i to dużo :)

--
Modele rolnicze od podstaw
KZB 3B Vistula,DUTRA Ue 28,BIZON Z056,DUTRA D4K-B,Ursusy w natarciu,ZETOR ZTS 16245,John Deere 6150M,Ursusy C-385

 
29-08-16 20:08  Odp: [R] Bizon Z056 Super
Urson 

 

Rodusie , jak masz konto na Facebooku to wejdź na Stronę Model Rolnicze By Dawid tam jest dużo fotek z Rekordem oraz pozostałymi modelami :) . Utworzył bym tu Galerię ale nie chcę by było coś "po za kryteriami" więc nie będę dodawał .
Pozdrawiam

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 3Strony:  <-  1  2  3  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024