POJAZDY WOJSKOWE I CYWILNE   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

Tematyka związana z pojazdami cywilnymi, wojskowymi, bronią pancerną, dokumentacja, historia, linki i pogawędki w stylu "Wittmann - pogromca T34"...

Uwaga! W tym dziale NIE WPISUJEMY postow "kartonowych".


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1 
08-12-15 21:14  koła do t-34
Kris 



Na Forum:
Relacje w toku - 3


 - 10

Witam kolegów, sklejam właśnie T-34 z MM 7-8/36 i w związku z tym obfotografowałem nasz czołg w parku, a on ma zupełnie inne koła niż w MM.



I mam pytanie: czy zrobić takie jak w MM, czy przerabiać, osobiście wolę te koła podziurkować co już w tylnych zrobiłem, bo akurat są prawie takie same.
ale jeszcze podejrzę czym jeździła nasza super załoga.
Mam również prośbę o gąski do niego. chętnie bym zrobił z PDF bo podejrzewam że te z MM mają stary karton. Kiedyś ktoś mi udostępnił gąski do Tygrysa i wyszły super. Z góry dzięki za pomoc.
Kristofores@wp.pl

--

 
08-12-15 21:23  Odp: koła do t-34
Chopin 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 48


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Kris jako laik już Ci powiem, że te kola ze zdjęć są wybrakowane ;-) Taki czołg by długo nie pojeździł ;-)

A teraz zadam Ci proste pytanko: jesteś pewien, że to co fotografowałeś to TA konkretna wersja T-34, którą kleisz? Wiesz ile jest wersji T-34? ;-) Ile wersji kół i gąsienic do nich? ;-) Zweryfikuj te informacje, bo może się okazać, że stworzysz jakiegoś potworka mającego się nijak do rzeczywistości i czasów ;-)

--
Pozdrawiam!
Chopin

Moje galerie. Nie chce mi się już walczyć z hostingami. Nie pasuje taki układ? Nie zaglądaj.

 
08-12-15 21:35  Odp: koła do t-34
Kris 



Na Forum:
Relacje w toku - 3


 - 10

jednak "RUDY" jeździł na takich kołach, jak sfotografowałem, (widać to na filmach)a więc przerabiam. Wiem że ma odkryte łożyska. Przynajmniej wiadomo że są ponoć szwedzkie. Proszę jeszcze tylko o te gąski.

--

Post zmieniony (08-12-15 21:39)

 
08-12-15 21:49  Odp: koła do t-34
zeus   

Witam

gąski do t-34

http://fk.konradus.com/modele/modele.php

pozdrawiam :)

 
08-12-15 22:07  Odp: koła do t-34
Andrzej Px48 



Na Forum:
Galerie - 5


 - 1

http://fk.konradus.com/modele/modele.php

--

Jak czytać skrót PKP---Poczekaj Kiedyś Przyjadę.

 
08-12-15 22:14  Odp: koła do t-34
Kris 



Na Forum:
Relacje w toku - 3


 - 10

Dzięki zeus za wsakzówkę

 
08-05-16 00:17  Odp: koła do t-34
Jaroslav 

Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 3
Galerie - 10


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Wiem, wiem... trupa wygrzebuję.... Ale! Jeżeli ktokolwiek chciał by zbudować POPRAWNY model T-34 to najprostszym rozwiązaniem jest bazowanie na ISTNIEJĄCYM egzemplarzu. Pomnikowym, muzealnym.. nie istotne... Masz czołg przed sobą, robisz dokumentację foto, zbierasz wymiary i jedziesz z tematem.... Ja tak właśnie robię model T-34 na stalingradzkim kadłubie z końca 1941 z późnowojennymi kołami i charkowską wieżą z zakładu 183 Można by powiedzieć że kundel- składak i tak jest w rzeczy samej ale taki wóz w takiej właśnie konfiguracji mam na wyciągnięcie ręki i żaden "specjalista" mi nie powie że uprawiam jakieś science- fiction bo mam właśnie przed sobą ten czołg :)

--
GG 6801515

 
08-05-16 19:49  Odp: koła do t-34
Grzebiuszek 

 

Święta prawda! T-34 miały różne spawy i koła w zależności od fabryki w której powstały... a potem w warsztatach przyfrontowych była już totalna ruletka. Widziałem wozy z kołami nośnymi 2, 3 rodzajów na raz :)

 
18-06-16 22:26  Odp: koła do t-34
Kris 



Na Forum:
Relacje w toku - 3


 - 10

czołg powoli się buduje, koła skończone i założone na kadłub. Pojawił się problem z wytworzeniem imitacji śrób na tylnej pokrywie. Jak wykonać ładne sześciokątne śróbki, co prawda opracowałem technologię ich wycinania, ale wychodzi jedna na trzy do zaakceptowania. może ma ktoś ma jakiś prosty sposób na ich wytworzenie? Na forum nie dokopałem sie takiego tematu

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1Strony:  1 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024